Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni] 27,5+ Pluszowy


Rekomendowane odpowiedzi

Jakim cudem typ sprężyny ma wpływ na pracę widelca?

Różnica jest taka, że sprężyna stalowa ma charakterystykę liniową, natomiast powietrzna progresywną.

Sprężyny stalowej nie ustawisz pod siebie, więc szansa że nie trafisz jest spora. Sprężyny stalowe są dobre do jazdy gwaitacyjnej, ale tam raczej nie chodzi o "pluszowość".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jakim cudem typ sprężyny ma wpływ na pracę widelca?

 Żadnym cudem, tylko fizyką:) Sprężyna powietrzna wymaga bdb uszczelnień, żeby Ci wiatr z komory powietrznej nie uciekał, więc masz spore tarcie, więc czułość na małe nierówności zawsze będziesz miał gorszą niż w przypadku sprężyny zwojowej.

Cytat

Różnica jest taka, że sprężyna stalowa ma charakterystykę liniową, natomiast powietrzna progresywną.

To zależy od sprężyny - są stalowe sprężyny progresywne, choć jest ich niewiele:)

 

Cytat

Sprężyny stalowej nie ustawisz pod siebie

Chyba, że producent widelca/dampera sprzedaje sprężyny o różnej twardości. Ale generalnie tak - trudniej dobrać odpowiednią sprężynę, niż napompować komorę powietrzną.

Edytowane przez Maciorra
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ z tanich SR Zeron (ale tylko dwie twardości sprężyny) + z drogich Formula Selva:)

Ewentualnie jeśli już masz jakiś wideł to nietanio można go przerobić na sprężynę np wkładając Smashpota od Vorsprung. O ile mają konwersję dla Twojego modelu...

 

Ogólnie poza Bombowcem obecnie sprężynowce to dość egzotyczne sprzęty i serwis może nie być najtańszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kingins Nie wiem, zależy od opony. Na zdjęciach jak widać większość to stare 66 z 2005 które miały te same golenie co 888 więc ten wideł był mega wysoki nawet przy 170mm, Jak już brał bym to te nowsze modele z 2006-2007. Są niższe i mają  mocowanie hamulca na pm, (2005 miało is które będzie pękać z starości). Jak chcesz mam te nowsze 66 i 888 (2007) to mogę ci zmierzyć ile mają. 

image.thumb.png.53620c23a8357248f46a7860d6762492.pngimage.png.7cd9bb3f8ea19cd99177904f2b48f982.pngimage.png.a68173bd55a8fdc3f2e325a950653e23.pngimage.png.b741ffa090b2526ffbb0aba60c286ef0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zmierzyłem to 66 2007 ma 35,5 od środka osi a 888 o centa więcej czyli 36,5. Jak masz oś 15 to zrobisz sobie offsetowe fasolki do 20 to trochę mm przybędzie a jak wytrzaśniesz skądś golenie od 888 to raczej większość 27,5 powinna podjeść. 

4 godziny temu, Kingins napisał:

27.5x2.8 wchodzi i widzę , że jest jeszcze miejsce.

Tam prawie nie ma bierznika 😂

Pisałem że zależy od opony i ich profilów bo na papierze to jedno w realu to drugie, +zależy od obręczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie włazi. 
A jak sobie oś koła będzie niżej niż oryginalne mocowania po przez 2 adaptery nakładane na dolne  lagi i skręcane śrubami ( w oryginalnych otworach osi) to coś wywali czy nie ?
Sorry że tak brzydko rysowałem to na telefonie.

image1.png

Edytowane przez Kingins
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...