Skocz do zawartości

Mania lekkości


Żbik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

"Mania lekkości" to dział poświęcony "maniakom odchudzania" swoich rowerów. Znajdziecie tu porady, sposoby, linki oraz opisy osprzętu, które sprawią, że Wasze rowery będą jeszcze lżejsze niż są. Zapraszamy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyż odchudzanie nie polega na tym żeby kupic lżejsze części??? Im lżejsze tym droższe. Tak samo jest z mocnymi i lekkimi sprzętami więc jak jeszcze odchudzacie rowerki????

 

Nie zawsze lżejsze znaczy droższe. Dla przykładu: zmieniłem sztyce z Ritchey'a Comp (płaciłem w 2003 roku 109zł) na Promax Carbon (zapłaciłem za nową 100zł). Róznica na wadze prawie 100 gram :D.

 

Nie jestem aż takim maniakiem lekkości, żeby obdrapywać lakier z ramy czy nawiercać otwory w kółkach przerzutek czy zebatkach kasety (chociaż kto wie... ;) ) ale chcę mieć jak najlżejszy rower jak najniższym kosztem. I liczę, że w tym dziale znajdę kilka interesujących mnie pomysłów lub propozycji sprzętowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam jeszcze prośbę:

 

JEŚLI KOGOŚ NIE INTERESUJĘ MASA ROWERU, "ODCHUDZANIE" GO I ROZMOWY NA TEN TEMAT TO NIECH POPROSTU TU NIE ZAGLĄDA I NIE WPISUJE BEZSENSOWNYCH DOCINEK...

 

Specjalnie stworzyłem osobny dział, żeby nikomu nie "przeszkadzać" :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem aż takim maniakiem lekkości, żeby obdrapywać lakier z ramy czy nawiercać otwory w kółkach przerzutek czy zebatkach kasety (chociaż kto wie... :D )

Hehe, a masz coś do takich zabiegów?? Tak sie składa ża ja mam gołą ramę i otwory w kółeczkach od przerzutek ;) Nie robiłem tego z pobudek wagowych, ramę "ogoliłem" bo była potężnie odrapana a wogle miała kolor gówna w trawie, a co do kółeczek to czysto zimowa nuda mi to podpowiedziała ;) Ale nawet sie udało rama 21" wazy 1,72kg a to chyba dobrze!? Aha i jeszcze rogi mam no-name i gdzie mogłem w miarę bezpiecznie to porobiłem w nich dziurki wiertarką ;) nie ważyłem ich ale spore dwie garście wiórów aluminium miałem w łapie po zabiegu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Myślałem że czerwona prośba Żbika kilka postów wyżej jest ostatecznym zakńczeniem głupich gadek, ale widze że nie :-( od teraz będe usuwał każdy post będący bezsensowną krytyką i podobne do tych " zdrap se lakier bedzie lzej" :!: a nadmiar takich postów będzie będzie nagrodzony ostrzeżeniem :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO nie wiem czy takie lekkie ...

 

Zadne siodełko neischodzi ponizej 200 gram sztyce tez tak sobie. Kiera am wiecej jak 135 gram ...

 

Moi mzdaneim to wagowo conajwyzej srenie czesci a tanie nie są, Co do tanich i lekkich czesci to polecam dział na forum www.bikemaraton.pl/forum ( tanie i lekkie )

 

 

PS. Sprzedam sztyce control techa made in usa. 280 garm 31.6 mm .NOWA !!! TOTALNY rarytas w polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO nie wiem czy takie lekkie ...

 

Zadne siodełko nie schodzi ponizej 200 gram sztyce tez tak sobie. Kiera ma wiecej jak 135 gram ...

 

Moim zdaniem to wagowo conajwyzej srednie czesci a tanie nie są, Co do tanich i lekkich czesci to polecam dział na forum www.bikemaraton.pl/forum ( tanie i lekkie )

 

Wiadomo, że KBIX nie ma najlżejszej oferty na rynku ale ich ceny są dość przyzwiote, a waga niska w stosunku do ceny. Ktoś na waszym forum polecał kierownicę Tiogi i dodawał, że "przycięta waży jeszcze mniej"... No to już nie wiem jakiej facet musi być budowy, żeby przycinać 580mm kierownice... :).

 

Poczytałem sobie z ciekawością cały topic. Prawdę mówiąc też nie polecacie czegoś bardzo lekkiego i taniego. Z kierownic pojawiła się jedynie Tioga lżejsza od KBIX'a ale kosztuje 120zł (KBIX 73zł). Nie znalazłem żadnej ciekawej oferty mostka (a właśnie chcę na dniach kupić lekką kierę i most). I chyba właśnie wezmę KBIX'a Pro Race. Komplet na pewno nie przekroczy 290 gram :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szybciorem jak coś, bo idą jak świeże bułeczki i nie wiem czy nie będą droższe. Na dzień dzisiejszy 115zł + koszt przesyłki ale jak znajomy się kapnie, że na allegro po tyle są to może podnieść cenę :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...