Skocz do zawartości

[smar] Rohloff


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy sie skonczyl, ale tydzien temu dostalem swoje 200ml z nowo rozlanej 5l banki.

 

Zadzwon najlepiej bo pan z velotech'u jest generalnie bardzo zajety.

jest dostępny na stronie velotech. dziś zamawiam setke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odkopałem temat, bo mam mały problem z tym smarem.

Sprawa wygląda tak:

Po wyczyszczeniu w benzynie nakładam kropelkę na ogniwo, przekręcam korbą. Na drugi dzień wycieram szmatą. Wszystko wydaje się chodzić super. Niestety łańcuch po pierwszym wypadzie wygląda gorzej niż przed czyszczeniem! Cały olepiony syfem, głównie piachem.

Jak mocno wytrzeć łańcuch po smarowaniu? Ma być całkowicie metaliczny, czy lekka czarna powłoka smaru powinna pozostać? Oczywiście mówię o sworzeniach, bo reszta łańcucha jest ogólnie czysta po smarowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna powłoka?, u mnie jest zółto/przeźroczysta :unsure: , Może zbyt duże kropelki dajesz, albo za słabo wycierasz, ile raz już smarowałes łańcuch?

Po przekręceniu korbą robi mi sie raczej czarna powłoka.

Smarowałem już kilka razy, ok 5,6 razy. Zawsze po kąpieli w benzynie.

Stawiam na to, że za słabo wycieram, ale jakoś nie chce przesadzać, bo nie po to smaruje by wycierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekręceniu korbą robi mi sie raczej czarna powłoka.

 

Też tak mam. Ostatnio wycieram szmatą zwilżoną benzyną, ale i tak niewiele lepiej. Jedyne wyjście brać ze sobą szmatę i po 5-10km jak wylezie czarne wytrzeć łańcuch i już spokój do następnego smarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zaraz po jeździe po pierwszym smarowaniu trzeba go jeszcze raz przetrzeć. Smar trochę wychodzi podczas jazdy.

Zawsze normalnie jeździłem, nie wycierałem go w trasie po 10km i tak naprawdę strasznie po tych wypadach nie wyglądał. Przetarcie zazwyczaj wystarczało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze wiele osob zamawialo na spole, mnie rowniez interesuje cos podobnego, jednak na dwie osoby: ja + jeszcze jedna osoba, ktorej poszukuje. Najlepiej z lodzi, bo wtedy moglbym osobiscie odebrac i odchodza kolejne koszty przesylki, z tego co patrzylem to wychodzi 104zlt na glowe, chyba ze ktos ma karte rabatowa w centrumrowerowym, wtedy koszty beda znacznie mniejsze(jak ktos takowa posiada i chcialby na spolke kupic,a nie jest z Lodzi to jestem tez na tak, poniewaz wyjdzie mi podobnie z przesylka oleju od osoby zamawiajacej). Podzielilbysmy sie po 0.5l, chetnych prosze o info na pw. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...