Skocz do zawartości

[smar] Rohloff


Rekomendowane odpowiedzi

Przejechałem zaledwie 20, max 30 km po nasmarowaniu rofloffem i napęd zaczyna być bardziej słyszalnym, szczególnie na przełożeniach, 2-8.9, 3-8,9...mówił mi ktoś że to bdb olej, który daje świetną, "bezgłośną" pracę napędu. Czy aby na pewno?. Wy też tak mieliscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem po pierwszym razie z Rohloff'em i musze powiedziec, ze jestem rozczarowany.... Umylem porzadnie caly naped, nanioslem po malej kropelce na kazde ogniwo i zostawilem na noc. Nastepnego dnia po pracy przetarlem szmata i pojechalem w teren. Po powrocie naped nie byl jakos szczegolnie brudny jednak w lancuchu bylo tyle piachu, ze jak sie krecilo pedalami bylo slychac glosne trzeszczenie... Ruszajac lancuchem na boki takze slychac bylo, ze jest tam piasek... Przetarlem szmata ponownie po pierwszej jezdzie, ale niewiele to dalo... Na razie jestem zawiedziony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem spore przeprawy z olejami do łańcucha.

1. Smar grafitowy(nie pytajcie... w serwisie gdzie kupowałem rower(gianta z ktorego zostało mi tylne koło i pancerze xD świetne są) tego używali... n/c)

2. FL zielony. Fajny smarek, trzyma ponad setke km, ale łańcuch zawsze mialem taki upier... od niego mimo wycierania szmatą. Babranie się co chwilę w czysczenie łańcucha? Dzięki, to nie dla mnie. Jak nie było błota/deszczu na trasie to ma być gotowy po przetarciu.

3. FL czerwony. Syfu nie łapie, na suche warunki i krótkie wycieczki tylko... po 50 km już napęd zaczyna być słyszalny... jeźlić na trase ze smarem? No way! Do tego lekki deszczyk i już go nie ma.

4. WL Epic. Troche lepszy od FL czerwonego jak idzie o długość trasy, nawet mógłbym go polecić.

5. Rohloff, czysty łańcuch, syf sie za bardzo nie lepi, jedno smarowanie wystarcza na ponad 200 km spokojnie. Wybór dla mnie oczywisty. Szkoda że musiałem przejść przez tyle różnych olejów żeby dojść do tego ;]... a wszystko przez tą cenę[łańcuchy rohloffa też polecam, jak kogoś stać - super sprawa, bez porównania do tanich rozwiązań].

 

Jeszcze ofc pojawiły się jakieś smary w sprayu, ale te rozwiązania zupełnie mnie nie przekonują, penetrują fajnie, ale podobna penetracje łańcucha zapewnią też FC red i WL Epic. Za to do linek, suportu[mój ledwo zipie, bo go załatwiłem na Family cup-ie ... trzeszczy jak się mocniej depnie, ale szkoda mi kasy na nowy skoro "działa xD"] etc zdecydowanie lepiej się sprawują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Chłopaki z szosówek mówili, że nie sprawdzi się w xc. A gówno prawda. Rewelacja i wcale aż tyle brudu nie łapie. Jest bardzo wydajny. Oleje konkurencji wylane w chwilę! A tu... SPÓJRZCIE NA TEN TEMAT TO NIKT NIE BĘDZIE KUPOWAŁ NICZEGO INNEGO. Brzmi jak reklama :))) Pewnie inni też są w stanie wyprodukować tak dobre coś, ale wolą naciągać nas na ciągłe kupowanie jakichś badziewów :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś by zamawiał w najbliższym czasie ten smar to reflektowałbym na 100/200ml :) Jak coś to jestem z Piekar Śląskich..

http://www.forumrowerowe.org/topic/53664-wspolne-zamowienie-olej-rohloff/page__st__40

no to sie kolego spóźniłeś też jestem z Piekar Śl i zamawiałem 1L ale już wszystko sie rozeszło.

 

 

P.S.

Znam jedną osobe na Krossie A4 z Piekar ale chyba to nie ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Potrzeba by chętnych na litr, a na razie jest na 300ml:P ( ja POTRZEBOWAŁEM 100ml).

 

A tak w ogóle to odpadam z zamówienia- od dziś jeżdżę na czystym dwusiarczku molibdenu(cudeńko!!!). Kernite Lubrication K-last SUPER(jakbyś chciał to kjest jeden na allegro-nie mój). Przyniosłem sobie to z pracy. Efektem jest bezgłośny napęd i suchy łańuch- jedyna wada to kolor- MoS2(dwusiarczek molibdenu) jest szary, ale mi to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...