Skocz do zawartości

[smarowanie] Zalety i wady olejów do łańcucha


Rekomendowane odpowiedzi

IPA używam od lat, można znaleźć taniej, bo za napis Tenzi się dopłaca.

Świetne do usuwania tłuszczu, resztek smaru i innych dziwnych zabrudzeń. Nie nadaje się do zmywania dużych ilości smaru czy mycia łańcucha, jest za słabe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wolałem sobie samemu rozcieńczyć IPA wodą. Do lakieru na samochodzie lepiej wodą destylowaną, ale do roweru nie ma to znaczenia. 

Swoją drogą dobrze wiedzieć. Kiedyś prawie to zamówiłem, bo byłem pewny że to czyste IPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mihau_ napisał:

zawartość alkoholu to 20%,

do 20% *

Szkoda, że nie ma tej informacji na etykiecie, gdzieś obok dużego napisu "IPA". Jak ktoś owym napisem zachęcony postanowi tym preparatem przeczyścić jakieś elementy elektroniczne, to się może zdziwić... :D

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Mihau_ napisał:

Właśnie takiej bezwonnej używam. I to zamawianej na allegro bo ceny w marketach są kosmiczne

 

To chyba przebija wszystko : prawie 19 (18) zł za butelką 0,5 l czyli 38 (36 zł) za litr

https://www.leroymerlin.pl/farby-lakiery-i-kleje/rozpuszczalniki-rozcienczalniki/rozcienczalniki-rozpuszczalniki/rozpuszczalnik-benzyna-ekstrakcyjna-0-5-l-dragon,p163493,l1163.html

https://www.castorama.pl/benzyna-ekstrakcyjna-dragon-0-5-l-id-24888.html

W marketach budowlanych rozpuszczalniki zawsze były droższe niż w innych marketach ale tutaj to ktoś pojechał po bandzie z ceną. W normalnym markecie widziałem po 9 zł za 0,5 l i tez wydawało mi sie drogo. Chyba autorzy tych cen maja klientów za kompletnych idiotów bo w dobie powszechnego Internetu w smartfonach  kazdy może łatwo sobie sprawdzić ceny

Edytowane przez Thomlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sklepy na tym "żerują". Idziesz na zakupy, przypominasz sobie że potrzebujesz 0.5 litra benzyny i bierzesz. Jak kupujesz wszystko do remontu domu w jednym miejscu, to nie będziesz nagle leciał na drugi koniec miasta, żeby kupić taniej. Na tym to polega. Chociaż są pewne granice absurdu.

Kupują tam także ludzie, którzy zajmują się budowlanką. Jak wiadomo, klient potem zapłaci, a nikt nie będzie latał od jednego do drugiego sklepu żeby kupić taniej produkt X, zwłaszcza jeżeli potrzeba tak małą ilość.

U mnie przy układaniu płytek, facet kupował jedną z droższych taśm papierowych. Strzelam że mało kto by się zdecydował na zakup gdyby robił to samemu, no ale przecież to nie on ponosi koszty, więc kupuje to co jest dobre i sprawdzone.

Niestety tak to działa, więc jeżeli ma się małe lokalne sklepy, to lepiej iść tam. Gorzej jak mieszkasz w wielkim mieście, a takich sklepów po prostu nie ma lub są w takim miejscu, że jechać się nie opłaca. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem. Ale wg mnie dobrze by zrobiło nagłośnienie sprawy. Np. na Facebooku. Można też komentowac na stronie sklepu chociaz nie wiadomo czy nie skasują. I jeszcze porównywarka :) https://www.ceneo.pl/;szukaj-benzyna+ekstrakcyjna

Widzę , że produkt firmy Dragon zdecydowanie wybija się ceną :( Miałem "przyjemność" używania klejów ich produkcji i więcej nie kupię.Zresztą widzę, ze ludzie mają podobne zdanie - przykład https://www.ceneo.pl/32435101#tab=reviews_scroll

Edytowane przez Thomlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale wg mnie dobrze by zrobiło nagłośnienie sprawy. Np. na Facebooku. Można też komentowac na stronie sklepu chociaz nie wiadomo czy nie skasują.

Jako "dostawca" towaru do popularnych marketów budowlanych skomentuję to krótko - cenę każdego produktu trzeba rozpatrywać indywidualnie bo składa się na nią masa czynników, jeśli coś w sklepie x jest droższe niż w sklepie y nie oznacza automatycznie większej marży sklepu x. Poza tym mocno moglibyście się zdziwić jak duży % produktów jest sprzedawany na ujemnej marży 

* każda sieć handlowa prowadzi monitoring cen i jeśli konkretną da się obniżyć (jest z czego) to się to po prostu robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne ale chyba przyznasz że w tym przypadku cena benzyny Dragon to przesada. Nie rozumiem dlaczego niektóre markety sprzedają produkty tej firmy skoro lektura opinii w necie pokazuje, że produkty te są kiepskiej jakości, za to drogie. W takiej sytuacji wybiera sie raczej innego producenta/dostawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie w internecie nie są podstawą negocjacji handlowych, "innego dostawcę" sobie można wybrać kiedy prowadzisz sklep z farbami na powierzchni 30m2 a rozpuszczalników zamawiasz miesięcznie za 1000 złotych a nie miliony;) Współpraca z siecią handlową ma swoje plusy i minusy, masz duży wolumen sprzedaży ale masz pilnować terminów, trzymać stany magazynowe na określonym poziomie, zapewnić obsługę itd. to wszystko kosztuje i nie da rady tego ogarnąć firma krzak, gdzie właściciel jest jednocześnie handlowcem i dostawcą dzięki czemu może trzymać niską cenę dla detalu. Duży musi współpracować z dużymi bo inaczej logistyka na poziomie sklepu byłaby nie do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale są przecież inne duże firmy np. Nalmat Trzebinia (marka Technicqll) albo Melle (marka K2 - producent płynu Akra do mycia silników i łańcuchów rowerowych :) )

3 godziny temu, skom25 napisał:

IPA używam od lat, można znaleźć taniej, bo za napis Tenzi się dopłaca.

 

image.png.7a3c3c6bc1697625e7e5465055ee2abe.png

 

image.thumb.png.807fd3b9223373e8195ac3b0bca11c50.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze polecę rozpuszczalnik Nitro. Kanister 5l za 29 zł. Też się w domu przydaje :)

I taka ciekawostka ze strony brytyjskiej sieci marketów dla majsterkowiczóe

https://www.diy.com/departments/painting-decorating/decorating-tools-supplies/paint-removers-cleaning/paint-solvents-thinners/DIY1625790.cat#icamp=SRD_Painting&Decorating_PaintThinner_L5

"White spirit" czyli tak naprawdę benzyna lakowa a nie żaden biały spirytus kosztuje tu 10,50 funta za kanister 4 l.

Zaś po wpisaniu w Google co znajdujemy? :) M.in. https://www.leroymerlin.pl/farby-lakiery-i-kleje/rozpuszczalniki-rozcienczalniki/rozcienczalniki-rozpuszczalniki/rozpuszczalnik-white-spirit-0-5-l-dragon,p163570,l1163.html

Ceny benzyny lakowej na Allegro podobne do ekstrakcyjnej :)

 

 

Edytowane przez Thomlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch i napęd czyszczę K2 akra. Wlałem litr do poręcznego, szczelnego pojemnika i tam kąpie łańcuch, już z 5 razy w tym samym go moczyłem i zawsze czyści do błyszczącego metalu. potem woda z detergentem a na koniec alkoholem (IPA). Susze i smaruje olejem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2022 o 08:29, skom25 napisał:

Ja zawsze wolałem sobie samemu rozcieńczyć IPA wodą. Do lakieru na samochodzie lepiej wodą destylowaną, ale do roweru nie ma to znaczenia. 

Swoją drogą dobrze wiedzieć. Kiedyś prawie to zamówiłem, bo byłem pewny że to czyste IPA.

W dniu 26.07.2022 o 08:16, skom25 napisał:

IPA używam od lat, można znaleźć taniej, bo za napis Tenzi się dopłaca.

Świetne do usuwania tłuszczu, resztek smaru i innych dziwnych zabrudzeń. Nie nadaje się do zmywania dużych ilości smaru czy mycia łańcucha, jest za słabe.

 

 

najwyraźniej za mało 

Edytowane przez ernorator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sznib @tobo @bogus @KrissDeValnor @safian

... i reszta moderacji, którą pominąłem.

Może należy w końcu zrobić tu porządek? Sam przyłożyłem do tego rękę, przyznaję. No ale jak pojawia mi się powiadomienie że ktoś dodał tu post, to bym w końcu chciał przeczytać coś chociaż odrobinę związanego z olejem.

Do dyskusji o środkach do czyszczenia jest inny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...