Skocz do zawartości

[osprzęt] update -> Shimano Alivio


Kathar

Rekomendowane odpowiedzi

Sam używam Alivio (...) Na szosę szkoda byłoby brac cokolwiek lepszego, bo nie odczujesz znaczącej różnicy.

Przeczytaj moje 2 posty wyżej :) i nie gadaj głupot. LX to najwyższa klasa turystyczna i sprawuje się wyśmienicie. Bez porównania z tym osprzętem co miałem. Wiem, że Alivio też jest ok, ale tu nie ma co porówywać. LX to klasa sama w sobie.

 

 

Pomyśl nad klamkami pokroju LX-a

Zastanowię się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale cena jest niezła za cały zestaw .... Oczywiście odliczając oponki i montaż. Ale ja mam jedno pytanie - czy naprawdę pedałuje się lżej i czy taka różnica w jeżdzie jest odczuwalna ? Ja wiem, że wymieniałeś też oponki na 1.75, ale czy w napędzie też odczuwasz w dużej mierze tą lekkość "napędzania" ? Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy naprawdę pedałuje się lżej i czy taka różnica w jeżdzie jest odczuwalna ?

Jeżeli chodzi o opony to wiadomo 1,95 to nie to samo co 1,75 z płaskim bieżnikiem.

 

A jeśli chodzi o napęd to myślę, że dużo dała zmiana korby z 42x32x22 na 44x32x22. Jeżdżę głównie na największym blacie i stąd chyba te lepsze osiągi. Dodatkowo długość ramienia teraz jest 175mm a było 170, więc po kilku minutach marudzenia myślę że to też ma duży wpływ. Przerzutek i klamkomanetek Dual Control chyba nie muszę opisywać. Na pewno w kilkunastu procentach ułatwiają pokonywanie kilometrów. Uzupełnienie zestawu oponami Continentala powoduje, że kręci się lekko i przyjemnie.

 

Odcinek 29.05 km przejechałem dzisiaj w czasie 1:15:46 ze średnią 23,00 km/h, co wcześniej zdarzyło mi się chyba tylko raz. Spokojnie kręcąc osiągnąłem taki wynik (dla mnie to dużo). Praktycznie zero zmęczenia. Gdyby nie nadciągająca burza, to pewnie gdzieś bym się jeszcze wybrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...