Skocz do zawartości

[vademecum] postawa na rowerze


lukas_t1

Rekomendowane odpowiedzi

troche logiki z klejnotami...skoro siodlo jest zadarte nosem do gory, to chyba wiadomo, dlaczego dretwieja? warto miec tez model z dziura...nos delikatnie w dol...rama wyglada na bardzo krotka, no ale taki urok trekingow...nadmiernie wyprostowana pozycja wbrew pozorom tez nie jest dobra i im wiecej czasu spedza sie na rowerze, tym gorzej dla bikera chocby dlatego, ze miesnie plecow nie sa napiete, a to wymusza zadarta do gory glowa przy pochylonej sylwetce...rekawiczki wygladaja na turystyczne podobnie, jak softshell, wiec jesli nie masz jakichs wrednych przeszyc, to obstawilbym zle chwyty, albo sprobuj z kierownica o wiekszym gieciu w tyl - jakies 9-12*, a rogi daj bardziej plasko, bo kiedys moga ci krzywde zrobic :P

 

ogolnie przy neutralnym poziomie szczescia czeka cie pol roku eksperymentow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęsliwi Ci co w końcu zrobili bg zamiast ładować kolejne pieniądze (chyba nie mniejsze w całym rozrachunku ) w mostki, sztyce, kierownice itp. Pół roku Nabial to tak optymistycznie napisałeś :) Sama szerokość siodła zmienia diametralnie ustawienie pleców i niestety ale to okropne przywiązanie do leciutkich i wąskich siodełek np SLRów powoduje mnóstwo problemów, także inne ustawienie rąk na kierownicy i możliwe drętwienie. Niestety za szerokie siodło to też problemy, czyli wszystkie ustawienia zaczynać powinno się od d... strony :) inaczej co by nie robić - efekt będzie mizerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z siodlami jest o tyle ciekawa sprawa, ze wiekszosc sportowych ma ok 130mm, a takie siodla sa odpowiednie dla co najwyzej 1/3 szczuplych ludzi, no ale...

 

pol roku zajmie szukanie prawdziwego zrodla problemu, co do osiagania idealu, to wiadomo, ze trwa to cale zycie i naaawet bg fit tego procesu nie konczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na świeżo po BG Fit w Airbike.

- odnośnie siodełka

Zgodnie z trendem miałem to najwęższe 135, w d..ę generalnie wchodziło gładko :P, czułem, że jest coś nie tak. W trakcie jazdy nie mogłem znaleźć właściwej pozycji. Dlatego straciłem trochę pieniędzy na różne mostki, ponieważ tam się doszukiwałem problemu na początku. Obecnie po przymiarkach i sprawdzeniu rozstawu moich szanownych kości kulszowych mam 145 i czuję jak mają nareszcie punkt podparcia. Za szerokie też nie jest dobre bo wtedy człowiek zsuwa się do tej węższej przedniej część.

 

-odnośnie wkładek do butów- wszystkie w nowych butach z spd mają te czerwone czyli jak dla płaskostopia, tak żeby było dla wszystkich (ja też takie miałem)

Obecnie mam niebieskie plus takie plastikowe wkładki wkładane w przednią część buta - dzięki temu mam wyeliminowane bujanie kolan w lewo i prawo;

-mostek - tu dla mnie szok - mam obecnie 100mm :woot: - i jest OK, a przez to wąskie siodełko :verymad:

- kierwonica - miałem wcześniej 600 - obecnie 620mm

-gripy - te ergonomiczne- super sprawa

 

W trakcie BG fit było też wiele innych pomiarów i badań, ale te pieniądze uważam za jedne z lepszych inwestycji.

Szczególnie dla osób które nie mają szans na próbowanie jazdy na różnych rowerach, ramach. Szkoda kasy i czasu na takie samodzielne eksperymentowanie. Także teraz po ustaleniu bazowej postawy został tylko fine tuning

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

176 to i tak na 19" nieco za dużo, ja mam prawie 180(jeszcze rosnę) i moja 19" jest ciut duża, przydało by się jeszcze mieć 3-4cm więcej.Pozycję korygować możesz mostkiem, sztycą, siodełkiem, kierownicą do wyboru do koloru.Jeśli chcesz przenieść cześć masy na kierownicę to przesuń siodełko do przodu, albo zastosuj dłuższy mostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

176 to i tak na 19" nieco za dużo, ja mam prawie 180(jeszcze rosnę) i moja 19" jest ciut duża, przydało by się jeszcze mieć 3-4cm więcej.Pozycję korygować możesz mostkiem, sztycą, siodełkiem, kierownicą do wyboru do koloru.Jeśli chcesz przenieść cześć masy na kierownicę to przesuń siodełko do przodu, albo zastosuj dłuższy mostek.

Sztycą ustawiamy tylko odpowiednią pozycję kolan wzgledem korby i to wszystko, zastosowanie dłuższego mostka powoduje zmianę kąta ręce/korpus, przy także zmiane kąta ciała wzgledęm zgiętej nogi który jest uzależniony od stopnia rozciągnięcia. Niestety jak rama jest źle dobrana to ciężko to naprawić rurkami, dlatego też np. tak "prozaiczy" kąt rury podsiodłowej jest ważny już na etapie wyboru ramy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
napiszcie lepiej co zrobić a nie za duża za duża za duża ;/ jak mam przesunąć mase na kierownice

Może Ty wykażesz odrobinę chęci i zdradzisz więcej szczegółów o rowerze? Sam rozmiar ramy nie wystarczy.

Jeśli oczekujesz pomocy, to włóż trochę wysiłku , zrób zdjęcie Twojej pozycji na rowerze, podaj pełną specyfikację.

Ból pleców może mieć wiele przyczyn- przesunięcie ciężaru na kierownicę może paradoksalnie zintensyfikować ból.

 

Bazując na tym co wiemy możemy napisać,żebyś się przesunął do przodu i oparł klatką piersiową o kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja mam taki maly problem , nie wiem czy kiedy sie jedzie na gorskim rowerze , tak dla przyjemnosci, mam 16 lat. to powinnam prostowac nogi pedałując ??? prosze o szybka odpowiedz i czy rower amt 26 proximo full jest dobry dla osoby o wzroscie 172 cm ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to te rowery masz na myśli:

http://www.tesco.pl/produkty2/rowery-i-skutery//rowery-gorskie/

 

To mam złą wiadomość.

Na rowerze z Tesco to za dużo nie pojeździsz mówiąc szczerze, więc nie martwiłbym się o pozycję, bo to jest rower- atrapa, za te pieniądze kup lepiej używany firmowy rower na sztywnym widelcu, może mieć i z 10 lat, ale posłuży na pewno dłużej niż ten tutaj. Dobór ramy jest w innym dziale tego forum, zresztą poszukaj w internecie, jak dobrać odpowiednią ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...