Skocz do zawartości

[Amortyzator Przedni] Opinie o Torze


LeeS

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka mam taki problem ....

 

RST w moim biku juz umarl na dobre, wiec szykuje sie do zmiany amorka. Najpierw myslalem o R7, ale za okolo 999 zl nie moge nic znalesc z TPC, a to max jaki moge wyłozyc. Przegladalem ostatnio internet i zauwazylem, ze za 680 zl moge miec taki amorek ... http://www.harfa-harryson.com.pl/fnc/goodd...d=104&pos=3

 

Pojezdzilbym na nim teraz i zmienil na cos innego powiedzmy za 2 lata. Tylko na forum ciezko o jakies opinie o nim ...

Jezdze szeroko pojete XC ( raczej bez hardcoru bo mieszkam w Lodzi ) i mysle o maratonach . Waze 80 - 85 kg

 

 

Dzieki za wypowiedzi :P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tora fajnie chodzi ale możesz mieć wrażenie nie wystarczającego tłumienia, jest bardzo słabe

ale praca bardzo fajna

 

A nie wydaje ci sie, ze moja masa ( 85 kg ) bedzie pomagac tlumieniu ? Ogolnie to nie widze do 700 zl nic ciekawego, wiec chyba kupie ta tore i wrzuce opis na forum jak juz przetestuje , a za 2 lata sie wymieni na cos bardziej pro :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem najwazniejszego :mellow: Pod v-ki musi byc :D I 999 zl to jest max co moge dac ... nawet nie wiem, czy mi sie budrzet nie zmniejszy :P Tak po glebszym zastanowieniu chyba wezme tore , najgorsze, ze nie znam nikogo kto na niej jezdzi, ale wkoncu ktos musi byc pierwszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szajbz,pogubilem sie z tym slabym tlumieniem.Chodzi Ci o wersje z MC?Dla Ciebie powrot widelca przy max skreceniu tlumienia w prawie cala sekunde to malo???Moze wytlumacz o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak.. Sam mam Tore 318SA wiec najwyższy model Tory.. ma dopiero 400km i jestem z niej bardzo zadowolony.. regulacja tłumienia powrotu działa jak dla mnie bardzo dobrze :D no ale niestety będe musiał się pozbyc mojej tory jak i całego rowerku bo zbieram na Radka :D Na allegro tory 318SA da się znaleźc w cenie około 1000zł więc może warto poszukac i poczekac na okazje a póki co pojeździc na tym co masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w życiu bym nie kupił santora za 1000 zł ! ://

 

tora o wiele lepsza, przedewszystkim sztywniejsza bocznie, praca całkiem niezła i ogólnie jest to mocny amor... najwyższe modele mają MC, U-Turn'a, blokade... szkoda tylko że golenie chromowane a nie teflonowane... jeszcze lepiej by pracowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w życiu bym nie kupił santora za 1000 zł ! ://

 

tora o wiele lepsza, przedewszystkim sztywniejsza bocznie, praca całkiem niezła i ogólnie jest to mocny amor... najwyższe modele mają MC, U-Turn'a, blokade... szkoda tylko że golenie chromowane a nie teflonowane... jeszcze lepiej by pracowały

 

Ja "santora" też bym w życiu nie kupił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szajbz,pogubilem sie z tym slabym tlumieniem.Chodzi Ci o wersje z MC?Dla Ciebie powrot widelca przy max skreceniu tlumienia w prawie cala sekunde to malo???Moze wytlumacz o co chodzi.

 

jeździłem na Torze którą wsadzają do Rockrider 8.1, niestety nie moge sie doczytać co to za model

chodzi mi o to ze na maksymalnym tłumieniu na żółwia, tłumienie nie jest wystarczające, jest za szybkie poprostu

 

1s to mało, jak bys zobaczył mojego bombera na maxie, ponizej 5s nie schodzi ;) to taka anegdota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja mam Tore 302 Solo Air z roku 2006. Kupiłem za 590zł zimą w bikestacji, czyli sporo chcą do Ciebie... Amor jest bardzo ok. Co do słabego tłumienia to chyba nie jeździłeś Szajbz a sie wypowiadasz. na odpowiednim ciśnieniu podanym na goleni chodzi świetnie, ale ja musialem dowalic 5-10psi wiecej bo przy 35km/h wjechanie w dziure konczy sie niemal dobiciem. i tu jest taka fajna sparwa w tym modelu: nie da sie go normalnie dobić, bo ma na ostatnim centymetrze ogromną twardość. Amorek jest pancerny, żadnych luzów po 2500km nie złapał - jak za taką kasę to rewelacja. Jak sie zdecydujesz to zobacz czy na bank to pod piwoty. Bo moja jest pod tarcze i V'łek nie zamontujesz. Jeżeli Ci sie nie śpieszy to moze gdzies dobrą oferte znajdziesz bo sam widzialem za 650zł kiedyś wersje na 2007 rok z manetką w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz 30 km/h. Lądujesz po skoku z jakiegoś progu, albo najeżdżasz na dużą przeszkodę. Amor składa się prawie całkowicie. 1 sekunda na powrót. W tym czasie przejeżdżasz ok 8 m i kilkanaście korzeni. Na szczęście jest bomber, na którym możesz pojechać na wycieczkę i zdążyć wrócić zanim się rozprostuje. Taaa :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze sie wbijam w temat ale mam male pytanko odnosnie tlumikow Rock Shocka. Wiem ze jest system Motion Control, Pure i Hydra Coil 1/2. Pomijajac dodatkowe funkcje mc (jak floodgate i lockout) tlumiki roznia sie czyms jeszcze? Dokladniej, czy na przyklad tora 302 bedzie tlumic nierownosci tak samo jak tora 318 (z MC)? Watpliwosci moje zaczely sie po przeczytaniu kilku postow, miedzy innymi Pana Szajbz ktory twierdzi ze tora 302/28x ma slabe tlumienie. Wiem ze w widelcach z sytemem MC mozna baaaardzo mocno ztlumic amora (powrot zajmuje okolo 2 do 3 sekund) czego nie moge na przyklad powiedziec o judy xc z hc2 ktorym sie bawilem. Tam regulacja tlumienia powrotu miala znikomy wplyw na zachowanie sie amorka. Konczac, jaki system tlumienia maja slabsze tory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że są lepsze amory z nowoczesnym tłumieniem to ja wiem, bo jeździłem nawet na Rebie WC 07' i po prostu inny świat z porównaniu z Torą, ale jak za tą kasę to jest to naprawdę ciekawa propozycja. Pozatym w Rockriderze daja wersję Coil, czyli nie ustawisz odpowiednio dla siebie jak na spręzynie powietrznej. Dla mnie (zaznaczam, ze to są moje odczucia) Axel w podobnej cenie jest gorszy pod względem tłumienia, a na pewno już jest mniej solidny i gorszej jakości konstrukcji. A z 85kg bikerem sobie powinien poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NorieL naucz sie czytać, nigdzie nie napisałem wzmianki o torze z 302/28x, nie wyciągaj pochopnych wniosków

 

Napatos czy ty jak jedziesz to liczysz sekundy miedzy ugięciem a wyprostowaniem widelca? opisz jak to robisz bo bardzo jestem ciekawy. Poprostu w tej taniej Torze (model z rockridera 8.1) jest nie wystarczające, kropka

 

przypuszczam ze MC jest lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szajbz Czy ty o wszystko musisz sie czepiac? Masz problemy emocjonalne to wyjdz ma rower,pobiegaj albo zaczep jakiegos dresa. Nie pisalem tego posta zeby w jakis sposob podwarzyc twoja wypowiedz. Poprostu chcialem sie czegos dowiedziec, ale niestety taka domena Polakow, wszedzie szukaja zaczepki... To ty masz problemy z czytanie jezeli tego nie zrozumiales. Co do tory to niby na jakiej jedziles? na pewno 318 nie jest wkladane do rocka 8.1... a miedzy 302 a 289 w systemie tlumienia roznicy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie syczenie pojawia się jedynie, gdy niemalże dobije amora i wtedy przez parę ugięć zasysa olej. Tak samo się dzieje, gdy wywrócę rower do góry kołami, poleży tak chwile i obracam. Wtedy też troche syczy przy uginaniu.

Zauważyłem, że wtedy amor lżej chodzi, więc robię tak, że gdy powolutku musze przejechać po kostkowanym wrocławskim rynku, to specjalnie dobijam wcześniej amor, żeby mieć bardziej komfortowa jazdę i ludzie widzieli jak mi amor wybiera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...