Skocz do zawartości

[ ICE ] telefon do rodziny: nr w komórce


QWEY564

Rekomendowane odpowiedzi


Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.

 

http://www.swa.org.pl/wiedza/numer-ice

 


Przeczytajcie i dodajcie nr ICE w swoich książkach tel... Mam nadzieję że nikt nie będzie go nigdy potrzebował... ale warto mieć


PS jeśli taki temat już był, lub powinien być w innym dziale to proszę moderatorów o jego przeniesienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak z nieśmiertelnikami - Polska to troszkę zacofany kraj, a patrząc na to, co dzieje się w służbie zdrowia to człowiek się starości obawia. To nie przejdzie, ale zawsze można mieć takie coś w telefonie. Jeżeli ktoś by takie coś rozreklamował - zapewne kilkadziesiąt procent osób by takie coś zapisało. Najlepiej by było, jeżeli operatorzy już w nowych telefonach by zapisywali takie numery na karty do edycji - to by dało WIELKI efekt. Ale na razie .... Cóż. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P

 

Nie wiem czy we wszystkich wypadkach "procedura jest podobna" ale gdy koleś miał wypadek (samochodowy) komórki i portfela juz nie zobaczył na oczy i nie dlatego że zginął na miejscu - poprostu mu pod######.......... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, a nóż widelec się kilka soób więcej dowie i komuś uratuje to życie. Ale jak ktoś wyżej napisał Polska to trochę zacofany kraj i myślę że wielkiego pożytku z tego nie będzie, ale spróbować można - nic to nie kosztuje. Nr takowy własnie dodałem do swojej komórki, chociaż mam nadzieję, że się nie przyda nigdy. Kumpel ma jeszcze nr telefonu na nieśmiertelniku, ale... Nie wiem czy podczas wypadku ratownicy będą się bawić w poszukiwania komórki/nieśmiertelnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zaprojektowałem wlepki i zamierzam je rozklejać po mieście co o tym myślicie

Dobry pomysł. W roku szkolnym zrobię kilkanaście takich wlepek i ponaklejam w autobusach oraz w windach( dotrze do wielu osób ). Sam wpisałem sobie "ICE" w kontaktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Podobnie jak z nieśmiertelnikami - Polska to troszkę zacofany kraj, a patrząc na to, co dzieje się w służbie zdrowia to człowiek się starości obawia. To nie przejdzie, ale zawsze można mieć takie coś w telefonie. Jeżeli ktoś by takie coś rozreklamował - zapewne kilkadziesiąt procent osób by takie coś zapisało. Najlepiej by było, jeżeli operatorzy już w nowych telefonach by zapisywali takie numery na karty do edycji - to by dało WIELKI efekt. Ale na razie .... Cóż. Pozdrawiam !

Mam prośbę nie pisz takich głupot i nie porównuj telefonu z nieśmiertelnikiem, na którym może być wybita największa bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki pomysł jest spoko, oby jak najwiecej osób o tym wiedziało. A ja myśle ze jak ktoś miał wypadek lekarze zawsze lprzeszukuja kieszenie w celu zidentyfikowania ofiary wypadku. Na telefon zapewne też trafia. Tylko zeby wiedzieli ze cos takiego istnieje jak numer ICE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama jeździ w karetce "R" i właśnie z nią rozmawiałem że nigdy nie przeszukują człowieka to wszystko zabiera policja a tel jest wyłączany a policja najczęściej jedzie do domu ofiary aby poinformować co się stało osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

właśnie przymierzałam się do wpisania wątku nt. ICE..

nie generalizujmy - co karetka i ratownicy /policjant też człowiek!/ to obyczaj - kwestia by uświadomić kilka osób więcej.

 

taką funkcję ICE rowerzysty pełnią również kaski - większość z nich, we wnętrzu, ma wklejki na które można wpisać najważniejsze dane w razie wojny..

 

niewiele Was to kosztuje, a może się pozytywnie przysłużyć...i oby nigdy nie było potrzebne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Moja mama jeździ w karetce "R" i właśnie z nią rozmawiałem że nigdy nie przeszukują człowieka to wszystko zabiera policja a tel jest wyłączany a policja najczęściej jedzie do domu ofiary aby poinformować co się stało osobiście.

Potwierdzam. Nie przeszukujemy ludzi (jestem rat med), tym zajmuje się policja. A co do nieśmiertelnika to warto na nim mieć grupę krwi bo te palanty co wymyśliły dowód osobisty zapomniały o tym, że tam obowiązkowo powinna się znajdować grupa. Nie mniej i tak nawet znając grupę z nieśmiertelnika lub z kartki w portfelu i tak się ją określa.

 

Zdziwiło mnie jedno. Tak czytam te wasze wypowiedzi i wszędzie widzę słowo ratownik medyczny. Nikt tu nie napisał sanitariusz (a to dwie różne osoby). Nawet lekarzom w szpitalach trudno przechodzi przez gardło rat met, nawet w telewizji mówią tylko o lekarzach i pielęgniarkach a tu widzę, że wszyscy są na czasie. Tylko gratulować!

 

P.S. Wiem co to ICE ale jeśli komuś zatrzymało się krążenie to akurat zadzwonienie pod ICE jest mniej ważne niż prawidłowe ciśnienie w ogumieniu roweru. Pod ten numer można dzwonić jak już coś się stało ale aktualnie nic się nie dzieje (jeśli rozumiecie co mam na myśli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ja ze soba woze karte z orzeczeniem woli (w razie smierci zgadzam sie na pobranie narzadow itd i z grupa krwi, na kasku tez mam wyklejona grupe krwi). miejmy nadzieje ze sie nigdy nie przyda, staram sie takze nie jezdzic sam. czas to nie frajer, nie oszukasz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...