Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni] pancerny


Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie w wyborze widelca. 

Koło 29, boost, lagi wewnętrzne minimum 35 mm, skok między 140 a 160 mm. 

Czy powietrze czy sprężyna nie ma znaczenia, musi być pancerny a jeżeli sprężyna to twarda. 

Kultura pracy, czułość na drugim miejscu. 

"Zawodnik" jest ciężki a lubi "ostro" polecieć w dół. 

A że to tylko sezonowo i w każdej chwili może skończyć to tniemy koszty. 

Budżet około tysiąca do półtora. 

Tylko nie chcemy np Recona który wytrzyma trzy miesiące i będzie do wyrzucenia. 

Edytowane przez XC100S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tutaj już pisałem na forum: Suntour zrobił bardzo solidny amortyzator - sztywny (golenie 36mm) i  wytrzymały (lekki nie jest:)) Sprężyna powietrzna (i pozytywna i negatywna komora), objętość komory pozytywnej regulowana tokenami jak u większości producentów. Można ją ustawić w miarę liniowo, albo ze sporą progresją, w miarę czuło na małe nierówności, albo sztywno i sportowo. Ogólnie nie mam się do czego doczepić od tej strony - spory zakres ustawień, płynna praca, czego chcieć więcej? Tłumik - u mnie RC2 - też spory zakres regulacji wolnej i szybkiej kompresji i wolnego odbicia, bardzo dobrze mi się z nim jeździło. Cichy w działaniu, nie siorbie i nie świszczy:) Pokrętła wszystkie metalowe, cały amor wykonany solidnie.

Domyślnie amorek jest smarowany tylko smarem co ma swoje wady i zalety: wymaga ciut częstszego serwisu dolnych lag i na dużym mrozie jest trochę bardziej zamulony, za to serwis bez oleju jest bardzo prosty do zrobienia i można go zrobić nawet stawiając rower do góry kołami (zaleta dla tych co nie mają stojaka serwisowego).

Ta wersja jest też wg Suntoura przygotowana do pracy z olejem w dolnych lagach więc można sobie go zalać, można też między serwisami wstrzykiwać trochę oleju do dolnych lag przez otworki do tego przeznaczone - ja tego nie robiłem.

W zestawie jest całkiem fajny błotniczek elegancko dopasowany, przykręcany do podkowy 3 śrubkami.

Ogólnie bardzo dobry amor za całkiem dobrą cenę jako nowy, a można też kupić używkę:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem trochę taniej. 

Mam 35 prawie trzy lata, sam serwisuje i się trzyma. 

Recon poległ po kilku miesiącach, nie wiem czy przypadek czy różnica goleni tyle daje. 

A czy te 35 które mają np 140 mm spokojnie zrobię na 160 mm wyjmując ten element czy to inaczej jest. 

Ze 150 można 160 mieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że to ten element bo jest jeszcze podobny, bardziej jak piłka rugby. 

I teraz ponawiam pytanie, 140 mm będzie miał dwa takie elementy i wtedy łatwo robimy 150 czy 160 mm ? 

Bo cena za 140 mm jest trochę niższa więc ... 

Akurat tam gdzie chce kupić. 

Cebula myśli sobie żeby zaoszczędzić 😬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...