Skocz do zawartości

[mata] Opinie o macie Hannah LEISURE-5.0 Wide


Rekomendowane odpowiedzi

Cena faktycznie super i domyślam że ze jak wojskowa to i jakość niezła ale duża po spakowaniu jak czytam:

 wymiary złożonego 54 x 14 cm

na stronie producenta hannah ma napisane: "rozměr po sbalení:20 x 37 cm (16 x 65 cm)" wiec moge upakować do ortleba back rollera z spiworem w jedną torbę. A 54cm to już sporo. 
opcjonalnie zastanawiam się nad
Robens Campground 50 ale strasznie ciezki jest. Wolałbym ta hannah ale zastanawiam się cały czas na jej jakością a w szczególności nad tymi zaworami. Hannah można kupić za jakieś 250PN nówkę wiec cena też nie jest zła

Edytowane przez mocart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No duża, wygląda po zwinięciu jak  karimata, na rower to chyba średnio, no chyba, że na bagażnik-wzdłuż.

ta czeska to chyba mata, idąca bardziej w stronę materaca (albo ma większe dziury, albo jakąś super gąbkę), tej wojskowej nie sposób złożyć na pół.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie oglądałem te wszystkie z demobilu. Ale one mają wspólną cechę, są składane pod top plecaka i nie mają dobrych wymiarów pod torby.

Wiec w sumie przy takiej szerokości wolę mieć kilka razy tańsza karimatę. Jak nie znajdę czegoś sensownego to podmienię sobie po prosty starą karimatę na nową i oleję tę mate.
Jeszcze poszukam sobie coś max do 1,2KG i jak nie znajdę to chyba dam sobie spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A musisz mieć te 5 cm grubości?

Jeśli nie, to wybór jest spory, nawet w cenie do 250 PLN.

Mam w sumie trzy maty, od Karrimora z lumpeksu za 22 PLN, przez STS za 210 PLN, po TAR Trail Scout, którego kiedyś kupiłem za 180 PLN PLN. Na wszystkich potrafię wyspać.

Najwygodniej mi się śpi na Sea To Summit Camp Mat Self Inflating, teraz to koszt około 300 PLN, zimą zawsze jest taniej (w czarny piątek kupiłem za około 210 PLN z wysyłką - wersja dla ubogich wzrostem - https://allegro.pl/oferta/mata-samopompujaca-sea-to-summit-camp-183x51x3-8-10619426409

Ale jak patrzę na cenę TAR Trail Scout, to widzę, że przez portfel by nie przeszło, teraz to bym raczej uderzał do deca i w te klimaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mocart Nie podzielę się opinią nt. maty Hannah ale zaproponuję zadanie sobie kilku pytań najpierw:
- jakie zakładasz najniższe temperatury do spania pod namiotem?
- w jakiej pozycji śpisz?
- jaką masz budowę ciała?
- jak długie wypady planujesz?
- w jakich warunkach planujesz obozować?
- ile masz miejsca w sakwach?

W dzisiejszych czasach masz conajmniej 4 sensowne drogi na spanie poza domem: hamak, karimata - akordeon, samopompa i materac dmuchany, plus oczywiście różne kombinacje powyższych.

I tak, jeżeli planujesz spać w niskich temperaturach czyli poniżej ~5 stopni Celsjusza to w zasadzie pozostaje ci samopompa ale zakładam, że nie jeździsz wtedy rowerem pod namiot?
Dalej, jeżeli nie śpisz na plecach to najlepiej się wyśpisz na materacu dmuchanym i w hamaku.
Dalej, jeżeli planujesz długie wypady to patrzyłbym krytycznie na materace dmuchane (lubią im się rozklejać spoiny), samopompa jak ci się rozklei czy przebije to nic nie zyskujesz względem materaca (nie da się spać na flaku, prędzej się wyśpisz na sakwie).

Takich zmiennych jest wiele. Nie pisałbym tego gdybym nie przerobił karimaty, samopompy a teraz będę męczył kolejny materac. Na hamak może przyjdzie jeszcze czas,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@munioman nie wiedziałem wcześniej tego wpisu i pytań. sprawa już zamknięta, kupiłem ostatecznie SEA TO SUMMIT CAMP PLUS S.I. i jak dla mnie jest idealna w rozmiarze regular.
Faktycznie jedno co mi w niej nie pasuje to że po złożeniu wchodzi jedynie w tylnią sakwę bo na przód mi się nie mieści, no ale jak to mawiają zawsze najciężej o ideał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...