Skocz do zawartości

[olej]


topol

Rekomendowane odpowiedzi

doswiadczenie mam z motulem - kupilem zalecany na dh zone 5 w zamiast seryjnego 7,5 w. nie zlikwidowalo to stuków ale ograniczylo je w znacznym stopniu - przynajmniej w zakresie efektywnego dla mnie tlumienia (polowa skali z 27 kliknięć).

mam tlumiki rc2 - czyli z roku 2006. te same tlumiki w roczniku 2005 nie stukają ale to poprzednia wersja.

jesli masz marzocchi z tlumikami ssv lub ssvf to nie wyeliminujesz tego efektu prawie na pewno za pomocą oleju. w tym przypadku powodem najpewniej jest konstrukcja tlumikow - tlumik ssf lub ssvf a dokladnie jego tloczysko porusza sie w metalowym pierscieniu o srednicy goleni oraz wysokoci ok 2 cm. wewnatrz znajduje sie jeszcze tzw (o ile pamietam) pierscien kompensacyjny odpowiedzialny za tlumienie. pierscen ten porusza sie wewnatrz tego wiekszego w nacieciu ktore jest tam zrobione i po prostu uderza o scianki tego wiekszego - efekt jest taki jak slyszysz. mozna temu zaradzic ale pisac o tym nie bede jesli nie wiem jaki masz widelec a dokladnie jakie tlumiki. jesli nie wiesz to podaj model widelca lub sprawdz na stronie marzocchi w specyfikacji widelca. tlumiki rc mialy najwyzsze modele z1, 66 rc i 888 rc. wysokie modele all mountain maja tlumiki tst co do ktorych nie wiem czy sa polaczeniem systemu blokady z tlumikiem rc czy nie.

wszystkie pozostale modele (poza marahonami ktore tez mialy tst) maja tlumiki ssf lub ssvf z regulacja powrotu (ew kompresji) lub bez.

nie wiem jak w przypadku ssf lub ssfv ale tlumiki rc i rc2 maja bardzo szeroki zakres regulacji dlatego mozesz sie pokusic o wranie nawet oleju 2,5 w. moj marcok zaczyna pracowac zbyt wolno juz 2/3 skali tlumienia powrotu mimo oleju 5 w wiec jesli wleje jeszcze rzadszy to i tak zakres pozostanie ok.

 

rzucilem okiem na zdjecie - masz mx'a. wiec tam są ssvf. wg mnie prawie na 100 procent nie wyeliminujesz stuków zmianą oleju. mozna to zrobic przeprowadzajac maly tuning tlumikow.

widelce te stukaja - sprawdzana byla ta informacja w serwisie marzocchi i powiedzieli ze jest to normalne.

 

jesli chcesz cos z tym zrobic chalupnicza ale skuteczna metodą - daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jestes błogoslawionym wybrancem. B) moj stukal jemu stuka. przeczytaj opinie o juniorze na dh zone - wiele osob to zauwaza (takze przy drop offach) i mysli ze to sprezyny. a w przypadku tych tlumikow to nie sa sprezyny tylko tennieszczesny pierscien kompensacyjny

 

byc moze przypadlosc tą posiadaja tlumiki bez regulacji tlumienia lub z wewnetrzna regulacja tlumienia. w moim juniorze byl prosty tlumik ssf w obu goleniach. zamienilem jeden z nich na tlumik ssv z wewnetrzna regulacja czyli po odkreceniu korka u gory i wsadzeniu do srodka dlugiego imbusa (ponad 30 cm wlasnorobka). dziwne bylo to ze owa regulacja i tak nie zmieniala wartosci tlumienia powrotu :P

a wracajac do tematu to raczej nie sadze mimo wszystko by to ze tlumik mial regulacje zewnetrzna czy wewnetrzna mialo wplyw na obecnosc lub brak stuków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...