Skocz do zawartości

[licznik] Kellys KCC-09 i instrukcja do niego


Martinuz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to nie ma takiej opcji jak mam ten sam licznik patrze na instrukcje i pisze jak byk!!!!

[...]po wymianie baterii wartość tę należy wgrac do pamięci komputerka- PRAWYM p. należy przejść do trybu ODO, wcisnąć LEWY p. na 2 sekundy. Następnie jeszcze raz nacisnąć PRAWY p. wybrać wartość i zatwierdzić ją LEWYM p.

 

Przytoczyłem fragment z instrukcji obsługi. Mam nadzieje że pomoże!! Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotfl, mój zapamiętuje dystans całkowity :whistling: Moze to jakaś podróbka? :> Ale ma ODO. A po co chcę ODO ustawiać? Po to że niechcący mi się zresetowało licznik... I gdyby jeszcze ktoś był tak miły i podał te wartosci do ustawiania obwodu koła z ich tabelki, mam 26calowe koła opony semislick...

 

Edit:

 

Dystans dzienny i całkowity

Tyle na stronce kellys pisze o tym liczniku. Może kłamią? :>

 

Ale fakt faktem że to co podałeś z instrukcji nie działa na nim. Mimo ze ODO zlicza ładnie. A po prostu chciałem mieć cały dystans w liczniku, a takto mam rozbity na kilka części. Nie lubię tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom pomyliłem sie myślałem, że pamięć ma KCC-13 a w przypadku KCC-09 możesz ja wprowadzić ręcznie. Ale widocznie nie można. Szkoda. przed wymiana baterii bede musiał zapisać sobie ODO tak dla własnej potrzeby :whistling:

EDIT: z tego co wnioskuje z tabelki musisz wbic w licznik współczynnik 2073, jak sie pomyliłem niech ktoś poprawi. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 - Mad Max - nikt nie robie tutaj problemów, zapytałem się i dostałem odpowiedź.

Po 2 - odo ustawiałem tylko dlatego że niechcący zresetowałem licznik

Po 3 - ten akurat był bardzo tani i ładnie mi się komponował z kokpitem :D mi naprawdę ta pamięć odo nie byłaby potrzebna gdyby nie reset z mojej głupoty.

 

Może będę wpisywał nawet ODO raz w życiu, ale po prostu teraz miałem taką potrzebę. I nie widzę potrzeby zmieniania licznika na taki który ma tą funkcję. Koniec tematu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Witam.I tak jak powyzej tez posiadam Kellys KCC-09 i zmienilem baterie gdyz stara mi wysiadla i dystans ODO szlag trafil,a niemam instrukcji,moze ktos laskawy moze mi zeskanowac i wrzucic na maila badz tutaj wkleic.To co napisal CYTAT

[...]po wymianie baterii wartość tę należy wgrac do pamięci komputerka- PRAWYM p. należy przejść do trybu ODO, wcisnąć LEWY p. na 2 sekundy. Następnie jeszcze raz nacisnąć PRAWY p. wybrać wartość i zatwierdzić ją LEWYM p. niedziala.Jak ktos moze niech pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości co wpisać w polu ustawienia obwodu koła. Z tabelki w instrukcji wynika, że powinienem wpisać wartość 2237 (opona 700C x 35)

 

Wykonałem dwa pomiary - z obciążeniem i bez:

- przy obciążeniu roweru (po prostu na nim siedziałem) wyszło mi, że obwód koła wynosi ok. 2155.

- przy pomiarze bez obciążenie wynik był podobny do tego z tabelki.

Poradźcie...

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

wg mnie spieprzona instrukcja i do du...szy licznik (KCC-09)

 

Stopera nie ma, to po pierwsze ...

A dwa - NIE DA SIĘ zrobić edycji ODO po np wymianie baterii - mimo ze instrukcja mówi ze DA SIĘ.

Natomiast wg tej "instrukcji" KCC-13 ma pamięć i mimo np wyciagnięcia baterii pamieta ODO, jak i mozna dodatkowo (jak i niby w KCC-09) edytować ODO ...

W wersji angielsko języcznej dodatkowo jest napisane , że po około 2sek powinna migać (blinking) ostatnia cyfra ODO i mozna edytować, potem przedostatnia itd ...

 

A prawda jest inna - NIE DA SIĘ - i gdy licznik jest wyciagniety, jak i założony (sprawdzałem)

 

Tyle w temacie sh*t KCC-09 ... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, miałem KCC-16 i tam można było edytować ODO, na 100%. Stopera nie posiadał, odmierzał tylko czas jazdy dziennej, przy kasowaniu dystansu, kasował się czas.

A pamięci danych to on na pewno nie posiadał, więc niższe modele tym bardziej jej nie mają. Ogólnie te liczniki nie są warte pieniędzy, jakie woła za nie Kelly's.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

instrukcja od kcc13 ale to jest to samo. klik. a co do ustawiania odo: model kcc13 ma na 100% taką możliwość. warto sprawdzić ten sposób w kcc9. tak jak już ktoś tu napisał wciskamy lp w odo na 2sek i wpisujemy wartość. sam to ostatnio wypróbowałem i działa bez zarzutu(w kcc13)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Jestem nowym użytkownikiem forum jak i początkującym rowerzystomą :-). Mam pytanie jaki współczynnik wpisać przy oponach 26*1,9 - rowerek to Kross Hexagon V4.

Na razie wpisałem współczynnik 2073, ale czy Ok?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...