Skocz do zawartości

[ ICE ] telefon do rodziny: nr w komórce


QWEY564

Rekomendowane odpowiedzi

Ale co taka firma zrobi? Zadzwoni człowiek z Chin, powie w swoim języku, że Pan S2power jest w szpitalu i oni powiadomią rodzinę? To chyba rozwiązanie czysto korporacyjne, a nie dla turysty czy pracownika niezbyt wysokiego szczebla.

 

 

 

Zatem jeśli rozumny człowiek złapie taką zabawkę to będzie wiedział jak i czego szukać
 

No właśnie w większości nie będzie wiedział, bo o ile skrót ICE jest jakoś tam znany, to już możliwość dokopania się do numerów ICE przy zablokowanym ekranie przez wchodzenie w menu połączeń alarmowych jest wiedzą bardzo słabo rozpowszechnioną. Co z tego, że po przeczytaniu tego tematu dopisałem kilka numerów do odpowiedniej listy i wiem, że można się do nich dostać w taki sposób, skoro większość ludzi biorąc mój telefon do ręki stwierdzi, że nie zna symbolu odblokowania i porzuci szukanie numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

skoro większość ludzi biorąc mój telefon do ręki stwierdzi, że nie zna symbolu odblokowania i porzuci szukanie numeru.

 

Ot słuszna uwaga, dlatego będę stał na stanowisku, że telefon jest bardzo słabym miejscem do przechowywania kontaktów ICE. Na telefonie fajnie jest w Angry Birds pograć, ale nie można oczekiwać, że przetrwa wypadek i będzie źródłem przydatnych informacji (choć nie jest to wykluczone oczywiście). Nieśmiertelnik lub jak ktoś nie chce, to laminowana karta w portfelu...

Kosztuje całe 5 PLN

http://www.pck.pl/product,11.html

Nieśmiertelniki klasyczne nieco droższe (cena dwóch dobrych piw), a osobiście mam ICEStripe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiertelniki klasyczne nieco droższe (cena dwóch dobrych piw)

Posiadam owszem i jestem zadowolony bo jak padnę na ryło w wypadku to wiedzą gdzie szukać i kogo,znam miejsce gdzie wybijają od ręki w Wawie :thumbsup:  

jedna blaszka na szyjkę lub do sakwy pod siodło a druga w skarpetkę lub do buta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Niedźwiedź, dnia 12 Lut 2014 - 9:24 PM, napisał: snapback.png

skoro większość ludzi biorąc mój telefon do ręki stwierdzi, że nie zna symbolu odblokowania i porzuci szukanie numeru.

Ot słuszna uwaga, dlatego będę stał na stanowisku, że telefon jest bardzo słabym miejscem do przechowywania kontaktów ICE.

Już pisałem, że aby dobrać się do numeru ICE nie trzeba znać symbolu blokowania. Nr ICE jest głównie dla służb ratowniczych a oni doskonale wiedzą o tym fakcie. Przeciętniak nie musi babrać się przy moich danych więc nieśmiertelnik jest gorszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele łatwiejsze jest noszenie na rowerze, podczas biegania lub w normalnym życiu jakiejś opaski z takimi numerami ICE. W wielu miejscach można zrobić sobie nieśmiertelniki, które są estetyczne, łatwe w noszeniu (praktycznie się ich nie odczuwa), a dają gwarancję, że ratownicy dotrą bardzo szybko do rodziny w razie jakiegoś wypadku czy zasłabnięcia. Sam noszę takie, jak ze zdjęcia poniżej. To produkt polskiej firmy icestripe: http://icestripe.pl . Na ręce tego praktycznie nie czuć. 

 

Mam to na od dawna i szczególnie ta mała silikonowa jest świetna, bo można ją schować pod mankiet, można się z nią myć, pływać, i jest łatwa do znalezienia dla ratowników - chyba, że nam urwie rękę podczas wypadku, ale wtedy to już sytuacja raczej wyjątkowa… 

 

Na takiej opasce można oczywiście wpisać dowolne swoje dane, włącznie z tymi o problemach cukrzycowych, czy innych chorobach. 

Taką opaskę zrobiłem też swojemu synkowi - nosi ją na wakacjach kiedy jest z kimś innym, niż my. 

 

Warto coś takiego mieć, jak sporo czasu jeździcie na rowerze, biegacie samotnie, jeździcie samochodem. Kosztuje kilka złotych, a rozwiązuje sprawę z blokowaniem telefonu, ze zgubieniem telefonu i z każdym innym problemem związanym z telefonem. 

 

icestripe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...