Skocz do zawartości

[spryskiwacz] Czy warto do utrzymania roweru w czystości?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy z Waszej praktyki wynika, że warto kupić sobie taki opryskiwacz:

https://new.leroymerlin.pl/uprawa-i-ochrona-roslin/srodki-ochrony-roslin-opryskiwacze/opryskiwacze-i-akcesoria/opryskiwacz-cisnieniowy-1-5l-venus-super360-kwazar,p210797,l401.html

żeby utrzymać rower w czystości? Chodzi o to, żeby wodą spłukać przed domem, na trawie, błoto z roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wiele tym nie spłukasz - za mała wydajność, za niskie ciśnienie. Żeby zwykły kurz spłukać to się naugniatasz. Szybko toto się rozpadnie.

Wannę też tym napełnisz ale to sztuka dla sztuki. Może jakaś hydronetka na 10/20 litrów... Nabijasz ciśnienie i lejesz, to coś jak wąż ogrodowy.

 

Coś w ten deseń ale nie ten, bo ludzie piszą, że to szmelc:

https://new.leroymerlin.pl/uprawa-i-ochrona-roslin/srodki-ochrony-roslin-opryskiwacze/opryskiwacze-i-akcesoria/opryskiwacz-cisnieniowy-15l-neptun-kwazar,p255518,l401.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś kupiłem taki spryskiwacz z pompką wytwarzającą ciśnienie, ale spod szyldu pomarańczowej, trzyliterowej konkurencji. 🤫

Nalewałem płynu do mycia rowerów i sprawowało się to ot tak sobie. Trochę to spłukuje błoto, brud ale i tak bez szmatki się nie obejdzie. Zrezygnowałem z tego i oddałem żonie do kwiatków na balkonie.

Sprawuje się bardzo dobrze. 🌺🌻🌼

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam akumulatorowej myjki Ryobi. Ciśnienie niższe, niż z normalnego Karchera, co akurat dla roweru dobre, tryb spryskiwania, który nie jest bardzo agresywny. Ciągnie wodę z baniaka, a ostanio i z potoku. Spłucze najgorsze błoto, trzeba ostrożnie przy łożyskach. Aku 2Ah starcza na 6 uwalonych rowerów. Potrzeba ok 5l wody na rower. https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/myjki-wysokocisnieniowe_i_akcesoria/myjki-wysokocisnieniowe/myjka-cisnieniowa-ryobi-ry18pw22a-0?gclid=CjwKCAjwpayjBhAnEiwA-7ena--Rn-8gNALUeHiVNo90TkeHK5lnsWPz0bfaBc2CL3ggmfS6N3y9hxoCeQ0QAvD_BwE.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tym nie umyjesz...za małe ciśnienie, za mały strumień. Oczywiście możesz się wspomóc prewaschem jakimś, który zalejesz do takiego opryskiwacza, mocniej zaingeruje w brud (adbl tfr, shiny garage citrus oil itp), ale to dość mocne środki-adbl mocny, sg citrus oil nieco słabszy. Później i tak trzeba spłukać.Możesz też kupić sobie ręczną pianownicę marolexa, zalać aktywną pianą adbl'a, k2, shiny garage zapodać na rower, później spłukać. Ja na ramę daję wosk (good stuff showwax) albo quick wax (good stuff show detailer, meguaires quick wax)- wtedy brud schodzi dużo lepiej po aktywnej pianie. Oczywiście nie jestem zboczeńcem, mam po prostu dostęp to pełnego arsenału środków detailngowych. Natomiast jeśli masz swoją posesję to lepiej myć myjką ciśnieniową, nie za mocną- fajna myjka tylko prąd potrzebny:

https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/myjki-wysokocisnieniowe_i_akcesoria/myjki-wysokocisnieniowe/myjka-wysokocisnieniowa-bosch-easyaquatak-100?gclid=EAIaIQobChMI05-Yya2J_wIVLkeRBR0_GA_GEAQYAiABEgK-dPD_BwE

Możesz ją podłączyć do zwykłego podejścia wody, do baterii jak sobie dokupisz przejściówkę, jest też możliwość pobierania wody z wiadra, jakiegoś zbiorniczka, a nie każda myjka ma taką funkcję. Bardzo poręczne urządzenie, nie ma za dużego ciśnienia więc mycie auto nieco uciążliwe, ale ma fajną obrotową końcówkę i pianownica w zestawie nawet jakąś tam pianę robi. Wiadomo nie jest to PA, gdzie aktywna piana wygląda jak ubita śmietana, ale ujechać idzie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...