Skocz do zawartości

[smarowanie] Zalety i wady olejów do łańcucha


Rekomendowane odpowiedzi

@Q_u normalnie smarujesz tak jak czerwona strzałka. Tutaj od góry mam na myśli to co oznaczyłem na biało. Chodzi o to aby ten bardzo dobrze wyczyszczony łańcuch dostał dużo nowego smaru MOMUM. Pamiętaj, że takie obfite smarowania robisz tylko za 1 razem. Pierwsze smarowanie od góry i od dołu, drugie od dołu i trzecia znowu od góry i od dołu. To przygotowanie za pierwszym razem napędu. Potem smarujesz już normalnie. Oczywiście boków nie smarujesz (jak skapnie to można olać i nie trzeba wycierać).

naped-1x11-gravel-loca.jpg

Edytowane przez Eathan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/icetoolz-c141-smar-do-lancucha-teflon-ptfe-120ml-9064690044

Czy ktoś stosuje taki środek na łańcuch?Kupiłem właśnie dziś, łańcuch posmarowany doczekałem 15 minut i zauważyłem że wygląda to bardzo ładnie i taki specyficzny bardzo przyjemny dla ucha dźwięk przy zmianie przełożenia.

Edytowane przez Joker86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak użyjesz Kujawskiego, to na początku będzie wyglądał i brzmiał dobrze. To raczej nie jest wyznacznik.

Icetoolz to chyba taka firma pokroju Prox itd. Nie liczyłbym że odkryłeś cudowny produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zrobić foto,Tak wygląda mój napęd po przejechaniu 200km,sucho,90% asfalt 10% co się trafi Piach itp.

Widać na zdjęciu jaki ślad zostaje na palcu po dotknięciu Łańcucha,Widać również kasetę jak wygląda.

Jak to oceniacie?

Ice Toolz smar teflonowy PTFE.

IMG_20210628_180557.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joker86 napisał:

Jak to oceniacie?

Moim zdaniem jest słabo.

W załączniku fotki mojego napędu po ok. 100 km w błocie, trawie i ulewie. Napęd cały czas pracował cicho. Nawet tony trawy (to co widać w kołeczku to końcówka czyszczenia) w kołeczkach i kasecie nie zrobiły większego wrażenia. Po spłukaniu wodą napęd był czysty. Za to wydłubanie trawy było sporym wyzwaniem ;) 

IMG_20210627_085953.jpg

IMG_20210627_090000.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...