Skocz do zawartości

[Przerzutka przednia] Altus M2020 2x9 - rozwalone śrubki regulacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Niestety przyszedł czas na śrubki do regulacji przedniej przerzutki w moim Altusie. Są już na tyle wyślizgane, że chciałbym je wymienić na nowe (wyślizgane od "naprawy" w terenie nie dokońca dobrym rozmiarem śrubokręta, ale to dłuższa historia). I teraz mam pytanie skąd takie śrubki można by wziąć? Jak dzownie po serwisach rowerowych to wszyscy zgodnie mówią, że Shimano nie zapewnia części zamiennych, ale może macie jakieś patenty?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ChuChu napisał:

Kup sobie "robaki" M4. Regulacja przerzutek śrubokrętek to tak idiotyczny pomysł, że dziwie się że Shimano w niższych seriach wciąż się tego trzyma.

Kupiłem sobie worek 200szt imbusowych, nierdzewnych śrubek M4 i sukcesywnie wymieniam z tego powodu. Jedyny problem jest taki, że te oryginalne są ciaśniej pasowane, więc trzeba jakiś klej do gwintów stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale klucz imbosowy mozesz sobie sprawić w chyba dowolnej formie i kształcie. T-bara, uchwyt jak w zwykłym srubokręcie, końcówki (bity) do przeróżnych uchwytów

image.png.7e9b77fe0ddccc204b0c702bfd010a28.png image.png.2e16f8bafa3b331f7730513f8a4686c2.png image.png.8a9d6ecf63f64e53b7b94a33c4834c07.pngimage.png.b2dbce47c143a4c8965094195cfc7469.png image.png.59820bbb20dbafd13ef90ce7f786c0fe.png image.png.46699b220c6d20ac202526debed6dc59.png image.png.fa8f147be1172fd7c7c6c621e76851e9.png itd. itp. Mozna by dłuuuugo wklejać.

Od malutkich po wielgachne. Co komu pasuje. A siedzą w gnieździe o niebo lepiej niż jakis zwykły philips (on wcale nie siedzi). O płaskim litościwie nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RabbitHood napisał:

No widocznie wasz "robaczy" slang nie zrozumiałem. No niby imbusy są "ok" o ile masz prawilny śrubokręt hexa, dla mnie (a sam mam imbusy do regulacji) precyzyjniej jest kręcić czymś z uchwytem niż zwykłą małą L-ką albo multitoolem. Inna sprawa, że philipsy to śmieć.

"Robak" to nie jest slang, tylko potoczne określenie wkrętów dociskowych. Jak pójdziesz do sklepu, to każdy zrozumie o co chodzi.

Czy precyzyjniej kręci się "krzyżakiem"? Mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RabbitHood napisał:

Nie no tak jak mowie - ja się nie sprzeczam co do imbusa - po prostu ze wszystkich typów narzędzi które tu wkleiłeś dla mnie do takich precyzyjnych zadań tylko śrubokręt się nadaje - a nie każdy ma hexowe wkrętaki.

Z założeniem że śruba nie skisła w gnieździe i że możesz ją ruszyć. Czasem jest to bardzo trudne , czasem niemożliwe. 

Edytowane przez tobo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...