Skocz do zawartości

[Amortyzator]Rock Shox Reba - Porady serisowo-eksploatacyjne


Orzech89

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, napiszę co i jak. Pewnie napompuje go na około 60-70 PSI, a negatywną minimalnie więcej, żeby był bardziej miękki, SAG jeszcze musze ustawić bo to co zrobiłem zaraz po założeniu amortyzatora to było na szybko.

Wcześniej też zastanawiałem się jak to jest z tymi 100mm, ale okazało się, że mam jednak tyle ile powinno...czyli 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś może trochę bardziej przysiądę do spraw regulacji, bawiłem się jedynie zwiększając ciśnienie w negatywnej, aktualnie mam 100+ i 115-, musze przyznać z przykrością że u mnie amorek nie zachowuje się jak kanapa, wręcz stał się bardziej twardy po osiągnięciu sagu. Może za bardzo ma skręcone tłumienie powrotu, będę musiał to oblekać. Na tą chwile nie przekonałem się do tych ustawień jeżeli tak dalej będzie to wygrywają 100+ i 90-.

Jeszcze pokombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak troszkę zbaczając od głównego tematu (nie chciałem zakładać nowego dla tak błahego pytania). Gdzie kupiliście Wasze Reby, bo ja wreszcie nazbierałem na nią kasę i nie wiem czy kupić ją w Harfie czy dużo jednak tańszą na allegro. Jestem ciekawy jak z gwarancją. W warunkach jest napisane, że gwarancja nie przysługuje amorom kupionym poza autoryzowanymi dealerami. Nie wiem czy warto dla tych 200 zł ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolałem dołożyć i jednak kupić w stacjonarnym sklepie z gwarancją od Harfy i tak dalej. Kusiło mnie Allegro, ale późniejszy brak ewentualnych problemów był na 1 miejscu :P

 

Ja tam zdecydowałem się na niemieckiego Ebaya - po 2 latach Reba działa jak nówka, a różnica w cenie.. .well, kupując w marcu 2006 zapłaciłem ok. 1200 zł za Race z manetką - na Allegro o ile pamiętam zaczynały się gdzieś od 1500 zł za 'gołe SL'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podłącze się do tematu i zapytam: w jaki sposób mam ustawić sag, ważę 77-78 chce, aby amortyzator był w miare miękki, i w jaki sposób ustawiać floodgate na zablokowanej manetce. Sorki ale jestem początkującym i te pytania mogą was rozbawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dolnej lewej goleni masz tabelkę z tymi wartościami, żeby ustawić sag, musisz napompować komorę pozytywną do takiej wartości, jaka odpowiada Twojej wadze w tabelce. Do floodgate też jest taka tabelka, ale w instrukcji, teoretycznie powinno się ustawić floodgate tak, żeby Cię nie bujało na podjazdach, czyli znaleźć sobie jakiś podjeździk, trzaskać go i w międzyczasie ustawiać floodgate do tej pory, aż Ci się go uda ustawić tak, żeby amor nie bujał. Ja natomiast ustawiłem sobie dosyć mocno, żeby mnie nie bujało, jak cisnę na stojąco po płaskim;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...