Skocz do zawartości

[smarowanie] Zalety i wady olejów do łańcucha


Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że wszystko zrobiłeś prawidłowo. Tylko przed jazdą nie powinieneś nakładać kolejnej warstwy, bo squirt potrzebuje czasu aby odparował i został sam suchy wosk. Nie wiem dlaczego u Ciebie napęd pracuje głośno po 70 km. U mnie jest cisza po ponad setce, dziwne. Może inni użytkownicy squirta się wypowiedzą na ten temat.  gello1 , grzechotnick jesteście? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejne 110km ze squirtem i niestety z przykrością stwierdzam, że poziom hałasu jest jak dla mnie nieakceptowalny. Wracam chyba do brudasa rohlofa bo przynajmniej wycisza napęd i wystarcza na długo. Może to kwestia zużytego już mocno napędu? Nie wiem. Jak zmienię napęd na nowy to wrócę na próbę do squirta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie używałem squirta to jak łańcuch był mocno uwalony, najpierw płukałem w wodzie z ludwikiem, chwilę suszylem i do benzyny. IMO to dobry patent bo sporo piachu wychodzi z ludwikiem, a benzyna resztę ładnie czyści. Przy samej benzynie było konieczne 2-3 krotne shakowanie. Ale mówię o naprawdę brudnym łańcuchu, czyt. z 50km w deszczu i błocie ;)

 

A co do kolegi co ma problem ze squirtem, to tak, winna prawie na pewno była ostatnia warstwa przed jazdą. Nie wyschla dobrze i przyciągnęła brud. Ja smaruje dzień wcześniej i jest ok :) napęd pewnie też ma znaczenie, 5k to już trochę jest dla łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o wszelakim syfie tego świata. Asfalt to co czysty jest? Pyłu nie ma? To czemu łańcuch robi się czarny? Tak o, bo mu się nudzi? Bez jaj. Nie chcesz, nie czyść nie moja sprawa.

Łańcuch robi się brudny nie tylko od pyłu świata, ale także od tego, że sam się ściera. Ta czarna maź ze środka to także starte rolki, sworzeń i płytki. Wystarczy przejechać 100km w domu na trenażerze by się o tym dobitnie przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez uzywam Squirta, naped ma przejechane okolo 1000km wiec nie jest to duzo, a rowniez mam problem z glosnym napedem.

 

Zupelnie, ale zupelnie mi to nie pasuje.

 

 

 

Kiedys czerwony FL byl dla mnie jedynym slusznym smarem, a jezdze duzo w suchym terenie, lecz teraz sie zepsul.

 

Caly czas jestem w kropce co uzywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wcześniej że napęd jest głośny po squircie, ale to efekt tego że napęd jest suchy i słychać uderzanie ogniw i tulejek o zębatki. Mnie też przeszkadza głośna praca napędu ale ja śmigam w terenie i dla mnie czysty napęd jest podstawą. Napiszę jedną ciekawą rzecz otóż używam dwóch łańcuchów campy C9, jeden jeździł od nowości na oleju i zrobiłem na nim 700 km, drugi od razu wyczyściłem z firmowego smaru i nasmarowałem squirtem. Efekt jest taki że na tym drugim też mam zrobione teraz 700 km i nie zrównał się długością z tym pierwszym, ba minimalnie się wydłużył w stosunku do fabrycznego gdzie pierwszy już miał 40% rozciągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...