Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie

[Amortyzator]Rock Shox Reba - Porady serisowo-eksploatacyjne

rock shox reba rock shox reba dostrojenie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1885 odpowiedzi w tym temacie

#21 Pulse

Pulse

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1125 postów

Napisano 13 czerwiec 2007 - 21:48

ok ustawilem i jestem zadowolony, chociaz to wyjedzie jak pojade na jakas dluzsza i ciezsza trase.
Dalem 110 do pozytywnej i 100 do negatywnej.

Z czystej ciekawosc co sadzicie o pracy tej Reby - filimik na youtube
  • 0

jnzdefghij.png

Reklama

Reklama

#22 sp0q

sp0q

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 762 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 13 czerwiec 2007 - 21:55

Uwielbiam filmiki tego typu =] A pracuje tak jak wszystkie nasze Reby - superowo ;] Fajnie popatrzeć z tej perspektywy.
  • 1

#23 uchmanek

uchmanek

Master

• Użytkownik
  • 2167 postów
  • Imię:Adam

Napisano 14 czerwiec 2007 - 13:46

ustaw ok 135psi do poz. i neg. Pozniej mozesz pobawic sie w spuszczanie powietrza z poz.
  • 0
Dołączona grafika

#24 sp0q

sp0q

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 762 postów

Napisano 15 czerwiec 2007 - 11:44

Czy ktoś serwisował już swoją Rebę? Interesuje mnie głównie czy koniecznie potrzebne są nowe uszczelki tak jak piszą w manualu.
  • 0

#25 roge

roge

Maniak

• Użytkownik
  • 419 postów

Napisano 15 czerwiec 2007 - 12:08

Nie są potrzebne. Wymieniać trzeba, gdy amor zaczyna tracić skok w miarę upływu czasu po napompowaniu.
  • 0
DeŻaba i testy fioletowego Speca

#26 uchmanek

uchmanek

Master

• Użytkownik
  • 2167 postów

Napisano 15 czerwiec 2007 - 12:33

skok, szczelnosc, plynnosc itd. chociaz biorac pod uwage ceny oringow warto wymieniac przy kazdym serwisie.
  • 0
Dołączona grafika

Reklama

Reklama

#27 sp0q

sp0q

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 762 postów

Napisano 15 czerwiec 2007 - 12:38

Ile może kosztować zestaw uszczelek potrzebny do serwisu? Orientuje się ktoś?
  • 0

#28 uchmanek

uchmanek

Master

• Użytkownik
  • 2167 postów

Napisano 15 czerwiec 2007 - 13:05

orginalne rs'a ok 200pln (zwenetrze+wew). wew na 100% mozna dostac zamienniki, z zewnetrznymi moze byc roznie. ostatnio biegalem za uszczelkami przeciwkurzowymi do judy i nie znalazlem.
  • 0
Dołączona grafika

#29 ramir

ramir

Maniak

• Użytkownik
  • 474 postów

Napisano 16 czerwiec 2007 - 07:51

Witam - od miesiąca jestem szczęsliwym użytkownikiem reby wc. widelczyk pracuje rewelacyjnie. Zauważyłem jednak że co jakiś czas na koronie - od strony zaworu powietrza na komorze pozytywnej zbiera się niewielka warstwa tłustego nalotu?! Czy zaobserwowaliście u Siebie coś takiego? Czy może to być nadmiar oleju który zostaje "wypluty" w trakcie jazdy? Nie jest tego dużo (olej nie spływa po goleniach) ale zbiera się na tym kurz i piach :o
Pozdr.
  • 0

#30 uchmanek

uchmanek

Master

• Użytkownik
  • 2167 postów

Napisano 19 czerwiec 2007 - 15:22

chwilka, to na koronie czy na goleniach? (bo to spora roznica). jesli na koronie to podejzewamy zawor komory pozytywnej, jesli na goleniach to nie ma sie co emocjonowac: nowe widelce zazwyczaj gubia nadmiar oleju.
  • 0
Dołączona grafika

#31 ramir

ramir

Maniak

• Użytkownik
  • 474 postów

Napisano 20 czerwiec 2007 - 15:49

ok - nie potrzebnie wspominałem o tych goleniach :) Chodziło mi oczywiście o olej na koronie dookoła zaworu powietrznego. Pisząc "(...) olej nie spływa po goleniach" miałem na myśli że nie jest go na tyle dużo na koronie, żeby spływał z niej na golenie. Taki "skrót myślowy".
Co dziwne - teraz sobie przypomniałem - na poprzednim amorku (r-7) też tak miałem na początku ?!?!
  • 0

#32 uchmanek

uchmanek

Master

• Użytkownik
  • 2167 postów

Napisano 20 czerwiec 2007 - 16:08

do komory wlany jest olej, ktory czesciowo wyplywa przy spuszczaniu powietrza (wiec tez przy kazdym odlaczaniu pompki). dopolki sa to niewielkie ilosci nie ma sie co przejmowac. co jakis czas zagladaj do komory i sprawdzaj, czy olej ciagle jest.
  • 0
Dołączona grafika

Reklama

Reklama

#33 ramir

ramir

Maniak

• Użytkownik
  • 474 postów

Napisano 20 czerwiec 2007 - 22:10

Może to głupie pytanie - ale jak mam zaglądać do komory? I "(...) co jakiś czas"? Mógłbyś sprecyzować?
Spotkałem się z wypływaniem oleju w trakcie odłączania pompki - ale z komory negatywnej (ponoć to dla tego, że olej zbiera się na dnie goleni). Nie zdarzało mi się to jednak nigdy przy pompowaniu komory pozytywnej (no może raz w manitou r-7). W przypadku Reby jest inaczej - zawsze przed pompowaniem koronę wycieram (wogle po każdym powrocie z wycieczki delikatnie czyszczę amor). I przez kilka pierwszych wyjazdów po powrocie stwierdzałem że amor jest na lewej stronie goleni bardziej oblepiony kurzem. Okazało się, że pod kurzem jest smar do którego przyklejają się drobiny pyłu, piachu i kurzu.
Dziś już tego nie było - może ustało??? Chciałem tylko wiedzieć czy inni też zauwazyli takie "cuś".
Uchmanek - jakbyś miał jakieś wskazówki serwisowe - chętnie poczytam. Pewnei w tym kontekście pisałeś o "zaglądaniu do amora".
  • 0

#34 uchmanek

uchmanek

Master

• Użytkownik
  • 2167 postów

Napisano 20 czerwiec 2007 - 22:34

to prawda, olej z pozytywnej przelewa sie do neg i oprzy okazji smaruje uszczelke, taka jest jego rola. przy pompowaniu neg odwroc rower, to nie bedzie ci olej wyciekal :).

Z tego co pamietam, co 20h jazdy trzeba zkontrolowac pociom olej w sprezynie. Spuszczamy powietrze i odkrecamy gorny, lewy korek. Ma tam byc ok 5cc czystego oleju.

Co do serwisu: przeczytaj instrukcje :). Czyscic po kazdej jezdzie, szczegolnie uszczelki, psikac brunoxem dolewac olej do komory. Co jakis czas mozna zdjac dolne golenie, oczyscic uszczelki, nasaczyc foam'a, dolac oleju do dolnych goleni. Raz na rok pelny serwis (ja robie na wiosne).
  • 0
Dołączona grafika

#35 Blue

Blue

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 3837 postów

Napisano 20 czerwiec 2007 - 22:57

Jaki olej sie dolewa do tej komory?
  • 0

#36 roge

roge

Maniak

• Użytkownik
  • 419 postów

Napisano 21 czerwiec 2007 - 09:14

Taki sam jak do dolnych goleni, czyli 15w. Jeśli wlejesz 5w przeznaczone do tłumika, to też nic się nie stanie.
  • 0
DeŻaba i testy fioletowego Speca

#37 uchmanek

uchmanek

Master

• Użytkownik
  • 2167 postów

Napisano 21 czerwiec 2007 - 11:56

nom, ja wlewam 5w.
  • 0
Dołączona grafika

#38 ramir

ramir

Maniak

• Użytkownik
  • 474 postów

Napisano 21 czerwiec 2007 - 15:58

Z tym brunoxem będę musiał spróbować - nad zakupem zastanaiwam się już od 2 tygodni i jakoś tak nie mam okazji :rolleyes:
Czy kolega Uchanek robił opisane przez siebie czynności osobiście? czy w serwisie? Zależy mi przed otwarciem reby poznać doświadczenia kogoś kto już to zrobił. Mnie już się udalo otworzyć i złożyć na powrót amorka Duke - ale niespodzianki były :P
Pozdrawiam
  • 0

#39 uchmanek

uchmanek

Master

• Użytkownik
  • 2167 postów

Napisano 21 czerwiec 2007 - 16:10

Wszystko sam. Troche zabawy jest z pierscieniami rozporowymi (nie mam odpowiedniego narzedzia), w instrukcji sa tez niescislosci. Ogolnie nie ma wiekszych problemow. Jesli trzeba moge wrzucic zdjecia z serwisu (robilem je z mysla o fotorelacji, ale jak do tad nie mialem czasu jej napisac).
  • 0
Dołączona grafika

Reklama

Reklama

#40 ramir

ramir

Maniak

• Użytkownik
  • 474 postów

Napisano 21 czerwiec 2007 - 20:39

Wszystko sam. Troche zabawy jest z pierscieniami rozporowymi (nie mam odpowiedniego narzedzia), w instrukcji sa tez niescislosci. Ogolnie nie ma wiekszych problemow. Jesli trzeba moge wrzucic zdjecia z serwisu (robilem je z mysla o fotorelacji, ale jak do tad nie mialem czasu jej napisac).

No to teraz masz okazję nadrobic zległości - a i pewnie grono Twoich fanów się po tym zbierze.
Ja gorąco sekunduję Twojemu pomysłowi - fotorelacja z opisem newralgicznych momentów.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rock, shox, reba, rock shox reba, dostrojenie