Skocz do zawartości

[Zębatka] Zmiana przedniej zębatki 30 na 34 problem


gad

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem napęd z 3x10 na 1x10 i zostawiłem tylko środkowy blat 30

Po paru dniach doszedłem do wniosku że 30 to trochę za mało. Kupiłem nową zębatkę NW SunRace 34.

No i okazało się, że jak zakładam ją od strony wewnętrznej pająka, to ociera o tylne widełki. 

Jak założę od strony zewnętrzna pająka, to jest spory luz, ale chyba będzie zła linjia łańcucha. 

 

IMG_20230529_212752_edit_157581084198870.jpg

IMG_20230529_215152_edit_157559738283769.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod prawą miskę suportu podłóż podkładkę, takie jak są w zestawie suportów. Shimano dodaje do zestawu różne grubości 0,7mm, 1,8mm, 2,5mm, wtedy korba przesunie się na zewnątrz wraz z zębatką i nie będzie obcierać o ramę. Jedna podkładka 1,8mm może rozwiązać problem. Można również z lewej na prawą stronę przełożyć podkładkę 2,5mm ale wtedy prawa miska będzie płytko wkręcona w mufe i nie ma pewności że to wytrzyma. 

Edytowane przez leejoonidas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, leejoonidas napisał:

Ta jedna cienka podkładka z drugiej strony to jest 2,5mm, to jest aż nad to co jest potrzebne aby zębatka nie tarła o ramę.

Tak i nie.

Może na sucho nie będzie tarła, ale już pod obciążeniem i brudem, jest szansa że coś tam czasami lekko przyszoruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gad napisał:

Zmieniłem napęd z 3x10 na 1x10 i zostawiłem tylko środkowy blat 30

Po paru dniach doszedłem do wniosku że 30 to trochę za mało. Kupiłem nową zębatkę NW SunRace 34.

No i okazało się, że jak zakładam ją od strony wewnętrznej pająka, to ociera o tylne widełki. 

Jak założę od strony zewnętrzna pająka, to jest spory luz, ale chyba będzie zła linjia łańcucha. 

 

IMG_20230529_212752_edit_157581084198870.jpg

IMG_20230529_215152_edit_157559738283769.jpg

Jaka szerokość mufy suportowej? Bo to już taka uroda 1xX - potrafi ograniczać blat do 32T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 68mm jest sporo możliwości. Najprościej przełożyć zębatkę na zewnętrzną pozycję i usunąć po jednej podkładce spod suportu po obu stronach. Na 99% korbę da się normalnie założyć. W krosówce mam 3x12 z tak założonym deore 6000.

Po zaopatrzeniu się w podkładki o grubości 0.5mm można tak kombinować naprawdę sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robić? 

Przekładać zębatkę na stronę zewnętrzną pająka?

I potem przekładać 1 podkładkę z pod łożyska prawego pod lewe? 

Z lewej jest 1 z prawej 2 widać na zdjęciu

Trochę poprawiłem

 

 

Screenshot_20230530_105630_edit_167040163930239.jpg

Edytowane przez gad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leejoonidas napisał:

Nie wyrokuj zawczasu że będzie coś tarło tylko daj człowiekowi szansę niech to sprawdzi.

Nie wyrokuje. Ty napisałeś że będzie zapas, a ja napisałem że może ocierać. Zębatki nie zawsze są także idealnie równe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...