Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie

[Amortyzator]Rock Shox Reba - Porady serisowo-eksploatacyjne

rock shox reba rock shox reba dostrojenie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1885 odpowiedzi w tym temacie

#1881 Jz50

Jz50

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 2 postów

Napisano 09 lipiec 2017 - 11:22

O, dzięki za link do takiego tutorialu. Faktycznie były tylko wymieniane drobne elementy typu pojedyncza uszczelka, no i olej. Nigdy nie było potrzeby dłubania głębiej, więc serwis ograniczał się tylko do wymiany oleju.

• 0

Reklama

Reklama

#1882 andrzejl

andrzejl

Świeżak

• Użytkownik
  • 43 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 09 lipiec 2017 - 22:25

Cześć

Wiem, że powinienem prześledzić cały wątek ale nie mam siły... Poda mi ktoś co powinienem zakupić aby przerobić REBA RL z ręcznej regulacji tłumienia na manetkę ? Z tego co znalazłem to potrzebuję manetkę OneLoc czyli to: MANETKA BLOKADY ROCK SHOX ONELOC ORG PRAWA WI24 (6869469993) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ale w tym zestawie nie ma tego elementu chyba nawet niebieskiego na który się linkę zaczepia. Z góry dziękuję za pomoc 

• 0

#1883 shotgun

shotgun

Master

• Użytkownik
  • 2305 postów

Napisano 09 lipiec 2017 - 22:37

..ani sprezyny w tlumiku MC, ktora bedzie ci odbijac.

Jak juz gdzies dolapiesz kreciolek do zamontowania linki, to sprezyne tlumika mozesz ominac tak...

Użytkownik shotgun edytował ten post 09 lipiec 2017 - 22:46

• 0

#1884 andrzejl

andrzejl

Świeżak

• Użytkownik
  • 43 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 lipiec 2017 - 21:44

Ok  - dzięki. Taka trochę domowa technologia ale widać, że działa. A oryginał można gdzieś znaleźć ?

• 0

#1885 shotgun

shotgun

Master

• Użytkownik
  • 2305 postów

Napisano 11 lipiec 2017 - 09:42

Wykrec sobie tlumik i porownaj czy masz na pewno MC, jesli tak to brakuje Ci sprezyny, ktora znajduje sie na trzpieniu- przedostatnie zdjecie.

Modyfikacja tłumika Rock Shox Motion Control | ..::Strona Rowerowa Mike'a::.. Michał Antosz

czy dokladniej

Serwis tłumika i regulacja kompresji bez manetki w amortyzatorze Pike 409

Użytkownik shotgun edytował ten post 11 lipiec 2017 - 09:48

• 0

Reklama

Reklama

#1886 stefanX

stefanX

Maniak

• Użytkownik
  • 318 postów
  • Imię:Piotr
Garaż Rower

Napisano 17 lipiec 2017 - 10:45

O ile w przypadku  Reby dual air - w internetach można było doszukać się rozmiarów oringów, o tyle nie mogę się doszukać dla Reby Solo Air .

Za to z katalogu części zamiennych wiem, że średnica wewnętrzna górnych lag różni się od wcześniejszych modeli DUAL Air

"IMPORTANT - 2012-2016 Reba CSU (28.2 inner tube diameter), lower leg, spring assembly and damper assemblies are NOT compatible with 2005-2011 Reba (27.8 inner tube diameter) forks."

Czy zatem ma ktoś rozmiarówkę oringów od RS reba Solo Air?

• 0

Reklama

Reklama

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rock, shox, reba, rock shox reba, dostrojenie