Skocz do zawartości

[Rozmiar ramy] strona z pomiarem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się cały czas nad rozmiarem ramy rowerowej, geometrii która będzie dla mnie optymalna. Na stronie wrenchscience jest zakładka fit system z różnymi pomiarami ciała dzięki którym możemy dowiedzieć się jaka geometria będzie optymalna dla danego użytkownika. Jest naprawdę dużo różnych pomiarów, pytanie czy to ma sens? Czy jest to dobry punkt odniesienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie zastosowanie roweru. Bo do szosy to jest cała nauka a do np. enduro, to jest wiele nauk i do tego każdy producent ma inną rozmiarówkę i trudno porównywać - RAD, reach, długość podsiodłówki.... Więc poza pomiarami jest jeszcze znalezienie pasującego roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary na szosę.

Właśnie wyszło mi coś takiego:

Effective top tube 54:81

Reach 351

Stack 574

Saddle height 73:92

Stem 100

Handlebar Width 44

Wzrostu mam 180 , przekrok 84. Najbardziej mnie zastanawia ten Reach który jest trochę mały i szerokość kierownicy, trochę szeroka.

Edytowane przez AdrianoPL83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam już się nie zmieści 😛 

Może ja coś popier.... jutro pomierzę się jeszcze raz i zobaczę co wyjdzie aczkolwiek myślę że niektóre te wartości mogą mieć sens i być jakimś punktem odniesienia.

Nawet mam już rower do którego się przymierzam od dłuższego czasu( basso venta ) ale głowa cały czas mówi jak kupisz rower za 10 koła to jesteś głupcem 😆.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiałem się czy autor tematu doszedł do logicznych wyników. Wspomniał, że korzystał z kalkulatora na stronie wrenchscience gdzie akurat poziom rozciągnięcia jest uwzględniony... Nie wiem czemu założyłeś, że błędy w pomiarach są ogromne bo autor o tym nie wspomniał, jedynie że może była szansa pomyłki. 

Gdybać nie chcę, mi wyszły również mocno podejrzane wyniki, więc jestem ciekaw czy autor jakoś doszedł do wyniku czy kalkulator jest wadliwy. Zwłaszcza, że niektórzy polecają tę stronę, tylko z tego co widzę była to poprzednia wersja kalkulatora nie uwzględniająca niektórych pomiarów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...