Skocz do zawartości

[rower] Kross Level A4 2007


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

W tym sezonie wyszlo za malo km na rowerze, zeby cos zdazylo sie zuzyc. Licznik wskazuje okolo 1500 km. Wymian z powody zuzycia na razie nie bylo (chociaz lancuch pewnie juz sie do tego kwalifikuje).

 

Z innych powodow wymienilem do tej pory: kierownice (wczesniej byla ciezka i szeroka), siodelko na lzejsze, opony, na samym poczatku sztyce na dluzsza, pedaly na spd... i to chyba wszystko tak jak teraz patrze na swoj rower.

 

Klopotow z rozcentrowanym kolem na razie nie mialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kołach moge cos napisac:)

A2 ma takie same koła jak A4. Na moich zrobilem ok 2,5k i przod nie byl centrowany od nowosci (czerwiec) i ma jakies 1mm bicia, a tył był tylko raz po urwaniu haka od przerzutki, przerzutka poleciala po szprychach, 1 sie wygieła i kolo mialo wtedy bicie ok 3mm (sierpien) i wtedy bylo na cenmtrowaniu, od tamtego czasu nie było a bicie wynosi tak jak na przodzie. Jedynie co mnie sie nie podoba to to ze przod trze mi czasem o klocki jak jade na stojaka bujajac rowerem, ale nie wiem czy to wina malo sztywnego amora czy koła, wkoncu nie jest to Crossmax SLR. Aha i waże 73kg

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja waże ciut wiecej bo 77kg i w mojej a4 kola maja ok. 0mm centra(nowka) i jak sie bujam to tez klocki przednie trą czyli to wina malo sztywnego amora, mam jeszcze jedno male pytanie.... bo interesuje sie oprocz maratonami, turystyka rowerowa i sie zastanawaim czy da rade do tego roweru zamontowac bagażnik na tylk na sakwy..? ale nie taki na sztycze bo niedosc ze sa dorgie to słabe, tylko taki normalnie mocowany...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Od wczoraj jestem posiadaczem Korss Level A4 w specyfikacji takiej jak autora tematu Helevorna. To pierwszy rower z jakim mam do czynienia od kilkunastu lat w związku z tym mam kilka pytań, które mogą się wydać miejscami trywialne ale byłbym wdzięczny za odpowiedz na nie:

 

1. Jak wyregulować przednią przerzutkę ponieważ przy największej tarczy z przodu i trzech najmniejszych z tyłu łańcuch ociera o prowadnice? Czy służą do tego te dwie śrubki przy przerzutce czy może coś jeszcze? Bo kręcę tymi śrubkami a prowadnica ani rusz

Manetka przedniej przerzutki chodzi strasznie ciężko!!! A zrzucanie łańcucha z większej tarczy na mniejszą to tragedia Strzela przy tym jak z armaty i odbywa się gwałtownie Jest to związane z powyższym czy nie? C z tym zrobić?

 

2. W położeniu najmniejsza tarcza z przodu i największa z tyłu słychać jakiś "dziwny" odgłos w pracy tylnej przerzutki, jakby coś obcierało sam nie wiem? Na innych przełożeniach tego odgłosu już nie ma :P Dziwne to jest Na pewno prowadnica z przodu odpada bo tu nie dotyka łańcuch

 

3. Tylne koło podczas kręcenia "rusza się" nieznacznie na boki tak samo kaseta "faluje" delikatnie Koło jest scentrowane czy co? Da się temu jakoś zaradzić?

 

4. Teraz pytanie hit Prowadząc sobie rower z boku odgłos z tylnej piasty to normalka tak?

 

Proszę o proste odpowiedzi na powyższe pytania szczególnie użytkowników tego roweru :D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Troche nie zagladalem juz do tego tematu...

 

Nie wiem czy xSloczux zagladasz jeszcze do tego tematu i czy dalej potrzbujesz odpowiedzi na swoje pytania... ale na wszelki wypadek cos napisze.

 

 

1) Co do regulacji przedniej przerzutki to albo mozna ja regulowac za pomoca tych dwoch malych srubek albo mozna troche zmienic polozoenie calej przerzutki (tutaj musimy ja odkrecic od ramy). Krecenie tymi srubkami powoduje tylko niewielkie odchylenie.

 

Jesli chodzi o ciezka prace manetki przedniej przerzutki - u mnie jesto to samo. Tak samo zrzucanie lancucha na mniejsza tarcze bywa czasem gwaltowne i glosne.

 

2) To kwestia regulacji tym razem tylnej przerzutki.

 

3) Kolo podczas krecenia nie powinno sobie ruszac sie na boki (chyba, ze mowisz o jakichs mikro odchyleniach).

 

4) Tak to normalka.

 

A teraz ja mam pytanie...

 

Przymierzam sie do zmiany napedu w moim Levelu A4.

 

Wypatrzylem taki zestaw:

 

1) Korba:

 

- grupa: Deore LX 2008

- model FC-M582

- długość 175 mm

- zębatki: 44/32/22

- oś: stalowa , poprawiona jak w korbie XT

- dwie koronki aluminiowe

- najmniejsza koronka stalowa

- gwint angielski BSA

- konstrukcja hollowtech II

- waga: 916 gr. (cały komplet )

- działa z kasetami 8 i 9-cio rzędowymi

- prawe ramię mechanizmu zintegrowane z suportem

- ramiona odkuwane próżniowo

- jeden typ do wszystkich szerokości muf suportowych

- korba pasuje do muf 68 i 73 dzięki podkładkom regulującym

- możliwość montowania przerzutek typu E

 

2) Kaseta Deore LX CS-m580 11-34

 

3) Łańcuch Deore LX 9speed hg73

 

Delikatnie rzecz ujmujac nie jestem ekspertem w kwestii sprzetu dlatego sie chcialbym upewnic co do 2 kwestii.

 

Czy wszystkie te czesci sa razem kompatybilne?

 

Czy jest mozliwosc, ze korba w jakis sposob moze nie pasowac do roweru (tj. do ramy, albo do jakis innych czesci)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Krossie z jednej strony napis Level jest krzywo, i ta linia na której napisany jest rozmiar ramy, producent itp. (ta złota czy jaka tam) też nie jest prosta, a z drugiej strony wszystkie napisy są ok. Niestety Kross montuje za krótkie sztyce i ta poszła na pierwszy ogień do wymiany. Poza tym wszystko jest jak trzeba. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie do specjalistow od geometrii :P

 

Czy do A4 bedzie pasowal amortyzator ze skokiem 80mm?

 

Moje pytanie wzielo sie stad, ze wyczytalem gdzies, ze do czesci ram amortyzatory ze skokiem 80 mm po prostu sie nie nadaja (oczywiscie nie w tym sensie, ze ich nie mozna zamonotowac w rowerze - chodzi raczej pozniej o sensowna geometrie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zmiany w napedzie: zmienilem korbe na Deore LX, kasete na Deore LX i do tego nowy lancuch...

 

Jutro pierwsza jazda. Jesli chodzi o efekt wizualny to rower sie teraz prezentuje naprawde ciekawie ;) Takze waga roweru poszla w dol.

 

W tym roku planuje jeszcze zmiane amortyzatora (obecny nadaje sie na asfalt...) i siodelka - SKN nie jest zly jesli chodzi o krotkie 2 godzinne wypady. Na wypady calodniowe potrzebne jest jednak inne siodlo.

 

O ile wszystko bedzie dobrze dzialac to w tym roku juz nie planuje kupowac wiecej sprzetu.

 

Ponawiam pytanie z poprzedniej strony: czy do Levela A4 odpowiedni bedzie amortyzator o skoku 80 mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość morfis2

Na wstępie (jako że jestem nowy) witam wszystkich użytkowników tego forum.

 

Kilka dni temu stałem się (prawie) szczęśliwym posiadaczem tego krossa. Niestety, juz po kilkunastu kilometrach mam z nich kilka problemów:

 

1. czy to normalne, że z okolic korby (tak mi się zdje przynajmniej) przy pedałowaniu, dochodzi dziwne "skrzypienie"?

2. wydałem 1400zł na rower, ale nie spodziewałem się, ze taks zybko rozreguluje mi się przedni klocek hamulcowy; wiem, że to nie ejst wielki problem ale będąc laikiem i nie posiadając narzędzi moze się to okazać poważnym problemem

 

Aha i jeszcze jedno. Czy te naprawy dokonuje się w ramach gwarancji za darmo? Czy mam go oddać na przegląd i wybulic pare dyszek? (w sklepie powoiedzieli mi to drugie, a wydaje mi się że wydając ponad 1k na rower mam prawo wymagać bezawaryjnosci przynajmniej na początku mojej przygody z krossem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. wydałem 1400zł na rower, ale nie spodziewałem się, ze taks zybko rozreguluje mi się przedni klocek hamulcowy; wiem, że to nie ejst wielki problem ale będąc laikiem i nie posiadając narzędzi moze się to okazać poważnym problemem

Wybacz, ale jedyne co potrzebujesz do regulacji hamulca to zwykły śrubokręt. Bo nie sądzę, żeby linka wymagała zmiany długości, chodzi zapewne jedynie o naciąg sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość morfis2

Ok, ten hamulec to akurat najmniejszy problem :) A co z resztą? Te skrzypienie na pewno nie jest normalne (jak sie wsłuchałem w parku w przejeżdżające obok inne rowerki to sie mocno zirytowałem:/).

 

Co właściwie obejmuje gwarancja rowerowa? Po co jest skoro i tak trzeba oddać rower na przegląd i zapłacić za niego?

 

EDIT:

OK, z gewarancją już sobie poradzę. Oddam do któregoś z serwisów z listy w karcie gwarancyjnej. Tyle że nie widzi mi się zostawianie roweru na miesiąc :/ Szczególnie w sezonie...

Edytowane przez morfis2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

czy ktos z was byłby w stanie odpowiedzieć mi jakie są w tych krossach piasty?

mam na myśli czy to Novatec z łożyskami maszynowymi, czy łożyskami kulkowymi ?

chodzi o Krossa Level A4 z 2007 roku

prosze o odpowiedz

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.. raczej joytech z tzw. maszynowymi. mam takiego biało-czerwonego Krossa od 2 lat. Przebieg - ok. 8 tys km. Ja tarfiłem na egzemplarz z Dart III, Alexrims2100, Truvativ isoflow, deore z przodu, LX z tyłu, opony Smart Sam, heble Avid sd5 i reszta praktycznie jak w każdym Levelu A4. Na początek - zamontowali za długi łańcuch - do skrócenia, napęd trudny do wyregulowania, zeby coś nie obcierało. Nawet korzystałem z serwisu żeby oni coś z tym zrobili. Dart sztywnieje jak temp spada poniżej zera.

Ponawiam pytanie z poprzedniej strony: czy do Levela A4 odpowiedni bedzie amortyzator o skoku 80 mm?

Helevorn, Rama jest zaprojektowana na skok 100 mm.

 

Co do generalnych wrażeń - spoko, ale to już dla mnie mało. Już tylko czekam jak się przesiądę Gianta xtc :) taki plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć.. I ja mam takiego biało-czerwonego Krossa od 2007 roku kupiony w sierpniu lat. Przebieg - ok. 35 tys tys km. Ja tarfiłem na egzemplarz z Dart III, Alexrims2100, Truvativ isoflow, deore z przodu, Deore z tyłu, opony Smart Sam, heble Avid sd5 no ale z seryjnej maszyny nie wiele już zostało tak jak wspominano wyżej również trafiłem na seryjnie założoną za krótką sztycę , nie stety ja dopiero zaczynałem w pojedynke przygodę z rowerkiem nie stety skutkowało to tym iż z czasem przy moim wzroscie 183 cm sztyca była za wysoko wysunięta i skutkowało to poęknięciem ramy na łączeniu z dolną rurą... teraz kupiłem i zmieniłem ramę na .... Taką samą! przygoda z Krossem nadal trwa ;) dopiszę również to iż stery nie należą do zbyt szczelnych i dostawała sie woda do wnętrza ramy otwory odpływowe w ramie nie były z byt dobrze nawiercone w efekcie woda zbierała się w suporcie co skutkowało wymiana nawet 4 suportów w sezonie! O dziwo mój kolega mechanik rowerowy mi otrworzył oczy, bo już byłem skłonny wymienic ramę na inną ... ale dzieki jego pomysłowości oraz doświadczeniu i wiedzy udało się znalesc złoty środek i obecnie rower prezentuję się tak...

 

 

 

83cb17aa84cc2fdb.jpg

A tu jeszcze seryjna wersja przed przeróbkami.... Juz bez Dualcontrol... zastąpione manetkami Deore. i nowe obręcze Alexrims DH19 ... wtedy był szał heh eeeh wspomnień czar .

 

 

8b061694ad267a01.jpg

No może wy pokażecie swoje Krossy level A4 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...