Skocz do zawartości

[tłumik] w Axonie D-RL


pudeleQ

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z tłumikiem w amortyzatorze Axon D-RL. Dotyczy on blokady skoku. Jakiś czas temu zdjąłem manetke blokady skoku bo nie była mi potrzebna, wczoraj chciałem założyć ją ponownie i za nic nie mogłem właczyc blokady. Dzisiaj zdjąłem tą czarną pokrywkę i stuknąłem lekko młotkiem w ten bolec który wystawał. Amorek się zablokował, natomiast nie mogłem wyłacząć blokady, udało mi się potem jakoś żabką wysunąc ten bolec i amorek działa jak działał. Czy miał ktoś taki problem? Z tego co wiem to w tym tłumiku znajduje się jakiś gaz i chyba rozkręcanie go nie da nic dobrego. Czy bez tego tłumika da się jakoś jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik ma na dole nakrętkę http://img130.imageshack.us/my.php?image=52354516ac9.jpg, wydaję mi się że jednak można go rozebrać. Ale pomijając to, czy spuszczenie z niego azotu i zalanie olejem byłoby dobrym posunięciem? Czy mógłbym ożywić tym blokade? Blokada z tego co wiem jest chyba hydrauliczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to zalanie tłumika olejem zablokuje amora na amen.

Zablokuje w sytuacji gdy wleję praktycznie na maxa oleju, ale np, gdybym nalał tylko z kilka ml, tak żeby to jakoś tłumiło? Zastanawiam się nad tym, bo nie mam pieniędzy na nowy amorek, a chciałbym go jeszcze na troche uratować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...