Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] - jaką kłódkę wybierzecie?


shadoow

Rekomendowane odpowiedzi

Używam dwóch zabezpieczeń: U-locka Kryptonite Keeper i linki. U-lockiem przypinam ramę i tylne koło, linką dopinam koło przednie do ramy. Do stojaka też się zwykle da przypiąć rower za pomocą u-locka, wystarczy w stojak wstawić bika tyłem. Co do jakości zabezpieczenia, zestaw ten sprawdza się od pażdziernika ubiegłego roku. Stosuję go do przypięcia roweru "miejskiego" (rama MTB, stare komponenty, wszystko podrapane, obklejone taśmą). Rowerem dojeżdżam na uczelnie, zostawiam przypięty do znaku, stojaka, płotu. Do tej pory wszystko działa jak należy :D

Mysle, ze to najlepszy sposob. Tez tak chyba zrobie.

 

Pytanko jeszcze do Ciebie: jak dlugiego masz U-Locka? Jakas wersja long? Standardowo ciezko jest przypiac kolo z rama i jeszcze do czegos..

 

A co jesli sztyca ze siodelkiem tez ma "szybkozlaczke"? Jak mozna zabezpieczyc siodelko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje long (długość wew. 29,5 cm), zwykła faktycznie może być za krótka. Szybkozamykacz sztycy po prostu uciąłem, tzn. dźwignię. Z drugiej strony jest śrubka na imbus więc mogę regulować wysokość siodełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Moje ogólne spostrzeżenie na temat zapięć i wypowiedzi zarówno w tym jak i we wcześniejszych wątkach dotyczących zapięć. Trochę dziwią mnie głosy że roweru nie zostawiam ani na sekundę, jak już to przypinam i nie spuszczam z oczu, po co w ogóle zostawiać rower itd. Może nie mam jakiegoś super bikea, kosztował coś kolo 1,2k i na szczęście wygląda też baardzo przeciętnie. Ale kupiłem go właśnie po to żeby poza rekreacja/sportem jeździć nim do pracy, na zakupy, do banku, urzędu i wszędzie gdzie potrzebuje. I nie chce tam jeździć samochodem/autobusem/tramwajem. Jeśli ktoś ma super rower i boi sie go przypinać, nawet kłódką za 300zł to niech te 300zł wyda holendra i badziewną linkę. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zawsze mnie dziwiło, że osoby posiadające rowery za n k złotych wydają na zabezpieczenie jakieś 100 pln. Osobiście do zapięcia roweru używam 2x U-lock Kryptonite, wyższy model (około 2 dodatkowe kg w plecaku). Wydać ze 300 pln na zabezpieczenia musiałem, ale jeśli mam zostawić rower za ponad 4k PLN to wole być "pewniejszym". Polecam U-Lock Kryptonite Evolution series 4. Pamiętajcie, że należy zabezpieczyć przednie koło (np. U-lock do ramy) i tylne+ramę do czegoś stacjonarnego.

 

Linka odpada, można przeciąć piłką do metalu. Łańcuch jest ciężki i nieporęczny. Poza tym łatwiej się go pozbyć niż U-locka. Polecam przewodnik po poziomach zabezpieczeń na stronach Kryptonite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego,

http://www.otbike.pl/pokaz_produkt.php?idprod=1887

na szczęście nie doszło jeszcze do sprawdzenia skuteczności tego łańcucha.

 

Wydaje mi się, że łańcuch jest lepszym rozwiązaniem niż linka bo trudniej go przepiłować

 

To jest pewne. Tylko ta waga, 3.10kg. Najlepszy U-lock ma niecałe 2 (przy czym bardzo dobry będzie miał koło 1.2kg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne to nic nie jest, ja po prostu nie zostawiam roweru jak jestem w trasie. A z łańcuchem nie jeżdżę choć przydałoby się coś takiego do obrony. :D Już raz próbowali mi na trasie zwinąć rower. Ustawili się w poprzek drogi i tyle. Najlepiej jeździć w grupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drogach różnie bywa - jak napisał Matrix. Ja staram się jeździć w grupie i nie zatrzymywać. Jeżeli musimy zrobić postój w długiej trasie, zawsze ktoś pilnuje rowerów jak reszta jest w sklepie. Jak już wchodzimy to staramy się załatwiać tam sprawy szybko. Czasami robi się zakupy na dwie zmiany, jeżeli jest więcej rowerów, żeby nie było sytuacji, że jedna osoba musi upilnować 10 maszyn, wtedy dzielimy się na grupy po 5 osób. Ale póki co nie miałem jeszcze żadnego nieprzyjemniego zdarzenia na trasie i mam nadzieję, że tak będzie dalej. W kupie siła :D Pozdrower :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...