Skocz do zawartości

[Suport] do Cipollini rb1k używane shimano dura ace 9000


Franekfrank

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie znalazłem w fajnych pieniądzach ramę Cipollini rb1k the one z tego co się zorientowałem ma ona  możliwości montażu suportu na linkach. Myślałem o suporcie Dura Ace 9000 oczywiście używanym (Przerzutka przód RD-9000

Przerzutka tył RD-9000 SS 

Klamko manetki ST R-9000 prawa i lewa

można kupić za 1900 zł  )  z tego co się zorientowałem to korba i klapomanetki sa najdroższe  no i oczywiście koła ... jesli chodzi o korbe wybiore chyba tą ponieważ  tez ją ktoś polecał SL-K light 130BCD i jest tańsza niz da9000. Proszę o ewentualne porady. 

Edytowane przez Franekfrank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

z tego co się zorientowałem ma ona  możliwości montażu suportu na linkach

A czym jest ten "suport na linkach"?

 

 

Rama może co najwyżej nie mieć możliwości montażu grupy mechanicznej a symbole podzespołów jakie wymieniasz są właśnie mechaniczne

Mam też wrażenie, że twój poziom zaawansowania znacząco odbiega od typowego odbiorcy roweru złożonego na takiej ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie miałem na myśli grupę mechaniczna. Wybrałem tą ramę ,bo wizualnie mi się bardzo podoba ... dopiero zaczynam swoją przygodę z szosą myślałem o dura ace, bo składam rower na lata. Myślę, że pojedyncze części można wyrwać za fajne pieniądze - niestety gotowy rower, nawet używany na takim suporcie to spora kwota 😕

Edytowane przez Franekfrank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mihau_ 

Początkowo miałem jechać po ten rower ale prawdopodobnie jutro już będzie sprzedany ( ma ktoś jutro przyjechać obejrzeć )


1 opcja gotowy 
Hamulce: Shimano 105
Korba: Gossamer FSA 50 T i 34 T
Napęd: Kaseta 10 Shimano 105

2 opcja składak 

Znalazłem  cipollini:

Frameset zawiera: 
- rama karbonowa
- widelec karbonowy 
- sztyca karbonowa 
- zacisk siodła 
- stery 
- hak przedniej i tylniej przerzutki 
- kierownica karbonowa cipollini szer. 420mm
- mostek TIME dł. 100mm
- suport wkręcany ceramiczny pod shimano lub srama

Stwierdziłem, że można by coś złożyć 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Franekfrank napisał:

Panowie znalazłem w fajnych pieniądzach ramę Cipollini rb1k the one z tego co się zorientowałem ma ona  możliwości montażu suportu na linkach. Myślałem o suporcie Dura Ace 9000 oczywiście używanym (Przerzutka przód RD-9000

Przerzutka tył RD-9000 SS 

Klamko manetki ST R-9000 prawa i lewa

można kupić za 1900 zł  )  z tego co się zorientowałem to korba i klapomanetki sa najdroższe  no i oczywiście koła ... jesli chodzi o korbe wybiore chyba tą ponieważ  tez ją ktoś polecał SL-K light 130BCD i jest tańsza niz da9000. Proszę o ewentualne porady. 

Jaki sens ma kupowanie używanego suportu dura ace? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, abdesign napisał:

Spoko te chińskie gówno z ołeliksa to świetny pomysł ;)

Podałem po prostu przykład https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/shimano-komplettgruppe-dura-ace-9000-9100-kurbel-175mm/2411292407-217-361

 

Godzinę temu, tobo napisał:

Jaki sens ma kupowanie używanego suportu dura ace? 

Z tego co  wyczytałem DA jest najlepiej wykonana  ( 105, ultegra), więc raczej jest to sprzęt trwały.

 

2 godziny temu, KNKS napisał:

Namnożyło się ostatnio tych drogich framesetów w przystępnych cenach. Za chwilę nie będzie się dało wyjechać "na miasto" żeby nie trafić na F12 od Kwiato czy inne Czipolini rodem z OLX 😁

https://www.olx.pl/d/oferta/rama-szosowa-karbonowa-CID767-IDMwHuA.html

O tej myślałem BTW dzięki za linki na pewno sprawdzę później.

 

 

 

 

Godzinę temu, Mihau_ napisał:

On nie wie co to suport, uważa, że suport = osprzęt 

Faktycznie mój błąd 

 

 

 

Panowie to może inaczej szukam pierwszej szosy na pewno używanej. Jeśli gotowy rower to na jaki model 105 ewentualnie ultegry patrzeć  ... Da odpada "gotowa". Chciałbym, aby to był rower full karbon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To badziewie wisi na olx już kilka miesięcy 

38 minut temu, Franekfrank napisał:

Z tego co  wyczytałem DA jest najlepiej wykonana  ( 105, ultegra), więc raczej jest to sprzęt trwały.

Dla własnego dobra nie bierz się za tematy o jakich nie masz zielonego pojęcia. Zarówno kwestie ramy jak i osprzętu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mihau_ napisał:

Najpierw się określa swoje potrzeby i preferencje a później szuka roweru 

* a na pewno nie kupuje się takich antyków 

Ciężko w sumie coś powiedzieć głównie chce jeździć po ulicy/ścieżkach rowerowych czytałem, że dobry wybór na start to triban na 105 ale ciężko z dostępnością na olx jeśli chodzi o rozmiar 54 ... facet od tego kuota pisał, że jest w stanie bardzo dobrym kilka rys - chyba normalna sprawa. Chce po prostu kupić dobry rower na start ... nie chce nowego, bo jeśli się okaże, że to nie dla mnie na pewno dużo stracę na odsprzedaży nawet świeżego modelu. 

 

Takie coś też mam w ulubionych 

https://www.olx.pl/d/oferta/scott-cr1-comp-karbon-ultegra-54cm-7-4kg-CID767-IDTy60P.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...