Skocz do zawartości

[kaseta deore] 1 na 11


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów mam problem z wymienioną wyzej kasetą,wygląda to tak,że koronki przesuwają się,stuka w czasie jazdy i biegi wchodzą kiepsko.wczoraj dociągnąłem ją dosyć zdrowo,tak ze dziś ją odkreciłem z problemami.Czy ta kaseta jest juz do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DT bebenek MTB nie potrzebuje podkładki.

Mało tego, właśnie przetestowałem, dołożenie podkładki powoduje, że najmniejsza koronka obraca się swobodnie względem bebęnka - nie sięga wielowpustu. Dodatkowo gwint nakrętki łapie tylko na jednym zwoju.

IMHO problem z nitami, powszechny dla tych kaset.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem kasetę.Luzu na pająku nie ma.Jest tylko delikatny luz na reszcie koronek.kazdą z tych koronek można obracać w prawo i w lewo,ale to luz rzędu może dwóch milimetrów, może i nie .

Nity na pająku Ok.

Chodzi o to czy ta reszta koronek, pomijając pająka może mieć minimalne luzy,bo już dochodzę do wniosku że za słabo dociagnalem tą kasetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem o co chodzi.Cala kaseta pracuję na wielowypustach bębenka.Nie wiem jaki jest tam dopuszczalny luz, założyłem kasetę na bębenek Shimano który miałem oryginalnie luz jest taki sam.Czyli dwie opcje,albo kaseta wyrobiła się na wieliwypustach?Czy to możliwe?Albo za słabo dokrecona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odswieże temat.Niestety kaseta ciągle się luzuję,jak dokręcę to jest cacy,ale na krótki czas.kiedy się odkręci to sześć niezaleznych koronek stoi w miejscu a pięć koronek na pająku rusza się doprzodu i do tyłu,nie na nitach,wszystkie razem.Którys z kolegów wspomniał o podkładce na bębenek a następnie kaseta,nie da rady,mam piaste DT 350.Pomyślałem że problem może tkwić w nakrętce kasety,może nie trzyma dobrze ,może ją zmienić na nową?Ma ktos podobne doswiedczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób odkręca ci się nakrętka dokręcona momentem 40Nm która teoretycznie podczas pedałowania powinna się jeszcze dociągnąć ? ( w praktyce koronki są na wielowypustach więc jeśli to minimalnie)

Przecież ten kapsel podczas dociągania wskakuje jeszcze w takie wrąbki na koronce. Normalnie to czasem kluczem nie idzie tego odkręcić i dopiero pneumatyk rozwiązuje sprawę.

Trochę kaset przewaliłem ale nie spotkałem się żeby któraś się odkręciła, a ja je jeszcze smaruje po gwincie żeby się nie zapiekły.

Może ogarnij sobie taka zapasową nakrętkę, a tą dokręć ile masz sił. Jak przedobrzysz i pęknie, będziesz miał zapasową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomasz777 napisał:

Którys z kolegów wspomniał o podkładce na bębenek a następnie kaseta,nie da rady,mam piaste DT 350

Próbowałeś?

Zorganizuj sobie podkładki dystansowe DIN988 o grubości 0.5mm i średnicy 35mm ( 45mm zewnętrznej ) i potem sprawdź z jedną/dwoma/trzema itd. Te same podkładki też pod suport pasują.

Edytowane przez uzurpator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się ze trochę luzowć się musi ta sruba, choć wczoraj miałem problem z odkreceniem jej.Dziś dokręciłem naprawdę mocno,zobaczę co będzię się działo.Mam tą podkładkę https://shop.dandyhorse.cc/podkladka_mtb11s_lub_10s  wczoraj ja tak na sucho przypasowałem bez dokręcania i coś mi nie lezała dobrze ponieważ ona nie jest plaska .Mam piastę DT350 i musiałbym wcisać na tą podkładkę bębenek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...