Skocz do zawartości

[19 000] Czy to dużo za ebika mtb / enduro? Pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem tu świeży i chciałbym się poradzić Was ekspertów z doświadczeniem czy taki ebike ma sens:

Rama: Aluminiowa

Silnik: Bafang m510 48v 250W 85n.m

Bateria: Samsung 624 WAH

Hamulce: Tektro M745 4 tłoczkowe 203mm (p) 180mm (t)

Przerzutki : Shimano Deore M6100

Amortyzator przedni: RST Titan

Damper: Rock Shox super DELUXE coil ultimate

siodełko: SR z podnośnikiem

Piasty: Quanta

Wyświetlacz: Bafang bluetooth

Koła: 27,5 x 2,6 tył / 29 x 2,6 przód opony maxiss

Cena takiego zestawu to 19 000 zł czy to dużo? Czy coś byście zmienili w tej cenie? A może jakiś inny model? Rama tego ebika jest według mnie solidnie i przemyślanie zrobiona

green.JPG

rama.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś geometrii.

Nie ma nic na temat warunków gwarancyjnych.

Na zdjęciu jest rower w innej specyfikacji niż w opisie (na zdjęciu jest RS ZEB, a nie RST Titan, podobnie koła DT swiss vs quanta).

Nie ma nic na temat napędu (niby piszesz o deore 6100, ale na zdjęciu na pewno nie ma kasety deore 6100, przerzutka wygląda raczej na srama), opon (mieszanka, oplot),

W każdym razie mało informacji, zdjęcie przedstawia inny rower niż opis, kot w worku, nie warty wydawania pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KSikorski, masz racje już przesyłam opis ramy i precyzuję resztę informacji.

Gwarancja 2 lata na osprzęt i 5 lat na ramę.

Zdjęcie roweru jest poglądowe tzn. to jest ten rower tylko w innej specyfikacji. Ja mam tańszą wersję :)

Tak więc mój opis nie będzie zgadać się ze zdjęciem. Proszę tylko o ocenienie czy specyfikacja roweru jest warta swojej ceny.

rama opis.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tu egzotyki. I stąd pytania - gwarancja realizowana w Polsce czy w ??. Po drugie - enduro to odpowiedzialny sprzęt - odpowiada za życie. Więc jeśli to rower to poważnej jazdy (a nie do miękkiego toczenia po szutrówkach) to warto, by jakaś marka wzięła odpowiedzialność za ramę. Cena - okazyjna. Deore 6100 mi nie śmierdzi. Hamulce - nie próbowałem, ale wygląda dobrze. Damper - jak jest wybór między sprężyną a powietrzne to warto ostrożnie - konstrukcja zawieszenia nie musi równie dobrze działać z obydwoma, ale model jest ok. Widelca nie znam. silnika tez nie. Geometria - główka OK, ale kąt rury podsiodłowej mało stromy i reach nie jest długi mimo długiej górnej rury. Nie jest to jakiś super trend.

Cały problem w wytrzymałości i gwarancji - jakby osprzęt był słaby, to mniejszy problem - ale jak tajemnicza jest rama - to ryzyko. Już do wysyłkowego Canyona (ale to minimum 22000) miał bym więcej zaufania, ale najwiecej do roweru z realnym wsparciem w kraju. Gianta Reign e+ 3 można jak widzę trafić w podobnej cenie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wojcio, dziękuję za opinie.

Zakup w Polsce, od polskiej firmy więc gwarancja Polska. Wydaje się być pewna jak dają 5 lat gwarancji. Rama już ponad rok używana jest w ekstremalnych jazdach. Widziałem filmiki z zawodów i daje sobie rade w terenie ale sam nie próbowałem.

Przedniego amortyzatora też nie znam ale znalazłem opis w necie: https://rowerowy.com/sklep/czesci/amortyzatory/all-mountain-enduro/prod/rst-titan i chyba jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na zawodach to chyba z innym widelcem - ramą jest do 180mm, widelec Titan ma max 160 (czyli zmienią się konty) u golenie 34mm - czyli jak na dzisiejsze czasy takie cienkie (poważne widelce enduro to 38mm, 34 to raczej trail). Jak sam masz sporą masę i rower nie pchełka, to widelec może być wąskim gardłem - szczególnie jak z tyłu jest fest damper. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, KSikorski napisał:

Ile lat istnieje ta firma? To dystrybutor, importer czy producent?

Dokładnie nie wiem, nie sprawdzałem ile firma istnieje. Wiem, że w tym roku zaczęli robić rowery elektryczne. Raczej składają niż produkują :)

 

36 minut temu, Mihau_ napisał:

Gwarancji udziela producent a nie sprzedawca 

To prawda, ale jeśli ramy wykonywane są na zlecenie podwykonawcy to oficjalnym producentem jest firma zlecająca a tym samym gwarantem jakości markując wyrób.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Wojcio napisał:

Ale na zawodach to chyba z innym widelcem - ramą jest do 180mm, widelec Titan ma max 160 (czyli zmienią się konty) u golenie 34mm - czyli jak na dzisiejsze czasy takie cienkie (poważne widelce enduro to 38mm, 34 to raczej trail). Jak sam masz sporą masę i rower nie pchełka, to widelec może być wąskim gardłem - szczególnie jak z tyłu jest fest damper. 

Masz rację, na zawodach używali lepszych widelców, widziałem Fox 38 factory, dampery też mieli foxa.

Dałeś mi do myślenia i w specyfikacji zamienie chyba widelec na RST stitch  https://www.centrumrowerowe.pl/amortyzator-rowerowy-rst-stitch-pd30736/?v_Id=178772&gclid=Cj0KCQjwyLGjBhDKARIsAFRNgW9klGLkZdli4KatYpDo8nxniqoKXto50Xh92FWubnlpFdnyBetkrU8aAuExEALw_wcB   będzie pewniejszy, chociaż skok też ma 160mm

1 minutę temu, KSikorski napisał:

Nie liczyłbym na jakąkolwiek gwarancję od firmy istniejącej od roku. Równie dobrze za 6 miesięcy mogą się zwinąć.

Być może masz rację, ale każda firma kiedyś zaczynała, jedne upadają inne nie. Nie ma też gwarancji, że firma działająca 10 nie upadnie.

Jeśli zdecyduje się na zakup to mam nadzieje, że nie masz racji  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wojcio napisał:

Gianta Reign e+ 3 można jak widzę trafić w podobnej cenie

Może macie racje, że lepiej Gianta tylko wtedy nie będę miał satysfakcji, że mam coś innego i swojego :)

@chudzinki nie mam za dużego doświadczenia w enduro właściwie na wiosnę złapałem zajawkę. Jeździłem trochę po górach ale to bardziej szutry.

Między innymi dlatego tu pisze bo potrzebuję fachowej rady

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dani007, ja nie mam żadnego doświadczenia w enduro, ale wiem, że to coś "trochę" innego od szutrówek  😅.

A nie myślałeś najpierw o wypożyczeniu? No chyba, że taka kwota zakupu i ewentualnie strata na odsprzedaży nie jest dla Ciebie problemem to wtedy nie było tematu i to wtedy luz 🙂.

Edytowane przez chudzinki
Dopisanie nicku autora, bo @Mihau mnie ubiegł w odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mihau_ napisał:

"Coś innego" swoje kosztuje a jeśli Ty miałbyś wydać na to kwotę zbliżoną do gianta to jesteśmy raczej pośród gruzu a nie ciekawych rowerów. 

@Mihau_to cena jest wyznacznikiem czy użyte części? Ja rozumiem, że specyfikacja nie jest top of the top ale ja również nie kupuje topowej wersji za 50 tyś. 

Skoro masz wiedzę na ten temat to raczej oczekiwał bym pomocy i wsparcia z Twojej strony co do konfiguracji a takiej wrzutki bez konkretów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

to cena jest wyznacznikiem czy użyte części?

Te części do czegoś muszą być przykręcone i to właśnie ta baza jest najistotniejszą rzeczą w rowerze a robisz z niej tajemnicę jakby każdy tylko czyhał na podkupienie twojej "okazji"

Co z tego, że graty mogą być ok kiedy rama będzie śmieciem niewiadomego pochodzenia? Jak sobie wstawię silnik 1uz do poloneza to będę miał fajne auto? Nie, nadal będzie polonezem

Na razie mamy informację, że możesz kupić "niewiadomoco" w cenie gianta, którego wszyscy znają i są pewnie jakości a autoryzowany serwis jest prawie w każdym mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrzysiekCH to teraz rzuciłeś inne światło na ten temat. 

Raczej bardziej myślałem, że to ta rama https://geiss.bike/produkt/star-☆-bike-frame-mit-batterie-motor/

Choć to te same ramy :)

Teraz to nie wiem czy warto zastanawiać się nad tym ebikem. Osprzęt mi się wydaje ok, rama niby solidna ale okazuje się się, że chińczyk....z drugiej strony Giant też praktycznie chińczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeee no, paaaaanie, to zmienia postać rzeczy. Od razu będzie widać, że na trasie spotykasz pasjonata na czymś "innym i swoim", każdy będzie się przyglądał a później wybuchał śmiechem

10 minut temu, Dani007 napisał:

z drugiej strony Giant też praktycznie chińczyk

a wiesz, że giant jest jednym z 3 największych producentów ram na świecie? producentów, nie importerów

a tego "markhora" kto wyprodukował? kto nakleił naklejkę "geiss"?

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Szwajcaria tania nie jest... ta sama rama w CH 3750.00 CHF, na ali 910.80 CHF... niezły przekręt 🙂 Nigdy nie słyszałem o tej firmie w CH a znam tu już chyba wszystko... Daj spokój, nie orientuję się ani w cenach elektryków ani w silnikach ale jak koledzy piszą, że w podobniej cenie masz Gianta to bym się dwa razy nie zastanawiał. Gianta masz ze sklepu, z jakaś tam gwarancją na miejscu, połowa kolarzy enduro jeździ na Reignach, to sprawdzona konstrukcja, i ma przynajmniej rozsądnie stromą rurę podsiodłową. Sam mam Reigna (bez motoru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Reign e+3 ma silnik Yamahy, według moich doświadczeń ( dwa egzemplarze po 15 tyś. km przez 5 lat ) bezproblemowy. Właściciele Bafangów opisują swoje kłopoty z nimi, na Yamahę narzekał raz ktoś - ale okazało się że mył go regularnie pod wężem, przed czym ostrzegają wszyscy producenci e-bajków.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...