Skocz do zawartości

[Widełki przednie] hamulce shimano


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Zacznę może od początku... Żona chciała rowery proste, zwykłe z decatlonu. Uparłem sie ,że zamówie na allegro ładniejsze i bardziej funkcjonalne :D Oczywiście rowery nie nadają sie do niczego, przednie widełki ( amortyzatory) latają tak jakby miały zaraz sie rozlecieć, hamulce niby ,, shimano'' a nie hamują prawie wcale ( może i lepiej bo prawdopodobnie widełki by ostrzejszego przedniego hamowania nie wytrzymały...) rama wydaje sie w miare ok jak i przerzutki, koła też są dobre. Musze je doprowadzić jakoś do stanu normalnego użytkowania aby nie słyszeć za każdym razem ,, a nie mówiłam' dlatego zwracam sie do was z prośbą o pomoc w wymianie tych podzespołów żeby na tych rowerach dało sie w ogóle jeździć. jakie hamulce i przednie widełki kupić do nich? Pozdrawiam.

1684850279242.jpg

1684850279233.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A polecasz jakieś czy po prostu uniwersalne? I

A myślisz, że do takich sprzętów znajdziesz jakieś dedykowane rozwiązania?

Cytat

I hamulce chciałbym zmienić na zwykłe a nie tarczowe

Masz miejsca montażowe w ramie? Bo zakładam, że zdajesz sobie sprawę z konieczności wymiany kół.

Z hamulcami zacznij od kontroli stanu klocków - czy nie są zatłuszczone, jeśli są to wymiana, tarcze odtłuścić zmywaczem do hamulców, całość dobrze wyregulować

A ewentualna wymiana to na hydraulikę, podstawowe mt200 wyjdą cię jakieś 200-250 na rower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widelce sztywne mtb 29 np. Force takie coś ma w ofercie. Hamulce mt200, do nich jakieś tarcze baradine itp. Ale zainwestujesz tu i zaraz będziesz zmieniał koła (bo się krzywią od patrzenia), napęd bo plastelinowy łańcuch zamordował tryby itd. Budżetowe rowery tego typu to skarbonka bez dna. Finalnie dołożysz 2x więcej ciągle coś usprawniając niż gdybyś wydał raz na sprzęt sprawny funkcjonalnie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz te oba rowery prowadzić do lepszego stanu.

  1. nowe tarcze ok 25zl/szt
  2. hamulce np br-mt200 160-200zl/para (v-brake są średnio opłacalne jeśli rozumiem je za "zwykłe"
  3. widełki 230-400zl/szt/para  (zalezy jakie chcesz)

Myślę ze jeśli chcesz v-brake to już taniej znajdziesz.

Ps. nigdy nie kupuj na allegro rowerów 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze podziel się swoimi planami, bo Limanowa, to okolica, gdzie mogą przydać się dobre rowery. Asfalt czy góry, dużo jazdy czy niewiele. Na dużo jazdy w górach i na asfalcie - inne rowery. Na okazjonalną jazdę - korekta obecnych. 
nie wiem, czy było to jasne - zwykle hamulce wymagają obręczy dostosowanych do hamulców.

Tak jakby - na moje oko błotniki przednie założone są na odwrót. 

I jeszcze jedno - czy jesteś pewien, że luz mają golenie widelca a nie łożyska sterów ( czyli luźne są te teleskopy a nie całość widelca w ramie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mihau_ napisał:

A ewentualna wymiana to na hydraulikę, podstawowe mt200 wyjdą cię jakieś 200-250 na rower

+ nowe manetki przerzutek, bo te wyglądają na zintegrowane z klamkami

13 godzin temu, kamilodirt napisał:

Myślę ze jeśli chcesz v-brake to już taniej znajdziesz.

I zamontuje do czego?
Tutaj ani koła, ani rama, ani widelec nie są przystosowane do takich hamulców.

16 godzin temu, Maniek1222 napisał:

hamulce niby ,, shimano'' a nie hamują prawie wcale

Czystość, regulacja, dotarcie.
Cudów nie ma co oczekiwać ale powinny działać. W pierwszej chwili mogą działać faktycznie słabo ale po dotarciu powinno być ok. No chyba że ważycie dużo i macie oczekiwanie, że z 50km/h zatrzymacie się w miejscu.

Rozumiem, że kupione wysyłkowo, zrobiliście podstawowy przegląd, sprawdziliście dokręcenie części, regulację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wojcio napisał:

To jeszcze podziel się swoimi planami, bo Limanowa, to okolica, gdzie mogą przydać się dobre rowery. Asfalt czy góry, dużo jazdy czy niewiele. Na dużo jazdy w górach i na asfalcie - inne rowery. Na okazjonalną jazdę - korekta obecnych. 
nie wiem, czy było to jasne - zwykle hamulce wymagają obręczy dostosowanych do hamulców.

Tak jakby - na moje oko błotniki przednie założone są na odwrót. 

I jeszcze jedno - czy jesteś pewien, że luz mają golenie widelca a nie łożyska sterów ( czyli luźne są te teleskopy a nie całość widelca w ramie). 

luźne są widelce, w ramie trzyma sie dobrze tylko są straszne luzy na teleskopach.... Są bardzo tandetne. Rowery potrzebne nam są na wycieczki z synem i jazdę głównie pewnie po asfalcie, oczywiście biorę tez pod uwage drogi leśne. A co do błotniki przednie całkiem możliwe że są założone na odwrót, montował mi je ostatnio młodszy brat. Potrzebuje albo z tych zrobić cokolwiek żeby nie zagrażały życiu podczas jazdy no albo kupić coś nowego ale wtedy bede w plecy z 2 tyś bo tyle mniej wiecej mnie wyszły te dwa ,,złomy"

15 minut temu, zekker napisał:

+ nowe manetki przerzutek, bo te wyglądają na zintegrowane z klamkami

I zamontuje do czego?
Tutaj ani koła, ani rama, ani widelec nie są przystosowane do takich hamulców.

Czystość, regulacja, dotarcie.
Cudów nie ma co oczekiwać ale powinny działać. W pierwszej chwili mogą działać faktycznie słabo ale po dotarciu powinno być ok. No chyba że ważycie dużo i macie oczekiwanie, że z 50km/h zatrzymacie się w miejscu.

Rozumiem, że kupione wysyłkowo, zrobiliście podstawowy przegląd, sprawdziliście dokręcenie części, regulację?

Tak, dwa razy dawałem na serwis zeby mi wszytko wyregulowali , serwisowane były w Bielsku Białej w dobrym serwisie takze tam wszystko jest wyregulowane, dokrecone itp. a hamulca nie ma prawie wcale, znaczy jest na miare możliwości tych super ,,shimano"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze specyfikacji wynika, że "Shimano" to tylko tylna przerzutka jest, reszta to zbiór chińskich osobliwości. Jak na asfalt, to wspomniany wyżej sztywny widelec będzie najlepszym wyborem. Można założyć też "markową atrapę widelca" typu Suntour za 250PLN albo tani widelec markowy za ok 1000PLN.

Dopisuję się do głosów, że MT200 jako tanie hamulce hydrauliczne to w tym przypadku dobry wybór.

Jak napęd działa, rozmiar pasuje, to można jeździć, tylko nie wybieraj się na Turbacz :) te rowery nigdy nie staną się dobrymi rowerami górskimi.

Wycieczki z synem to bardzo niejasne określenie - dla ilustracji zdjęcie z wycieczki z córką...

IMG_3313.jpeg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podliczając wszystkie wydatki na te rowery zeby doprowadzic je do normalnego stanu sa duze takze prawdopodobnie rowery pójdą na szrot a kupie nowe, firmowe rowery. Bo nie oplaca sie pakować kase w coś co nie nadaje sie do niczego. A wycieczki z synem mamy mniej ekstremalne niż na zdjecu u Pana ,, WOJCIO" :D

Jakie polecacie rowery? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...