Skocz do zawartości

[amortyzator] Tora 318 Solo Air


kuczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ile ważysz, jeśli można spytać?

ja mam Torę 302 SoloAir (teraz już z lockoutem <_< ), ostatnio po intensywnym sezonie enduro (w tym góry, zjazdy) ciśnienie zeszło mi ze 140 do 100psi. Zeszło aż tyle, bo strasznie nie chce mi się kupować pompki, a przez moment nie miałem od kogo pożyczyć. Powiem tak... Przy 100psi spadł mi skok. Amortyzator 'nie miał siły' wrócić do stanu początkowego. Praca była gładka i bardzo kulturalna, jednak przy najbliższej okazji wróciłem do dużego ciśnienia. Nie dobijał wprawdzie, bo powietrze jest mocno progresywne i trudno jest pokonać ostatnie 3-4 centymetry, no ale jednak... nie pasował mi taki układ.

 

Jeżeli ważysz mniej niż 70 kilo i chcesz mieć w pełni kulturalną pracę, IMO kup sobie sprężynowego RS'a. Standardowo pakują tam sprężyny dla 60-70kg riderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę się upierał, że nie bardzo. Chciałem uściślić jedną rzecz. Przy 100psi nie chodzi o to, że mam większy sag, tylko nawet po zejściu z roweru ze 3cm tkwiły wciąż w dole... (amor regularnie czyszczony smarowany itp., żaden syf, nie o to chodzi). Poza tym nadal nie wiemy, ile ważysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 100psi nie chodzi o to, że mam większy sag, tylko nawet po zejściu z roweru ze 3cm tkwiły wciąż w dole...

 

Ekhm nie chcę nic mówic ale miałem tak w reconie jak mi uszczelka od powietrza poszła i podczas jazdy samo "przepompowywało" się do komory negatywnej. Nie wracał na tyle ile miał (stopniowo rósł SAG) a po zejściu z roweru żeby całkiem powstał musiałem go dociągnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ważę ok. 70kg i działa mi Tora 302 SA bardzo dobrze, więc nie widzę problemów. Ja dużo w terenie jeźdze na stojąc na pedałach przy nierównościach większych, więc mam + 5-10psi więcej niż trzeba, przez co SAG mam pół centa a i wtedy ładnie bardzo pracuje. Wersja 318 ma motion control wiec działa pewnie jeszcze efektywniej - 67kg to nie jest znowu tak mało (jakbys 55 miał to wtedy mozna sie zastanawiac nad sensem), więc się nie przejmuj. A to ,że jest solidny to tylko dlatego, ze ma golenie 32mm i ogólnie budowa pozwala na bezpieczne enduro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ogólnie podsumowałbym tak, że jak amor nadaje się dla cięższych osób to tak samo dla lekkich, bo wystarczy mniejsze ciśnienie (przy powietrzu, bo jakby była jakaś twarda sprężyna to co innego może). :)

Polecam Tore, bo wg mnie sprawuje się świetnie. Porównanie mam do Suntoura XCM/XCR, Marcoka MZ Race II i RS Dart II - przepaść niewyobrażalna. Jeździłem też na Rebie, ale jeszcze sporo przed Torą i chwile, więc ciężko porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@heavy_puchatek

nie no, na szczęście nie jest tak źle. podejrzewam, że po prostu powietrze mi nierówno zeszło, jeżeli już. teraz, po napompowaniu do nominalnych 140psi wszystko jest jak należy. do tego zamontowałem u siebie lockout, przesmarowałem co nieco temat i powiem tyle: jestem z mojej Tory strasznie, strasznie zadowolony, a kosztowała mnie prawie nic. kupowałem ją zeszłej jesieni chyba, a do tej pory nie ma taki niskich cen na Allegro :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi:

Czy istnieje tora 318 nie SA i U-turn tylko ze zwykłą sprężyną?? Właśnie oglądałem rower, do którego się przymierzałem i wyszło na to, że tam nie ma SA (a u turn to tym bardziej nie jest) :| Ewentualnie jeśli ktoś mógłby zrobić zdjęcie korony od SA...

Bo w tym jest tylko pokrętło 'preload' po lewej stronie a po prawej jest blokada pod manetkę (na dole tłumienie powrotu).

 

No i ewentualnie da radę na czymś takim jeździć z moją wagą (~67kg)?? Bo trochę mi się wydawał twardy... Czy to tylko może tak jest póki olej nie posmaruje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...