Skocz do zawartości

[reba]2,5 cm ochrony przed dobiciem?


Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wyraziłem swoją opinię na temat amortyzatora, który obecnie ujeżdżam tutaj:

http://www.forumrowerowe.org/index.php?s=&...st&p=415247

 

Sprawa jest taka- bawiłem się dość długo różnymi ustawieniami komór. Doszedłem do chyba optymalnego dla mnie ustawienia -tj. pozytywna ok 100-110 psi , negatywna o 10 psi więcej, floodgate w zależności od sytuacji,ale zazwyczaj prawie na fulla, tłumienie odbicia 2 obroty od zajączka. Co mnie dziwiło na różnych ustawieniach jakie miałem zawsze skok był wykorzystany do max 65mm[skakałem na widelcu,ale co samo miałem po jeździe w moich górach więc uznałem, że skoro tam na tyle dobiłem to jest to odpowiedni test ;)]. Nawet na spuszczonym na max powietrzu ciężko było takim sposobem dobić amortyzator na te 85mm. Czytałem test BB i też narzekali na 2,5 cm ochrony przed dobiciem[uznałem więc że to norma].

 

Wy sobie poradziliście jakoś z tym problemem? Swoja drogą przekopując całe forum żadnych minusów reby nie znalazłem normalanie coś idealnego ;p... ale cóż tak jest zawsze każda sroczka swój ogonek chwali :P.

 

 

Bibliografia ;) :

http://www.bikeboard.pl/index.php?d=sprzet...=14&art=915

"Skok jest dobrze wykorzystany, choć zapas około 2,5 cm zabezpieczający przed dobiciem wydaje nam się nieco zbyt duży. "[dość politycznie napisane]

 

PS. Oglądałem filmiki z rebą na youtube i wygląda na to, ze na wszystkich nie wykorzystuje tego zapasu... wiec chyba nic nie poradzi ;). Tyle że tam to wszystko fajnie wygląda bo maja ustawione na 115mm ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jak nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to idź śmigać na swoim rowerze? Chyba wiem co mi daje przejście na wyższy skok... tylko to takie średnie wyjście robić sobie amortyzator o wysokości 100mm żeby mieć 80mm skoku[to przecież nie r7 ;)]. Zmienię na 100mm wcześniej czy później tym niemniej to nie rozwiązuje problemu i nie o taką poradę mi chodziło ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reba SL cisnienie pod 77kg,ja wazac duzo wiecej wyciaglem 60-70mm plynnej pracy /nie w gorach/,rzucajac sie po kierownicy nie wyszlo nic wiecej jak 88mm,rzucanie przerwalem na prosbe kolegi...Skok oczywiscie ustawiony na 100,dlaczego tak nie wiem,ot fakt zaobserwowany.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xsystoff to jest nawet na swój sposób przemyślane, mój recon ma jakieś 1-1,5cm zapasu i zdarzyło mi się nagle i szybko nagle wjechać w "coś" i dobić go do końca chociaż normalnie jak bym nie jeździł 1-1,5cm zostanie. 2 razy przy tym się zrzygał, raz sam z siebie a raz jak wpadłem na maratonie Ustroń przy zjeździe do Brennej na stok narciarski i kawałek trzymałem się jak na byku ;) (potem mu przymusowo darowałem i lot przez kierke) Serwisant powiedział że wszystkie tak mają jak się je konkretnie dobija że im uszczelke wywala (oprócz sida z którym są podobno inne cyrki) ale 2,5cm to już konkretnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ustaw sobie skok na 100mm ?

 

 

A może jak nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to idź śmigać na swoim rowerze? Chyba wiem co mi daje przejście na wyższy skok... tylko to takie średnie wyjście robić sobie amortyzator o wysokości 100mm żeby mieć 80mm skoku[to przecież nie r7 ;)]. Zmienię na 100mm wcześniej czy później tym niemniej to nie rozwiązuje problemu i nie o taką poradę mi chodziło :P.

 

jak dla mnie to troszke przeholowales blue :) w swojej przedostatniej wypowiedzi wyraziles chec dokonania wlasnie takiej zmiany za ktora pojechales po bogu ducha winnym gregu :)

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że jego odpowiedź i zmiana nie eliminowała problemu i nie takiej oczekiwałem... zmianę miałem i tak w zamiarze, ale dalej nie będę szczęśliwy z tego powodu że mam niby amor 100mm a chodzi 75. Po tym jak zmienię znów mam założyć taki temat i dostane rade żebym zmienił skok na 115 i przy okazji ramę [bo ta raczej nie jest projektowana pod 115]?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie tylko zartuje z blue i nie chce nikogo irytowac bo sam borykam sie z dokladnie takim problemem.

 

co powiedzielibyscie na zamontowanie opony 3" i jazde na minimalnym cisnieniu z reba. jesli opona wykonywalaby ruch okolo 20mm to teoretycznie calkowity skok wynosilby tyle ile trzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta ;). Najprościej przejść na bezdętkowce można wtedy bez obawy śmigać na niskim ciśnieniu... kto mi sfinansuje przejście? :]

 

Ps. Moja rama nie przyjmuje opon szerszych od 2.1 z tyłu bo ocierają o prowadnice przerzutki... hmm zawsze można wywalić przerzutkę albo młynek... co myślicie? ;] Bo w końcu trzeba przejść na te twoje 3" opony nie? :) No ale przecież nie... to tylko opona z przodu ma być 3" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant powiedział że wszystkie tak mają jak się je konkretnie dobija że im uszczelke wywala (oprócz sida z którym są podobno inne cyrki) ale 2,5cm to już konkretnie :)

To teraz chyba robia imitacje amorow :) Dobijalem 4 - 5 razy Psylo w tym dwa razy brutalnie (ostatni raz sie polamalem, wiec musialo byc konkretne dobicie) i nic sie nie dzialo. Wszystko cale. Pracuje calym skokiem z ostatnimi 10 mm na ochrone wlacznie i tak powinno byc. To co jest w Rebie to jakis zart, zeby 29% skoku bylo w zapasie to.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wiem ;P. Dlatego sie wkurzyłem po kupnie jak sie okazało ze nie jest ideałem[a opinie o pięknym wykorzystaniu całego skoku oczywiście w necie też były];).

 

Reby nie sprzedam, w sumie to tylko dlatego, że maniek nie przyjmie tarczy 180mm, a ja tą ostro u siebie przegrzewam...[po byle ostrzejszym zjeździe rozgrzewa się i dzwoni jak opętana, wole nie myśleć co by było na 160-tce[maniek taką przyjmie]].

 

PS. Krzysiek ja też mam małe doświadczenie z amorami, ale jestem w stanie po tych kilku setkach dostrzec co mi nie pasuje itp... A najbardziej zdenerwował mnie fakt, że niektóre rzeczy są po prostu przemilczane żeby nie wyszło ze wydałem 1500 na amor, który mnie w pełni nie zadowala[bombery MX comp w 2004 roku też były uważane za idealne na tym forum].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak jest ja sie przesiadłem z porządnego amora[co prawda technologia z roku 00'] na coś co obecnie jest porządne i zbytniej różnicy nie odczułem[tj. jest na +,ale nie warta takich pieniędzy].

 

PS. Manitou powinno mi zapłacić, bo pewnie ktoś przez ten topick się zdecyduje na R7 zamiast reby ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...