Skocz do zawartości
Maciek764

[smarowanie] Zalety i wady olejów do łańcucha

Rekomendowane odpowiedzi

Blue

Nie dosc ze sie wykosztujesz na czerwony fl, to on ma w dodatku kiepskie wlasciwosci smarujące-bardzo mało czynnika. Co za tym idzie naped dostanie bardziej w tyłek niz na sensownym oleju i beda szybciej wieksze wydatki.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
woojj

Fl jaki jest każdy widzi- klienci go pożądają. Osobiście jestem fanem zielonego. Każdy ma swoje doświadczenia w stosowaniu środków do łańcucha. Fakt jest taki że Fl jest najlepiej rozpoznawalną marką- sprzedaje się sama, więc jest w każdym sklepie. Dla jednych priorytetem jest czystość łańcucha, dla innych trwałość powłoki....tych dwóch czynników nie da się pogodzić.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Michal2008

ja używam Brunoxa Topkett i mogę stwierdzić, że napęd po tej oliwce jest czysty, ale starcza w suchych piaskowych warunkach na krótko, ale coś za coś.

teraz zakupiłem do testów Shimano PTFE więc jak coś zdam relację za jakiś czas...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wkg

W sumie to Shimano jest niezłe ... stosunkowo mało brudzi, wystarcza na 150 km ale co za problem w minute przesmarować dwa razy na tydzień ... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dragster

Zapodany Castrol Syntrans Transaxle 75W90, pozostały po wymianie w skrzyni biegów w aucie. Akurat zostało tyle, że cała buteleczka 120 mln, po FL została nim zapełniona. Po kropelce na sworzeń i wsiąka. Jutro przetrę łańcuch, a pojutrze pojeżdżę. Zobaczymy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta