Skocz do zawartości

[przerzutka tył ] sram sx 5


Loko

Rekomendowane odpowiedzi

Przerzutkę kupiłem na allegro za 79 zł ,wersja średni wózek ,po skończeniu mojej aukcji sprzedawca wystawił kolejną aukcje z tą samą przerzutką za 99 zł .

Zamontowałem bezproblemowo ,załączyłem łańcuch u pełen obaw że nie obsłuży mojej 9 rzędowej kasety hg 50 (#$) zacząłem regulować .Dolne ograniczenie (High) chwila i zrobione , tak samo górne (L) bezproblemowo ,potem tylko zrzuciłem na najniższy bieg podciągnąłem linke na leciutko napiętą i działa .Regulowałem ją jakieś 2,5 godziny , kręciłem w tą i z powrotem , przerzutka działa prawidłowo wprawdzie już po 3 minutach ,ale chciałem żeby było idealnie , a 4 piwa które przy tym wypiłem przeniosły mnie w inny wymiar czasu .

Dzisiaj wsiadłem i elegancko ,na każdym biegu ładnie spasowane ,przerzutka chodzi gładko ,płynnie i w ogóle (manetki x-7) . Pośmigałem też po górkach i zjazdach i nie słyszałem walenia przerzutki o rame ,tylko łancuch sobie skakał .Katowałem ją dziś na skrajnych przełożenia i przy ostrym przekoszeniu łańcucha troszeczkę coś tam trze sobie na kasecie ,ale ... uświadomiłem sobie że to dzisiaj dopiero pierwszy raz jade na przełożeniu 3:1 i z powrotem .

Przerzutka posiada patent D.I.R.T ,czyli proste prowadzenie pancerza do przerzutki , żadnych zakrętów w pancerzu jak w shimano ,co skutkuje myślę mniejszymi oporami ruchu na manetce .

Ogólnie przerzutkę uważam za świetny zakup .Cena do jakości porównując z alivio którą miałem , to jak rewolucja seksualna w wiosce amiszów .Nie wiem jak oficjalnie odnosi się sx 5 do shimano alivio ,ale tak sobie wywnioskowałem ze to ta sama półka .Polecam wszystkim którzy chcą mieć świetny sprzęt w cenie alivio ,które niestety ginie w tle w tym przypadku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem, założyłem i się zachwyciłem :).

 

Dałem 89zl wieć znosnie. Przerzutka pracuje z gripami X9. Sprzet zastapil wysluzona Acere pracujaca z gripami sram rocket.

 

Sprzet chodzi znacznie bardziej miekko niz acera/rocket. Przelozenia wchodza cicho, szybko i bez zgrzytu. Po przejechaniu 200km nie widze pwoodow w inwestowanie w wyższy model :)(wyjasnienia inwestycji w spd tez jakis czas temu nie mialem :)).

 

Pytanie do uzytkownikow. Czy idzie ja wyregulowac tak zeby przelozenia wchodzily bardzo miekko czy tylko na zasadzie wchodzi/schodzi z mocnym strzalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ehhh po ostatnim wypadzie przezyłem chwile grozy. Czysty łańcuch, wysmarowany FL ProRoad(teraz będzie używany tylko do linek). Po 70km zjazd na PKP. Stoje na światłach. Nagle dwa ruchy korbą i zgrzyt jakby mi rama pękła. Okazało się że przerzutka sie zablokowała i wyprostowała podciagając wózek maxymalnie pod ramę. Po lekkim stukniecu w korpus przrzutka sie odblokowała ale gdybym chcial mocniej depnąć już bym jej nie uratował.

 

Przerzutka dostała też sporych luzów na na swój niewielki przebieg(blizej nie określony). Nie zauwazyłem żeby to wpłyneło jakoś szczególnie na jej prace ale sama świadomość jest dość irytująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak po cichutku proszę o jeszcze, bo musze mieć pewność, że Deore to był dobry wybór w tym przedziale cenowym :P (a bardziej serio - czy zmiana przerzutek jest wyczuwalna, czy chodzi tak denerwująco miękko, tak jak shimano?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dziewczyna od maja jeździ na X.5. Zestaw z triggerami X.9 '06 (ze wkaźnikami w obejmie) i na kasecie Sh-no HG-50. Do działania przerzutki nie mam żadnych zastrzeżeń - biegi póki co zmienia precyzyjnie a regulacja prosta. Do Shimano nie moge porównać, ale moge do X-9 na którym sam jeżdżę. W działaniu póki co dużej róznicy nie odczuwam (zobaczymy jak będzie to wyglądało wraz z nabijaniem kolejnych kilometrów). X.5 jest wyraźnie cięższy. Wykorzystanie stalowego wózka w miejsce aluminiowego z wyższych modeli jest naprawde mocno wyczuwalne. Wyraźnie widać też gorszą jakośc wykonania - wyraźne linie w miejscu łączenia form odlewowych itp. Dawno nie widziałem z bliska żadnego Shimano, ale wydaje mi sie, że jakość wykonania ich komponentów ze średniej półki jest trochę wyższa.

Cena jest śmieszna, jak na taki naprawde nieźle działający sprżet, ale przyznam, że gdyby nie fakt, że miałem do wykorzystania manetki Srama, to wziąłbym jednak coś Shimano.

 

104afe729fe54273m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...