Skocz do zawartości

[pulsometr] Sigma Sport Onyx Fit


anulkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw zawiera jak widać:

zestawonyxprzetweq3.jpg

Co do instrukcji obsługi, ja dostałam 3:

- tzw. schnellstart-anleitung (jak łatwo się domyślić tylko po niemiecku),

- zwykłą (angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, holenderski),

- plus od sklepu wydrukowaną po polsku w formacie A4.

 

Pierwsze wrażenie:

Pulsometr jest ładny. Cały czarny. Wyświetlacz czytelny, podświetlanie sprawuje się bardzo dobrze. Założyłam opaskę, aby sprawdzić, jak to jest z tym mierzeniem pulsu. Pierwszy zgrzyt, czego można się było spodziewać. Zasiadłam do komputera (komputer jest umiejscowiony blisko okna, pod kaloryferem na wierzchu leci kabel z prądem do drugiego gniazdka) i oczywiście pulsometr stracił kontakt z opaską. Jednak gdy tylko od niego odeszłam wszystko wróciło do normy.

Jeżeli chodzi o uchwyt do kierownicy (posiadam kierownice na 31,8 mm plus trzeba przyznać, że z braku miejsca uchwyt zamontowałam na największym zgrubieniu tuz przy mostku) j. Odniosłam wrażenie że ta gumka która ten uchwyt przytrzymuje, zaraz pęknie, albo też tak ostro się wbije w uchwyt, że go zniszczy. Jak do tej pory nic się takiego nie stało, ale wrażenie pozostaje.

Ach! I jeszcze trochę o przyciskach. Aby ładnie chodziły, trzeba na nie naciskać na całej długości.

 

Pierwsza jazda.

Pierwsza jazda była krótka, właściwie nie za bardzo miałam czas na to, ale chęć sprawdzenia nowego cacka <_< była większa. Mam trasę wokół ogromnych zakładów azotowych przez las, obok torów kolejowych, obok mniejszych bądź całkiem dużych słupów energetycznych.

Pulsometr spisywał się dobrze muszę przyznać :( Tylko raz zgubił sygnał. Kawałek trasy biegnie wzdłuż/pod linią wysokiego napięcia (przejeżdża się tuż obok słupów). Wyjeżdzałam z lasu na ten odcinek i na moment nie odebrał sygnału. Nie wiem dlaczego, bo po wjechaniu na ten odcinek już było dobrze.

Innych problemów nie stwierdziłam, a chciałam zaznaczyć, że rzeczywiście okolica ma tych linii sporo...

 

 

Więcej będzie w miarę użytkowania. Oczywiście może Wy macie jakieś uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego testu to dopisz jeszcze jaka jest cena i jakie warunki gwarancji.

 

O! Dzięki za radę... :)

 

Kupowałam tutaj. Obecnie cena kształtuje się na poziomie 239,00zł. W 'legalnej' dystrybucji, czyli od importera kosztuje 356 zl.

 

Okres gwarancji to 24 miesięcy od daty zakupu (1 rok rękojmia sprzedawcy + 1 rok gwarancji producenta).

Jeśli wada powstanie po upływie roku (polskie prawo przewiduje tylko 1 rok rękojmi na sprzedawany towar i sklep nie ma obowiązku uznawać reklamację po tym terminie) to towar z oprzyrządowaniem należy wysłać bezpośrednio do producenta pod niemiecki adres (który mam podany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja uwag

 

Przyciski

Czasami denerwujące jest, że aby wybrac jakąś opcję, trzeba przyciskać dwa razy. Przykład: Jestem w głównym Menu. Chce wejść do podmenu Training. Aby się tam dostać klikam prawym górnym przyciskiem. Jednak jeszcze się nie dostaje, bo to kliknięcie dopiero pokazuje mi opcje górnych klawiszy czyli lewy-OFF, prawy-ENTER. To oznacza, że muszę jeszcze raz szybko kliknąć prawy górny.

Może być i to w pewien sposób zaleta, ponieważ nie przytrafi się nam przypadkowe wybranie funkcji.

 

Pamięć

W tym pulsometrze można zapamiętać do 7 treningów jednocześnie. Dane które zapamiętuje to: data, godzina startu, czas, średnie HR, najwyższe HR, spalone Kcal, ile czasu/procent pozostawało się w określonej strefie i informacje o tzw. Recovery (nie wiem jak to będzie ładnie po polsku).

Co zauważyłam, to, że jeżeli zapisujemy kolejny trening, nie możemy wybrać pod którym nr chcemy go zapisać (Memory 1-7), tylko automatycznie zapisuje na pierwszym, a poprzednie przeskakują o jeden. Przykład: mam zapisany pierwszy trening pod Memory 1 z dnia 04.04.07, teraz chce zapisać kolejny z dnia 06.04.07. Ten z Memory 1 przeskakuje na Memory 2, a pod Memory 1 mam trening z 06.04.07.

Oprócz tego, pulsometr sam zapamiętuje niektóre informacje, które możemy przeglądać ze względu na dany tydzień (do 12 tygodni wstecz), miesiąc (do 12 miesięcy wstecz) bądź od ostatniego resetu.

 

Podświetlenie

Zauważyłam ciekawą sprawę z podświetleniem. Otóż, podświetlenie włącza się naciskając jednocześnie dwa dolne przyciski, i oznacza, że za każdym razem gdy będziesz naciskać przycisk, będzie się włączać podświetlenie. Czas podświetlenia wydaje się być wystarczający. Gdy będziesz chciał wyłączyć (np. w dzień), wciskasz te same przyciski co przy włączeniu i będzie to oznaczać, że jakikolwiek przycisk naciśniesz, żadne podświetlenie się nie pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie, z pulsometrem przejechałam około 286 km

 

Działanie:

Pulsometr kilka razy zdążył mi się już kulturalnie :) zawiesić. W trakcie treningu Free, gdy zrobię dłuższą PAUSE (tak iż ekran powróci do ekranu zegarka) i wyjdę poza zasięg, po czym wracając i wychodząc z PAUSE, pulsometr zawiesza się i pokazuje ostatni puls przed zawieszeniem, można przyciskami operować, jednak sam puls zostaje niewzruszony ;) . Pomaga jedynie albo całkowite wyjście z treningu, albo postaranie się o ponowne wyjście z zasięgu na chwilę, powrót i wtedy pulsometr zaskakuje i odmierza już prawidłowo.

Szukałam informacji czy to też ten model tak ma, czy tylko mój, ale nigdzie nie mogłam znaleźć.

 

Dzisiaj pokazało mi przez chwilę tarczę LOW BATTERY, może to jest przyczyna. Będziemy sprawdzać a później ewentualnie reklamować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przyjemność użytkować Sigma Sport Onyx Pro i po przejechaniu ok 400km najmniejszej usterki a wszystko działa perfect !!! Co innego gdy użytkowałem Fit Witcha notorycznie nawalał :P !!

Super! A powiedz jak się mają te dodatkowe programy, tzn. Interval i Endurance...?

 

Dalej to FIT:

Wymiana baterii

Wymiana baterii jest prosta jak sama jazda na rowerze :P

Do wymiany baterii w zegarku dostaje się specjalny 'klucz' do otwierania i zamykania klapy.

zestaw_onyx_BAT1_przetw.jpg

Do wymiany baterii w pasku, potrzebne jest tylko 50 groszy :) (ogólnie rzecz ujmując to potrzebna jest moneta).

zestaw_onyx_BAT2_przetw.jpg

Po wymianie okazuje się, że pamięć zapamiętuje tylko osobiste dane, czyli te wprowadzone w menu SETTINGS. Wszelkie zapisy dotyczące treningów (z menu MEMORY) znikły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! A powiedz jak się mają te dodatkowe programy, tzn. Interval i Endurance...?

 

 

Prawdę mówiąc jeszcze nie korzystałem bo za krótko go używam a jestem na etapie zbijania kalorii więc korzystam najczęściej z funkcji OTHER - FREE ale jak wypróbuję to na pewno napisze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jak przeprowadza się "Fit Test" ? Wiem, że trzeba iść szybko 1,6 km. Ale czy wynik zależy od czasu przejścia tzn czy trzeba iść jak najszybciej się da? Jeszcze pytanie o "recovery". Co to jest ? Mi pulometr pokazuje w tym dziale "no value".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fit Watch tez jest fit test, więc sądzę, że o to samo chodzi. Najpierw trzeba zrobić 5 minut rozgrzewki, potem iść 1,6km najszybszym tempe jak możesz, ale tylko iść a nie podbiegać. A wynik zależy chyba bardziej od pulsu jaki miałeś podczas tego testu, tak mi sie wydaje.

 

A co do recovery to jest to puls w czasie 5 minut po zakończeniu treningu, zapisywany co 1 minutę. Kończysz jazdę, dajesz end, później dajesz recovery i co minute przez 5 minut zapisuje twój puls po wysiłku.

 

Tak mi się jakoś wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra w koncu z nim wybylem na rower.

 

Wpierw mialem problem z ustawieniem tej opaski na klatke (pierwszy pulsometr). Ale jak sie spocilem troche podciagnalem do gory i bylo idealnie.

 

Dobra i zrozumiala sygnalizacja dźwiekowa - ktora strefa i co sie dzieje ale na dluzsza mete mnie wkurzało bo jeździlem bardzo zrywnie i pagórkowato i co chwile pipa czy to trzecia strefa a to juz wyszedlem z pierwszeji i za malo sie mecze itp.. :wink: ale fajna sprawa

 

Bardzo do gustu przypadła mi funkcja recovery. U mnie jest zapisywwane tento bodaj co 30sek przez 2 minuty a potem za 1min. czyli wszystko trwa 3min.

 

Dzis przeszedł błotnisto-deszczowy test i fafa wiec chyba nie jest zle :wink:

 

Dalej nie wiem jak cisasno ma byc ta opaska ale to chyba z czasem do tego dojde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklepujesz swoj wiek plec wage i wylicza Ci strefy sam. Oczywiscie mozna kazdą strefe jak i HRmax ustawic osobno.

 

Kolejne spostrzezenia sa takie :

1. Pulsometr działa idealnie dopiero jak sie spoce. Jeszcze mysle nad zelem EKG.

2. Są takie miejsca gdzie nie ma niby nic (w sensie co by moglo pulsometrowi przeszkodzic) i nagle tentno wyskakuje 210 i to sa stałe miejsca. Np w jednym miejscu w lesie tak jest. Zawsze ale to zawsze sie tam tak dzieje. Za to jeździlem po mieście, pod liniami wysokiego napiecia, przy kompie siedzialem i tu sie nie zdazylo zeby zgubil sygnal lub dostal downa.

 

Gdybym mial kupowac znowu bym kupil.

 

Do konca jeszce nie wiem jak sie powinno stosowac funkcje recovery. Ja po prostu przyjezdzam i siadam na ławeczke przed domem na 3min :033:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tez go mam. Czasem za chiny nie chce sie zestroic. Albo pokazuje ze sygnalow za duzo albo ze nie ma wcale. Dwa razy pomoglo jak wyjalem baterie w opasce, odgialem troche blaszke zeby lepiej lapala baterie. I dzialalo potem bez problemu. Czasem marudzi cos o slabej baterii ale jakos dziala poki co. Mam kierownice 25.4 wiec mi sie na niej z ta gumka obraca, musze wymyslic cos zeby to usztywnic.

Czasem pokazuje dziwne pulsy, np 220 by po chwili sporo z nich zejsc np na 170. Co ciekawe jak pozniej przegladam trening to jako najwyzszy widnieje inny puls, czyli tamtych dziwnych nie uwzglednia.

 

No i caly czas mam zagadke jak zakladac te opaske (na jakiej wysokosci) :D Kiepsko to w instrukcji pokazali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś może wie jak się sprawuje ten prostszy model onyx easy? Z tego co wiem jest tam tylko jedna strefa i mniej opcji, ale może ktoś z was ma taki i podzieli się opinią? Zastanawiam się nad onyx fit, ale może onyx easy jest wystarczający? Zawsze to ok 50 zł taniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie wczoraj wrócił po miesiecznym (sic!) pobycie na gwarancji... i smiga jak powinien :)

 

Jakby sie ktos interesowal co sie stało: jak da sie zauwazyc w okolo kazde z gucikow jest taka jakby wneka. No i ten plastik od strony guzika to jest oslonka. No i to g mi odpadlo gdzies w trakcie jazdy... wyslalem do xtrabika odeslali do importera wszystko by bylo fajnie gdyby nie to ze importer trzymal go ponad 3tygodnie :/

 

sklep godny polecenia - caly czas kontakt telefoniczny i w ogole.. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w końcu ten pulsometr.

 

Poczta Polska to jest jednak niepoważna firma. Nie dość, że pulsometr wysłany w środę przyszedł w sobotę (jak nikogo w domu nie było), nie można było dodzwonić się do dostarczyciela (zostawił swój? numer na awizo), to jeszcze w poniedziałek rano powiedzieli mi, że muszę czekać do 18 bo wtedy przychodzą paczki z soboty! no kurna! Dobra, zajechałem po pracy o 18 na pocztę, głodny, godzinę spędziłem czekając kolejce, która wydawała się krótka. Nerwy sobie tylko zszargałem.

 

Ale pulsometr działa jak należy, nie gubi sygnału i dobrze mierzy nawet na suchym ciele. Godzinny test na rowerze przeszedł pomyślnie - na ścieżce rowerowej przy Wiśle w Krakowie sygnału nie gubił - nie ma tam źródeł "złych fal" ;-). Wyraźnie słychać przejścia między strefami. Cool :-)

 

Co do trzymania sygnału testowałem go w ciężkich warunkach - w pracy w laboratorium gdzie pracujemy na duuużej ilości nadajników/odbiorników radiowych działających na różnych częstotliwościach - działał bez zarzutu. Jestem zadowolony i polecam. Zobaczymy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szczerze.. to nie wiem :]

 

Kumpel ma Fita ja mam Onyxa hm.. Onyx na pewno wyglada bardziej pro i elegancko.. menu jest 1298317293 razy prostsze, latwiejsze i dostepniejsze w Onyxie niz w Ficie i po i podczas jazdy. Zdecydowanie lepsza oblsuga. Looknij Lookas :wink: na strone sigmy tam masz dema i sie mozesz nimi pobawic.

Jak zobaczysz jak wyglada Onyx a jak Fit na ekraniku to sam sie przekonasz co lepsze.

 

Ciezko to powiedziec.. musisz to poczuć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku sie zachwycalem ile to funkcji i w ogole.. ze te 3 strefy sam liczy i wogiel itd. itp.

 

Dzis jak pamietam juz w jakim zaskresie tetna mam/chcem cwiczyc to mi to nie potrzenbe jest.. czasem po treningu patrze w ktorej strefie ile czasu jechalem ale raczej jest to dodatek.. z czystej checi zobaczenia co bylo i jak. Tak wiec nie martw sie :)

 

Zastosowanie.. :

 

Ustawilem sobie swoje strefy

1sza - odpoczynek

2ga - zwykly trening

3ecia - ostry trening

I czasem na to spoglądam ale raczej trzymam sie cyferek tetna niz wskazania w ktorej strefie jestem.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na jeszcze inny model > beurer pm55 :) tylko ma jedną wadę lub i jej nie ma :] Ma jedną strefę treningową... Czy większa ich ilość jest potrzebna ? Jeśli tak to jakie mają zastosowanie ?

 

Jeżeli łatwo się zmienia się zasięg strefy tzn. nie jest to 5 minut wciskania przycisków to nie jest to wada. Ustalasz sobie, że trenujesz w jednej konkretnej strefie i każde wyjście ze strefy będzie sygnalizowane. Zaletą podziału na kilka stref jest to, że w przypadku gdy chcesz zrobić sobie jakiś trening, powiedzmy interwałowy i planujesz 5 min w strefie odpoczynku i potem 1min w najwyższej i tak parę razy pod rząd to łatwiej to monitorować gdy masz podział. Oczywiście nawet w takim przypadku sobie poradzisz bez tego, ale musisz przeliczać sobie wcześniej na jakim poziomie masz mieć puls i w przypadku części odpoczynkowej i części wysiłkowej. Jednym słowem więcej stref - łatwiej pokapować się co się dzieje. Plus sygnalizacja dźwiękowa gdy przechodzisz ze strefy do strefy.

To taki mały przykład i liczby są absolutnie przeze mnie wymyślone na poczekaniu :)

 

wracając do pulsometra

Ja osobiście wybrałem ONYX ze względu na cyfrowe kodowanie sygnału czyli brak interferencji z innymi pulsometrami takimi samymi lub zupełnie innymi. Krótko: jeżeli zakłucenie nie jest na tyle silne, że pulsometr traci połączenie z opaską, wynik jest zawsze prawdziwy i w żaden sposób nie zmieniony przez inne czynniki zewnętrzne. He, sprawdzałem w pracy - mamy masę sprzętu radiowego działającego na bardzo różnych częstotliwościach i czasem o duużej mocy :-)

 

poza tym zdarzyło mu się ze trzy razy "zastygnąć" - zatrzymać puls w miejscu i nie reagować na zmiany. Wszystkie inne funkcje działały, puls stał. Rozwiązanie też było proste - odszedłem na chwilę od roweru - poza zasięg opaski - potem wróciłem - działało.

 

dodam - strefy w ONYX FIT można dowolnie konfigurować wg własnych upodobań :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się ostatnio pobawiłem tym pulsometrem na stronie Sigmy i bardzo mi przypadł do gustu. Poza tym to jest najtańszy kodowany cyfrowo pulsometr. Za 300 zł można mieć Polara S150 ale z jednorazową opaską niestety(i do tego ten najtańszy model nie jest kodowany jak dobrze pamiętam). Do tego wygląda na żywo całkiem fajnie więc można by w nim śmigać na codzień bo np. Polar spodoba sie raczej komuś kto się zna bo za piękny nie jest ;) Podsumowujac - czekam na dalsze sprawozdania użytkowników i być może go zakupię jak będzie akurat wolna kasa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...