Skocz do zawartości

[2300-2700 zł] Decathlon Riverside 700 vs Trek Dual Sport 2 gen 4


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule

Riverside 700 - Z cashbackiem około 2300zł

Trek Dual Sport 2 - 2677zł

Wypróbowałem Riverside w Decathlonie - wydawał się ok, bardzo lekki. Przerzutki były średnio wyregulowane, ale to pewnie wina sklepu.

Treka nie miałem okazji wypróbować

Na razie wiem tyle, że Trek ma hamulce hydrauliczne i większy zakres przełożeń.

Przy Riverside, wydaje mi się że łatwiej będzie coś do niego dokupić po prostu w Decathlonie i że może być mniej atrakcyjny dla złodzieja.

I chciałem już tego Riverside zamawiać, bo miałem w głowie że Trek kosztuje ok 3k. Ale jak widać, da się taniej. I wychodzi nie taka duża różnica w cenie.

O mnie

 Minęło 9 lat odkąd ostatni raz pisałem posta na tym forum 😀 Wtedy kupiłem Kands Maestro. Zrobiłem nim jakieś 20 tys. km. Jeździłem głównie do pracy. Obecnie mieszkam w takim miejscu, że rowerem nie jeżdżę już ani do pracy, ani na zakupy, więc pozostanie się jazda rekreacyjna kilka razy w miesiącu.

Na Kands rzadko kiedy jeździłem na najwyższym biegu 3-8 (zębatki 48 - 11), ale i tak mnie martwi, że Riverside ma max 1-10 (zębatki 36 - 11). Przy Treku już nie miałbym takich rozważań (max zębatki 46 - 11).

Rowery trzymam we współdzielonym garażu podziemnym na miejscu parkingowym, odpowiednio zabezpieczone U-lockiem i łańcuchami. Potencjalny złodziej nie miałby większych problemów by wejść do tego garażu. Mam wrażenie, że taki Riverside wygląda na tani rower, podczas gdy Trek wielką naklejką z daleka krzyczy by się nim zainteresować 😀 

Do roweru będę dokupował bagażnik i błotniki. Na tyle co się orientuję, to jakbym brał oryginalne akcesoria Treka, to wyjdą sporo drożej niż te z Decathlona.

Czekam na wasze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę wybór pomiędzy napędem 1x a 2x, wybierz to co wolisz i kup. Za różnicę w cenie wrzucisz sobie hydraulikę do riverside jeśli uznasz, że ci potrzebna.

Cytat

Na Kands rzadko kiedy jeździłem na najwyższym biegu 3-8 (zębatki 48 - 11), ale i tak mnie martwi, że Riverside ma max 1-10 (zębatki 36 - 11). Przy Treku już nie miałbym takich rozważań (max zębatki 46 - 11).

36-11 przy w miarę prawidłowej technice pedałowania daje prędkość około 40kmh. Potrzeba ci więcej w rowerze crossowym?

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Treka z napędem Riverside'a ;).

Jeżeli wygląd Ci odpowiada, to najistotniejsza różnica to właśnie napęd no i te hamulce. Trek zgrabniejszy, może lepiej będzie trzymał cenę i będzie łatwiejszy w odsprzedaży. Z drugiej strony przyciąga wzrok i może zachęcić złodzieja. Chyba największą zaletą Riverside'a jest to że kupujesz go w Decathlonie i co by się nie działo wiesz że z egzekwowaniem gwarancji nie powinno być problemu. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Riverside wypada bardzo słabo w tej cenie. Do niedawna w okolicach 2000 zł. Deca miał w ofercie Riverside 900, praktycznie to samo co 700 tylko z hydraulicznymi heblami... naszły "ciężkie czasy" i zamiast hydrauliki wrzucili mechaniczne tarczówki do tego cena poszybowała w górę, bez promocji jest po prostu nie opłacalny obecnie w tym budżecie. Tym bardziej że ten Trek mimo napędu 2rz. waży tyle samo.

Edytowane przez keltu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1800 jest "500" i mam ten rower i jeździ każdego dnia po około 15 kilometrów. 

Zmienione hamulce, opony. 

Dołożone błotniki, bagażnik, sztyca amortyzowana, itd. 

9 biegów po mieście i po drogach leśnych starcza. 

Do kwoty 2700 ciężko się zbliżyć robiąc Roverside 500 tak żeby był wystarczający a już lepszy od Dual Sport 2. 

p.s. 

tylko napęd 1x 

linki w ramie nie praktyczne 

kilkaset PLN za napis na ramie ha ha 

 

Edytowane przez XC100S
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XC100S Polski "król opłacalności" czyli Unibike i Flash GTS w tym budżecie kosztuje praktycznie tyle samo co ten Trek. Osprzętowo też praktycznie to samo. (w sumie nawet wolałbym Treka dla 2x9 zamiast 2x8) Tam też płacisz za napis na ramie?

Mówisz że nikt nie rozwija takich rowerów a ja już mam w planach korbę fc-mt210-2 (upgrade praktycznie plg&play - 46/30 czyli takie same blaty) z suportem ht2 i mamy jakieś 0.5 kg lżejszy rower i sztywniejszą korbę za niecałe 200 zł.

Edytowane przez keltu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że mówimy o rowerach z tematu, ale jeśli piszesz "kilkaset PLN za napis na ramie ha ha" gdzie Unibike ma w tym budżecie rower na takim osprzęcie to twój argument jest inwalidą. Akurat ten Trek w Airbike'u jest uczciwie wyceniony jak na obecne czasy. (patrz chociażby Riverside 700)

ps. Zapomniałeś też wspomnieć że Riverside 500 nie ma nawet blokady skoku na widelcu.

Edytowane przez keltu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka miesięcy temu nikomu bym nie polecał Treka, ale teraz jak są takie promocje? Dla kogoś kto może dołożyć 350 zł, nie boi się kupna przez internet i umie obsługiwać przednią przerzutkę (co nie jest takie oczywiste) decyzja może być tylko jedna 😉.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, XC100S napisał:

Nikt nie "rozwija" takich rowerów w praktyce. 

Po zakupie jeżdżą kilka lat i kupuję się nowy rower. 

Powtarzacie teorie o np rozwojowej ramie ale nic takiego nie ma później miejsca. 

 

To zależy. 

Odsprzedaż starego roweru, zabawy z wysyłka, kurier itp, a jak regionalnie to sprzedajesz za groszowe kwoty, nowy też nie zawsze odpowiada Twoim wymaganiom. Większość nie modernizuje rowerów bo tego nie potrafi. Są plusy modernizacji.

Też bym postawił na Treka. Rower do tych celów kompletny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, keltu napisał:

Polski "król opłacalności" czyli Unibike i Flash GTS w tym budżecie kosztuje praktycznie tyle samo co ten Trek.

Trek jest 2kg lżejszy od tego Unibike, więc wydaje mi się, że nie tylko za logo płacimy

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Harry27 napisał:

Trek jest 2kg lżejszy od tego Unibike, więc wydaje mi się, że nie tylko za logo płacimy

Proste jak drut.

4 godziny temu, clavdivs napisał:

Też bym postawił na Treka. Rower do tych celów kompletny. 

Oczywiście że tak. Gadanie o płaceniu za "napis na ramie" to niedorzeczne brednie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trek Trek, gdzie jest jeszcze jakiś Trek ??? 

Kupuję Treka, kupuj kupuj, to jest Trek. 

No no ja też, Trek Treka, bierz tego Treka. 

Założyć musicie fanklub Treka. 

Przerażające zaćmienie jaźni macie. 

Chmm, może też kupię sobie Treka ??? 

To nie ja napisałem ... 

Zaraziliście mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, XC100S napisał:

Założyć musicie fanklub Treka. 

Przerażające zaćmienie jaźni macie. 

Chmm, może też kupię sobie Treka ??? 

To nie ja napisałem ... 

Zaraziliście mnie. 

Chyba oczywistym jest, że mając do wyboru jakiś dziwaczny samodział z marketu sportowego, lepiej kupić sobie rower z Wisconsin. Nie rozumiem co cię dziwi... Za czasów kiedy te klamory z Deca były tanie, to można było gdybać i deliberować... Ale w obecnej sytuacji ?

W Decu naburmuszony praktykant wyda ci niewyregulowany/ nieposkręcany rower, jeśli będziesz miał szczęście i ktokolwiek ruszy się z zaplecza, żeby z tobą porozmawiać 🙄 

A Trek ?  Trek ma szeroka ofertę,  rozwiniętą sieć sprzedaży, pełne spectrum akcesoriów z Bontragera a do tego niezłą gwarancję. O czym rozmowa...

Edytowane przez KNKS
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Arczik123 napisał:

szczerze polecam.

Tak samo "polecasz" jakbyś polecał jakikolwiek inny rower w tym budżecie. Przesiadka ze starego rupiecia na nowy sprzęt zawsze robi efekt wow, niezależnie od marki. 

 

A co do treka jako marki - design rowerów spoko (z wyjątkami oczywiście pokroju nowej madonki) ale cenowo i wagowo względem konkurencji jest w wielu segmentach słabo. Nawet w najbardziej interesujących mnie rowerach szosowych, emonda sl5 za 16999 waży 8,87 gdzie canyon cf sl7 na tym samym osprzęcie, kosztujący 13199 to 8,22kg a tcr za 12799 8,38

Dla mnie 0,5kg roweru więcej za cenę wyższą o 30% jest nie do przyjęcia, kawa, którą ci zrobią w sklepie treka nie jest warta 4k

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zauważyłem jakieś przetasowanie cenowe - tzn. ceny rekreacyjnych MTB już tak bardzo nie odbiegają od dawnych liderów cena/jakość, głównie Unibike i Decathlon. Jeszcze Lazaro mocno wybija się z ceną w stosunku do komponentów, ale reszta niekoniecznie. Coś tam niby można zyskać, ale mniej niż kiedyś. Rekreacyjne MTB Treka i Gianta są, RELATYWNIE, bardziej przystępne niż wcześniej. Nie upieram się, może jestem w błędzie, ale takie mam wrażenie.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...