Skocz do zawartości

[rower] komunijny Jaki ?


QuQłA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój pierwszy post :P

Potrzebuję rower a w zasadzie dwa

dla 9-latków wzrost w okolicach 140 cm (chłopiec i dziewczynka)

Rowery mają być na tyle rozwojowe by dzieci pojeździły troszkę- by się za szybko nie rozpadły to raz i jeszcze żeby za rok lub dwa też na nim mogli na nich jeździć - by nie wyrośli z nich za szybko

Cena też jest ważna maksymalnie chciałbym przeznaczyć 800 zł za rower

Myślałem o czymś takim http://www.allegro.pl/item181254939_nowa_k...alu_extra_.html

lub o rowerze na kółkach 26 cali z tym że na najmniejszej możliwej ramie

Oglądałem Meridę kalahari 530 na ramie 14 cali

Proszę doradźcie :!!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rmk_90 Cóż za rzeczowa odpowiedź :!!: :P

Wiem co to Makrokesz - Przeczytałem

Rozumiem że rower z Tesco czy Leclerca to sh*t bo ciężki osprzęt firm dziwnych - na oko tandeta

 

Ten rower widziałem w sklepie rowerowym za cenę ciut niższą niż na allegro i poważnie się zastanawiam czy nie kupić

na pewno nie jest makrokeszem

Rama alu

ospręt: przerzutki shimano tył TX 30 przód TZ 30 Korba suntour pedały Alu

Widełki Sr Suntour pod kółko 24 cale Widać że dobrane pod obciążenie dziecka o wadze około 30-40 kg

Klameczki hamulcowe DLA DZIECKA- małe i zgrabne

Ta tarcza z przodu Hamuje

kółka wielokomorowe

No i najważniejsze waga w okolicach 13 kg

w tym sklepie porównałem Owy rower z Giantem MTX oraz jakimś Grandem na kółkach 24 cale

Giant kosztuje więcej a oferuje MNIEJ Waga jedynie podobna. O Grandzie :035: się nie wypowiadam bo nie ma o czym

IMHO jest to zrzyna z MTX tylko gorzej wykonana :)

W zeszłym tygodniu wpakowałem chrześnicę na tą kalahari 14 cali i Ten rower jest chyba dla niej za duży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego "Northtec"

Kto kupuje taki rower dla dziecka - ta rama to paranoja , bezsensownie ciężki grzmot , rama dla dziecka powinna by delikatniejsza.

Do tego grube i ciężkie obręcze - aby trudniej było rozpędzić rower , czy podjechać po górkę. Do tego jakieś paranoiczne, zbędne tarcze, niepotrzebnie zwiększające wagę roweru.

Ten rower to właśnie jest makrokesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh, niestety ludzie patrząc na rower dla dziecka na komunię zwracają uwagę na napis 'shimano', 'amortyzator', 'hamulec tarczowy', 'aluminiowa rama'

niestety wzorując się tylko na tych kryteriach daleko nie zajdziemy - dlatego więc najlepszym wyborem będzie sprawdzona kalahari - która wstępnie pozornie jest kiepska, ale tak naprawdę to cud malina w takiej cenie. Otrzymujemy rower sprawdzony, firmowy i po prostu fajny.

Alternatywą meridy możę być kross:

http://www.allegro.pl/item181145305_new_ro...tisy_disc_.html

v2 to rower konkurencyjny do kalahari i cieszący się dobrą opinią - dostępne są też rozmiary 15''

mówisz, że widziałeś gianta który oferował nieco mniej - ok, ale to przynajmniej dobra rama i - znając gianta - ładna grafika.

1. kalahari

2. giant (choć nie wiem jaki to model)

3. kross

 

co do klamek - to chyba zwykłe shimano alivio które są łatwo dostępne za 15 zł/komplet

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź ile centymetrów mają od pięt do krocza ;> będzie łatwiej wiadomo że jeszcze sporo urosną więc nie ma co kupywać roweru małego :P ciekaw jestem najmniejszych rozmiarów Kross'a V3 i V4 :unsure: najlepszy wybór to byłby warto sprawdzić jak będzie rama pasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja siostra stała się ostatnio posiadaczką Unibika navigatora http://www.unibike.pl/navigator.html

jedyne co mnie boli to stalowa rama, a tak wszystko w porządku, siostra zadowolona.

 

A jeszcze rozmiar. To jest rama 13 i do tego na 24 kołach i siostra (prawie 140cm) ma troche problemów z jazdą (póki co) więc bym odradzał rower na 26 ;)

 

Fakt że rower nie jest mega wypasiony jak ten z pierwszego linku ale myślę jest pewniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez Twoje argumenty do mnie przemawiają

Kółka 26 cali w wypadku chrześniaka mojej żony odpadają. Ma on 135 cm wzrostu i do 13 maja raczej dużo nie urośnie :!!:

 

Podoba mi się ten decathlon i się po niego wybiorę. jak nie zostaje jeszcze kellys billy nad którym poważniej się zastanawiam.

 

Moje przemyślenia nad rowerem DLA DZIECKA komunijnego 9 lat

kółka 24 cale

Powinien być jak najprostrzy bez zbędnych bajerów

dzięki temu będzie lekki

osprzęt sprawny i pewny żadnych gulonków ginongów soleusów czy tronixów

amortyzatora być nie musi bo po za tym że waży wiele do komfortu jazdy dziecka nie wnosi

 

Z tego wszystkiego zdecydowany jestem zakupić decathlony rockrider 5, boy& girl

do tego cena BARDZO mnie satysfakcjonuje

rowerkiir3.jpg

Dzięki wszystkim za pomoc

PS Bardzo fajne forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie wracając z świątecznego obiadu, po drodze wstąpiliśmy do Decathlona przy al. Jerozolimskich w Wawce.

Jak byłem prawie pewien że kupimy Decathlony Rockridery 5.0 w wersji dla chłopca i dla dziewczynki

Tak mój entuzjazm opadł. :P:unsure:

To nie jest dobry rowerek dla dziecka :!!: W porównaniu do http://www.allegro.pl/item181254939_nowa_k...alu_extra_.html

Wypada conajmniej bladoe

Po pierwsze Decathlon jest CIĘŻSZY i to sporo.

Przerzutki w decathlonie jakiś Falcon

korba w tym Northecku jest o niebo lepsza bo 165mm ramiona a w rockriderze 170 stalowa oblana plastykiem <_<

amortyzator w Decathlonie No name który moim zdaniem jest zły bo to sama sprężyna i nówka ma luzy, przy powrocie słychać głuche stuknięcie ten w Northecu po prostu wymiata SR SUNTOUR SF-M3010 Sprawny i działający jak trzeba

No i na koniec Hamulce - plastykowe klamki i szczęki

IMO te Decathlony Rockridery 5.0 to typowe makrokesze

Ciężkie, osprzęt badziewny i to co decyduje o bezpieczeństwie czyli hamulce to plastyk który gnie się w rękach :angry2:

Te rockridery Naprawdę mnie rozczarowały :confused:

 

http://www.allegro.pl/item182984710_rower_..._in_poland.html

Tu jest inny rower dokładnie taki jak ten rockrider a nawet lepszy bo nie ma badziewnego amortyzowanego widelca

 

Szukam Dalej

znalazłem coś takiego

http://www.kellys-bicycles.com/index.php?m...cPath=1_189_194

Tylko zastanawia mnie czy cena nie jest przegięta

Gdyż w każdyn rowerowym sklepie rower z takim wyposażeniem na kókach 26 cali kosztuje coś koło 500 zł a kellys osiem stów :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oferty rowerów komunijnych

http://www.kellys-bicycles.com/index.php?m...cPath=1_189_194

fajne ale drogie- Kellys Billy i Jane za 8 stówek

http://www.unibike.pl/navigator.html

Unibike Navigator za 6 stówek

http://www.kross.pl/index.php?Page=433

kross od 4-6 stówek z tym że mi osobiście ich ramy nie leżą

tak samo Maxim i Arkus ceny i jakość podobna do Krossa ramy typu Y które nie wiem czemu mi osobiście się nie podobają :unsure:

 

Generalnie wszystkie te rowerki maja podobna wagę mieszcząca się miedzy 12-14 kg ceny też nie powalają a i tak za dwa trzy lata trzeba będzie kupić nowy

BTW przynajmniej w Dacathlonie kupiłem sobie koszulkę rowerową i spodenki za niewielkie pieniądze. :rolleyes:

i teraz mam pytanie do uzerów czy ta koszulka i spodenki to będzie taki badziew jak tte rockridery dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przypinam czasowo do końca okresu komunijnego Może komuś się przyda :rolleyes:

 

BILLY_pre.jpg kellys Billy 800 zł

JANE_pre.jpg kellys Jane 800 zł

navigator.jpg Unibike Navigator 600 zł

 

Junior.jpg Kross Junior 549 zł

 

Junior_City.jpg Kross Junior City539 zł

 

Junior_CTB.jpg Kross Junior CTB 599 zł

 

Junior_S.jpg Kross Junior S 619 zł - Coś takiego miał mój syn Trzy lata mu służyło i był OK

 

Dziewięciolatkowi to tylko i wyłącznie rower na kółkach 24 calowych - niezłym pomysłem jest też BMX

Koła 26 cali są za duże chyba że dziewięciolatek coś nad miarę wyrośnięty :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto inwestować w osprzęt na 2-3 lata, kupić średni... a najważniejsze w tym wieku to wygląd roweru. Przecież ma być zadowolony z niego.

 

A jeżeli zależy komuś już na dosć dobry osprzęcie to polecam Kelly'sa, może troszkę drogo, ale na pewno porządnie, estytycznie i dość ciekawie te rowerki wyglądają :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami - dla dzieciaka 24" calowe koła. Z wyglądu i osprzetu to kellys, jeżeli troszke taniej i dalej ładnie to Kross Junior "mi sie podoba" :unsure:

Osprzet wbrew pozorom dobrze by był troszke lepszy od Sis i no name. Ułatwi to regulacje i naprawy, może troszkę dłuzej pochodzi :rolleyes: {tylni sis natomiast jest niesmiertelny :)}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Wczoraj po pracy pojechałem po rower

Zabrałem córkę brata i pojeździliśmy po sklepach

Unibike navigator jest dziwny :) niby kółka 24 cale niby rozmiar ramy 13 cali a dziewczynka była na tym rowerze jakoś nienaturalnie wyciągnięta. Na kellysie Billy`m było OK mimo że rama ma niby rozmiar 15 cali

W związku z tym kupiłem Kellysa Billy dla chłopca na Jane niestety będę musiał poczekać do końca przyszłego tygodnia.

Gośćiu w sklepie dał mi upust prawie 100 zł :D

Rowerek wygląda ładnie

teraz minusy

Rowerek wcale taki lekki nie jest. Waży swoje, na oko ze 12-13 kg.

Klamki hamulcowe oraz pedały są plastykowe :029:

8f9cbd39a641bfa6m.jpg

Mam tylko nadzieję, że Jane dostanę przed 6 maja Jak nie, będę musiał kupić coś innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...