Skocz do zawartości

[buty] Sidi Dragon 2005


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

a co do rozmiaru.. czy w butach SPD rozmiar nie jest zawyzony/zanizony :?: czy Arnik umozliwia wymiane na inny rozmiar :?: bo ja osobiscie troche bym sie bal zainwestowac kilkaset zeta w buty ktorych nawet nie przymierzalem. chyba ze gdzies indziej przymierzyc..

 

a butki zajefajne wybrales :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak zamawiasz przez neta radze przymierzyc najpierw w normalnym sklepie. nawet niekoniecznie musi byc ten sam model. byle producent sie zgadzal. warto tak zrobic, bo rozmiary sa co 0.5 numera, a buty powinne byc dopasowane, ale nie moga gniesc. w przypadku butow sidi (takich, jak lookasa czy moje; nie wiem, jak u innych producentow) nie ma sie co natomiast przejmowac szerokoscia, bo buciki sie rozchodza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 11 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

SiDi Dragon Carbon SRS 2008r. -> Po nie całych 200Km zobaczyłem, że śruba wyleciała z protektora. Trzeba zamówić nową. Dzisiaj po nie całych 400Km, złamała się klamra zaciskająca w prawym bucie. Zawody nie długo, a ja nie mam butów, jestem zły :/ Za 1000zł taka kicha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, jadę, wszystko spoko, w nic nie przywaliłem, dociągnąłem pod koniec pasek i spoko, nie wiem czy nie zauważyłem, żebym ułamał przy zmęczeniu czy co... Jadę z koleżanką, i tak dziwnie mi but lata trochę, sięgam do paska, żeby dociągną a tu lipa ! Nie ma czym...

 

Gwarancja ? Gdyby mnie czas nie spinał, to bym nie kombinował klamry na kogucie tylko zaniósł do reklamacji. Na piątek max muszę mieć klamrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Orzech89, jak się zakończyła sprawa z twoimi butami bo właśnie zamierzam kupić ten sam model i sie trochę przeraziłem tym co napisałeś?

To jakaś totalna bzdura żeby w butach za tyle kasy się działy takie cuda. Chciałem Eagle, później skoczyłem na Action Srs, a teraz pomyślałem że może warto dołożyć do Dragonów II Srs, ale za coś takiego szkoda płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sobie sprawiłem te butki, zaliczyłem otarcie przy próbie szybkiego wpięcia, protektor inny i śliski pojechał po 540, zabolało. Pierwsze otarcia się pojawiły na butkach, mam nadzieję że więcej nie będzie. Dodatkowo popsułem płaski śrubokręt od kompletu przy dociskaniu pięty, hehe.

 

Buty Dragon 2 SRS rozmiar 42 2008 10km, jeden wypadek, lekkie obtarcie na prawym. Bloki SM-SH51-51gram

img7553nn8.jpg

 

Jakie masz bloki Lookas46, ile ważą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Buty już dotarte w dosłownym słowa znaczeniu oraz przetestowane. Super leżą na nodze, nie można o nich złego słowa powiedzieć. Gorąco polecam tym co nie wiedzą co kupić za kwotę około 900zł.

 

Buty z blokami, różnica w wadze między 540: 6 gram, chyba mi się same bloki jakieś ciężkie trafiły.

http://img523.imageshack.us/my.php?image=img7775dc7.jpg

 

A tutaj już po dotarciu i ostatnim wypadku. Przebieg około 500km

http://img180.imageshack.us/my.php?image=img8187td4.jpg

 

http://img180.imageshack.us/my.php?image=img8189jo1.jpg

 

http://img180.imageshack.us/my.php?image=img8188kb9.jpg

 

Tego samego nie mogę powiedzieć o crankach, już się czepiają podeszwy, idę kupić blaszkę zabezpieczającą. Działanie spd Shimono bardziej chyba jako nowych mi się podobało, ale czego się nie robi dla wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeglądałem tego tematu... Owszem, w butach za tyle kasy, sypie się klamra. Zastępcza dodatkowo do kupienia jest za jakieś 40zł o ile pamiętam, i też jest plastikowa ale inaczej wygląda. Teraz dociągam pasek bardzo ostrożnie, a szkoda, bo lubię mieć mocno zapiętego buta. Śruby też mi poodpadały które trzymają protektor. Ceny oryginalnych śrub są jak cena złota, poszedłem do metalowego, kupiłem 20 śrub + brzeszczot, zmieściłem się w 30zł, spiłowałem do pożądanej długości i wszystko pasuje... Nawet bardziej się świecą na podeszwie niż oryginalne ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na zimę są niezbyt dobrym wyborem przy -20 dwóch parach skarpetek i ochraniaczach na butach stopy odmawiały posłuszeństwa. Gdyby nie kosmiczna cena (ok800-900zl) można byłoby zaradzić temu kupując podgrzewane wkładki do butów sidi ale ich cena odstrasza nawet mnie. Wiosna/lato/jesień bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...