Skocz do zawartości

[Stopka] Jaka stopka do Big Nine 500 Lite


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc.

Jaka stopka, najlepiej oryginalna Meridy będzie pasować do Big Nine 500 Lite 2023. Kupiłem w ciemno z K mount na dwie śruby ale brak otworów w ramie. Niby od środka są wgłębienia ale wolałbym nie wiercić. Może ktoś przerabiał temat i mógłby polecić coś sprawdzonego.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeby nie tylko śmieszkować - są nóżki mocowane do osi i mocowane obejmami do widełek, ale zwykle są do okrągłych widełek i nie do hamulców tarczowych. Nie wierzę, by Merida miała dedykowaną nóżkę do tak ładnego roweru. Więc jeśli jest ci konieczna - sugeruję sklep rowerowy i przymierzanie. Bo coś takiego może ci przypasować, ale powie to ktoś, kto ma taki sam rower i tę podpórkę - nie ja. https://www.centrumrowerowe.pl/podporka-accent-profi-pd6924/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, po co? Rower można oprzeć w sposób bezpieczny na 100 sposobów.

Tak się właśnie kończy, jak kupuje się rower do typowego XC, żeby pojechać po bułki i oglądać ptaszki na polu.

A mówiąc krótko: nie ma i nie będzie ( na szczęście) nóżek do takich rowerów.

Trochę jakbyś kupił motocykl sportowy i dziwił się, że producent nie daje możliwości zamontowania kufrów. No kto by pomyślał...

Wiercenie w ramie to idealny sposób, żeby w krótkim czasie kupić sobie lepiej dopasowany do potrzeb rower.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj po sklepach. Ja mam w gravelu taką najtańszą z Dekla, ale to już kwestia konkretnej ramy i dopasowania.

 

Jak masz możliwość to podjedź to sklepu rowerowego, coś Ci dobiorą.

I nie wierć nic w ramie. Dobierz coś "na obejmę", są różne przekroje, ja mam półokrągłą na rurkę o przekroju prostokątnym. Podłożyłem i tak trochę dętki żeby nie zniszczyć całkiem lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie planujesz jeździć tym rowerem ale brak nóżki to również kwestia bezpieczeństwa. Jeżdżąc  po górach generalnie powinno się unikać montowania elementów na, które można się nadziać ze względu na własne i innych bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decathlon, jeśli mnie pamięć nie myli.

Bez tego dodatkowego elementu też pewnie ustoi, z tym że cały ciężar będzie podparty w jednym miejscu. Będzie ono narażone na otarcie lakieru, nawet jak okleisz folią czy podlożysz kawałek dętki bo to pracuje  z czasem się poluzuje, dostanie się syf, dokręcisz itp. itd.

No ale takie jest ryzyko, jakie świadomie podejmujemy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopka ma za krótki banan i nie sięga do górnej części ramy to raz, dwa że profil dolny ramy jest bardzo szeroki i nie sięgają śruby,  a nawet jak wymienię na dłuższe to i tak się z czasem okręci bo nie ma płaszczyzny przylegającej stopki z ramą. Szkoda roweru, kupiłem stojak do garażu i jakoś sobie będę radził.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Co prawda nie Big Nine 500 Lite a Big Nine 300 Lite - pasuje stopka od Ursusa (😆). Dokładnie Ursus Easy Master Stay 27.5-29":

5EXOWp0.jpg

 

Kwadratowy układ rury nie przeszkadza:

NC8AdFA.jpg

 

Śruby mają nawet nieco gwintowania w zapasie:

cH3FFQN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...