Skocz do zawartości

[ ICE ] telefon do rodziny: nr w komórce


QWEY564

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Jak dla mnie pomysł chybiony. Ogólnie spoko sprawa, że numer jest zapisany, ale jednak bardzo duża liczba osób (przynajmniej tych których znam) korzysta z blokady klawiatury blokowanej kodem (lub w smartfonach- połączeniem odpowiednich "kółek"). Wtedy zapisane ICE się na nic nie przyda.

 

Ja w portfelu mam kartę (którą dostałem od PZU) gdzie wpisane są moje dane oraz 3 telefony kontaktowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pomysł chybiony. Ogólnie spoko sprawa, że numer jest zapisany, ale jednak bardzo duża liczba osób (przynajmniej tych których znam) korzysta z blokady klawiatury blokowanej kodem (lub w smartfonach- połączeniem odpowiednich "kółek"). Wtedy zapisane ICE się na nic nie przyda.

 

Ja w portfelu mam kartę (którą dostałem od PZU) gdzie wpisane są moje dane oraz 3 telefony kontaktowe

 

Masz rację, w takim przypadku ICE jest bezsensowne i kompletnie nieprzydatne.

 

Jak dla mnie pomysł chybiony. Ogólnie spoko sprawa, że numer jest zapisany, ale jednak bardzo duża liczba osób (przynajmniej tych których znam) korzysta z blokady klawiatury blokowanej kodem (lub w smartfonach- połączeniem odpowiednich "kółek"). Wtedy zapisane ICE się na nic nie przyda.

 

Ja w portfelu mam kartę (którą dostałem od PZU) gdzie wpisane są moje dane oraz 3 telefony kontaktowe

 

Masz rację, w takich przypadkach ICE jest kompletnie nieprzydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICE w telefonie to zły pomysł. Lepszym rozwiązaniem jest nieśmiertelnik lub bransoletka.

 

To nie jest zly pomysl,tylko jedna z opcji, ktore powinno sie posiadac. Zapewniam Cie, ze kazda osoba pracujaca w duzej zagranicznej korporacji zna ten skrot i procedury. Moze u nas w kraju to nadal taka "nowinka" ale za brak odpowiedniej informacji mozemy podziekowac kochanym sluzbom, ktore nie robia nic by to zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że nie masz ustawionej blokady ekranu, a 90% osób które znam, takową ma. Więc możesz co najwyżej pooglądać z zewnątrz jaki kolega ma fajny telefon... Bo nic z nim nie zrobisz. Poza tym nie ma gwarancji, że telefon przeżyje wypadek. Smartfony nie są już tak pancerne jak swego czasu pewne modele pewnej firmy, które można było notorycznie rzucać o ziemię i wciąż chciały pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 

 

Zapewniam Cie, ze kazda osoba pracujaca w duzej zagranicznej korporacji zna ten skrot i procedury.

Tez z tego co wiem kwestia samego jezyka i znaczenia skrotu nie jest do konca ograniczajca - przynajmniej nie na swiecie. Haslo i procedura ICE w telefonach jest znana od dawna, i raczej umiedzynarodowiona.

Kwestia tylko wiedzy. I wieksza kwestia - pewnej kultury spolecznej. Od zawsze twierdze, ze podstawowe kursy pomocy przedmedycznej powinny byc obowiazkowe. Tylko co z tego, nawet gdyby byly. Ludzie nadal przy wypadku zatrzymuja sie, zagladaja jeden przez drugiego, nikt nie podejdzie nie sprawdzi, czy trzeba pomoc. Ile razy tak na ulicy bylam swiadkiem :confused:

 

 

Najpierw podpalą Ci dom, ugaszą Cię proszkiem gaśniczym, w nieprzytomności okradną, potem zabiją pavulonem, a na koniec wyślą do drogiego zakładu pogrzebowego, który należy do układu

No wlasnie, wcale nam do tego nie tak daleko. Zycie.. :down:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat otwarty to zadam nurtujące mnie pytanie. Może jest na sali jakiś ratownik medyczny?
Czy lekarze/ratownicy zwracają uwagę na takie rzeczy jak opaska ICE Strip np. astma, alergie czy grupa krwi?

Czy muszą być jakieś wiarygodne papiery?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lepszym rozwiązaniem jest nieśmiertelnik lub bransoletka
Posiadam nieśmiertelnik i jest to doskonałe zabezpieczenie bo drugą blaszkę dopinam do buta i chowam w skarpetkę(nie wolno trzymać dwóch blaszek w jednym miejscu)

 

Czy lekarze/ratownicy zwracają uwagę na takie rzeczy jak opaska ICE Strip np. astma, alergie czy grupa krwi? Czy muszą być jakieś wiarygodne papiery?
 Zwracają uwagę ale papier to dodatkowe udokumentowanie faktycznego stanu poszkodowanego,dobrą sprawą jest zapisanie nazw lekarstw jakie stosujesz,zawsze możesz dodatkowo napisać na rękawie koszulki,kasku,spodenkach,na udzie,łydce,przedramieniu,można dać informację na naklejce na górnej rurze ramy i okleić taśmą przezroczystą,no chyba wyczerpałem temat bo zbyt dużo mądrzenia się o ICE w telefonach z blokadami nastało,zamiast zdjąć na czas przejazdu blokadę to ją skutecznie trzymacie[głupota czy niewiedza] nie mnie osądzać ale dla mnie to brak rozwagi i kropka. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astmę się da szybko rozpoznać, więc nie wiem czy jest potrzeba. Alergię na leki można, ale z reguły skoro ktoś nie jest w stanie tego przekazać, to jest w takim stanie, że potrzebuje leków ratujących życie. Jeśli ktoś wie, że ma uczulenie na NLPZ, to może i warto. Alergie na pokarm? Chyba nie ma sensu. Ważniejsze są jednak opaski z chorobami typu cukrzyca, padaczka - ale nie dla lekarza/ratownika, a głównie dla świadków zdarzenia. Jeśli jakiś cukrzyk wpadnie w hipoglikemię i straci przytomność, a jakiemuś świadkowi rzuci się w oczy opaska i ją przeczyta, to wezwie pogotowie. Jeśli nie, może się zdarzyć tylko "eee, pijak" no i tyle. Wszelkie opaski, nieśmiertelniki, naklejki na dowód z grupami krwi nie są brane pod uwagę. Co może wpłynąć na prędkość przetoczenia krwi napisałem kiedyś już kilka postów wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pod warunkiem, że nie masz ustawionej blokady ekranu, a 90% osób które znam, takową ma. Więc możesz co najwyżej pooglądać z zewnątrz jaki kolega ma fajny telefon...

W Samsungu S IV mini (więc pewnie w każdym nowym samsungu też) jest możliwość dodania 4 kontaktów, które pojawiają się nad klawiaturą numeryczną po naciśnięciu przycisku "Połączenia Alarmowe". IMHO, każdy telefon powinien mieć taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam szczegółów technicznych połączenia alarmowego, ale podejrzewam, że gdy wybierasz połączenie alarmowe, to odbywa się to w zupełnie innym trybie i to sieć wybiera stosowny numer a nie telefon. Nie znając pinu lub kodu blokady ekranu - koniec. Nie dostaniesz się do zawartości karty sim (lub telefonu). Na tym to polega (a przynajmniej tak powinno działać). To co ma Samsung to może być ekstra "ficzer".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości telefonów z którymi miałem do czynienia, po kliknięciu 'połączenie alarmowe' wyświetla się klawiatura i do Ciebie należy decyzja jaki numer alarmowy sobie wybierzesz. Widocznie możliwość dodania tam numerów jest gdzieś w ustawieniach nowszych wersji Androida. Dla mnie na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robertrobert1, tylko widzisz, tutaj na forum mamy Polakow, ktorzy zawsze sami wiedza wszystko najlepiej i dlatego w tym kraju jest tak cudownie. Ja pol zycia albo wiecej spedzam za granica i niewazne ile razy bym tutaj nie napisal, ze ICE to miedzynarodowy standard znany wszystkim sluzbom i wiekszosci ludzi pracujacych w korporacjach i firmach o globalnym zasiegu, to nasi rodacy i tak beda wiedziec lepiej, ze "mama" i "tata" lepiej sprawdzi sie w Chinach badz Korei :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

niewazne ile razy bym tutaj nie napisal

 

Napisałeś raz. Ani jedna osoba od tamtej pory nie napisała nic o 'mamie' i 'tacie', a tym bardziej nie sugerowała, że jedne jest lepsze od drugiego. To świetnie, że pół życia spędzasz za granicą, ale skończ bezpodstawnie wmawiać ludziom swoje urojenia, a mów o faktach. Może wtedy w tym kraju będzie lepiej :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1n1s7eR, Ty masz pacyfe w avatarku?? :) Wrzuc na luz. Ta sa fakty, sprawdzone. Mam skończony kurs ratownictwa medycznego, ratownictwa podwodnego i kilka szkolen na temat pierwszej pomocy w firmach zagranicznych. Przeczytaj caly temat od pierwszej strony i wroc ale do twórczej dyskusji a nie obrazania innych. Peace :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat, nie raz. Pozwól, że przedstawię Ci co miałem na myśli.

 

To jest fakt i to jest porządane w rzeczowej dyskusji:

 ICE to miedzynarodowy standard znany wszystkim sluzbom i wiekszosci ludzi pracujacych w korporacjach i firmach o globalnym zasiegu

 

A to już są niestety głupoty wyssane z palca:

tutaj na forum mamy Polakow, ktorzy zawsze sami wiedza wszystko najlepiej i dlatego w tym kraju jest tak cudownie. [...] nasi rodacy i tak beda wiedziec lepiej, ze "mama" i "tata" lepiej sprawdzi sie w Chinach badz Korei  :)

 

Nigdzie w tym temacie nikt nie wspomniał, że 'mama' lub 'tata' jest super, a ICE jest be. Jedynie co było przeciwko ICE, to argument z blokadą ekranu na symbol. Więc po co w ogóle jakieś komentarze, jak to "cudownie" jest w naszym kraju? Kończę ten wątek, bo do niczego nie prowadzi.

 

Przejrzałem aplikacje w Google Playu, niestety nie ma żadnej sensownej która dodawały np. klawisz ICE z zapisanymi numerami na ekranie blokady. Kwestia czasu jak większość telefonów będzie na androidzie 4.x.x, gdzie jest ta funkcja.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Małe szkolenie... jeśli dopiszesz ICE do kontaktów to nawet na zablokowanym telefonie ów kontakt wyświetli się w połączeniach alarmowych. A kontakt typu mama czy tata dobre jest w komórkach małoletnich dzieci bo już w wieku późniejszym rodzice nie są najbliższymi.

Małe szkolenie 1: jeśli dopiszesz do kontaktów ICE (a uściślając dodasz kontakt do takiej grupy, a nie ICE w nazwie) to wcale się to nie pokaże na zablokowanym ekranie

Małe szkolenie 2: naciskając na połączenia alarmowe przy zablokowanym ekranie, pokaże się klawiatura numeryczna - do wykręcenia 112 - i to z tym większość ludzi kojarzy połączenia alarmowe, natomiast żeby dostać się do kontaktów ICE trzeba jeszcze nacisnąć ikonkę ludzika, o czym wie już mało ludzi

Małe szkolenie 3: rodzice w większości wypadków nie wyrzekają się dzieci zaraz po 18 i jak dostaną wiadomość, że ich 30 letnie "dziecko" jest w szpitalu to zaczną działać, a nie oleją sprawę

 

 

 

to nasi rodacy i tak beda wiedziec lepiej, ze "mama" i "tata" lepiej sprawdzi sie w Chinach badz Korei

Zmiana mamy/taty/brata/siostry na ICE rzeczywiście wiele zmieni gdy nie będą się w stanie dogadać po chińsku, koreańsku czy w innym egzotycznym języku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@s2power, Obok swoich ciekawych spostrzeżeń na temat kraju i rodaków powinieneś dopisać chociażby to, że Android to niecałe 30% rynku systemów mobilnych (wszystkie telefony). Po czym powinieneś nadmienić, że to system otwarty i producenci telefonów stosują autorskie nakładki, które powodują że telefon nie koniecznie musi pokrywać funkcjonalność generyczną. Jako przykład powinieneś podać mój telefon LG Swift L-9 na And 4.1.2, gdzie nie mam takiej opcji, aby dodać kontakty ICE wyświetlające się nawet, gdy telefon jest zablokowany. Na koniec powinieneś powiedzieć, że ICE nie jest standardem, tylko "dobrą praktyką inżynierską", a "standardem" jest telefon alarmowy "112", który reguluje dyrektywa unijna 2002/22/WE. Fakt, że ICEopcja nie jest "standardem" w andku, potwierdza mnogość aplikacji "ICE" dostępnych w Google Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Małe szkolenie 2: naciskając na połączenia alarmowe przy zablokowanym ekranie, pokaże się klawiatura numeryczna - do wykręcenia 112 - i to z tym większość ludzi kojarzy połączenia alarmowe, natomiast żeby dostać się do kontaktów ICE trzeba jeszcze nacisnąć ikonkę ludzika, o czym wie już mało ludzi

I ja o tym też nie wiedziałem ale dyskusja mnie zainspirowała i skłoniła do testów ...testów, które nie trwały więcej niż 1 minutę. 

Zatem jeśli rozumny człowiek złapie taką zabawkę to będzie wiedział jak i czego szukać pod warunkiem, że inny rozumny człowiek wpisze ze zrozumieniem kontakt ICE + imię, nazwisko etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedzwiedz, pod ICE wcale nie musi byc numer do rodzicow. Moze tak sie wiekszosci po prostu wydaje za stosowne ale to nie zawsze najlepsze rozwiazanie. U mnie w tym przypadku to numer do firmy zarzadzajacej ryzykiem:

 

http://www.controlrisks.com/Pages/Home.aspx

 

Zapewniam Cie,ze dogadaja sie w kazdym jezyku :)

 

Tak jak ICE jest standardem w firmie i kilku innych, dla ktorych pracowalem. Moze Ty przez standard zrozumiales dostepnosc ICE w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...