Skocz do zawartości

[przerzutka] Zmiana przerzutki


Vitaminer

Rekomendowane odpowiedzi

@chudzinki najczęściej ze średnich i najwyższych. Najwyższych z racji tego ze wiozę bąbelka na "bagażniku". :)

7 minut temu, Sobek82 napisał:

On ten rower chce kupić, świeżo kupił czy jeździł dekadę i postanowił coś zmienić bo już się pogubiłem 🙃

dokładnie rower ma dekadę i długo nie jeździł a chciałem go ożywić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sobek82 ten rower tyle nie kosztował jak był nowy :)

 @chudzinki 38 - 20 - 22 - 24,  48 - 20- 22 - 24

Wiecie. Jakiś tam budżet mam. Nie będę się srał o 200 - 250 zł więcej. Rower ma być do rekreacyjnej jazdy. Ma działać i tyle i ma się w miarę przyjemnie jeździć. 

Edytowane przez Vitaminer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak autor wątku i jak jeździ. Ja właśnie sporo czasu spędziłem na analizowaniu przełożeń. Zmiana korby na 40T to diametralna różnica. Zmiana przerzutki nie bardzo. Nie wiem czy są wolnobieg 11T. jak już porównujesz kalkulator to porównaj 48T/14T i 40T/14T. W każdym bądź  razie przy kadencji 90 to 37 km/ h czyli prędkość z jaką ja oraz 95% cyklistów nigdy nie jeździ. To tylko potwierdza to co pisałem iż z blatem 40 T nie wykorzystuję 6,7,8 biegu. A co dopiero z blatem 48T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Vitaminer napisał:

38 - 20 - 22 - 24,  48 - 20- 22 - 24

Pomijając fakt, że używasz bardzo dziwnego połączenia biegów i jesteś wyjątkowym "niskokadencjowcem" to dla Ciebie widzę napęd 1x7, nawet bez zmieniania wolnobiegu na kasetę jeżeli chcesz przyoszczędzić. Na przód zębatkę 38 albo 40.

EDIT.

Dlaczego nie słuchacie @Sobek82??? Przecież on od początku wiedział o co biega 😀.

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc 

Wolnobieg 14-34 sunrace MFM300 7DV - 55 zl

Przerzutka Rd r3000 - 100 zl

Korba kwadrat choćby Nexus FC c6000 38t- 150 zl

Suport i łańcuch to - 70 zl

Wychodzi 400 zł... Lub kup nowa przerzutkę z przodu i tyłu tej acery, łańcuch kmc x8 i wyjdzie cie 200 zł. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bob555 napisał:

jak już porównujesz kalkulator to porównaj 48T/14T i 40T/14T. W każdym bądź  razie przy kadencji 90 to 37 km/ h czyli prędkość z jaką ja oraz 95% cyklistów nigdy nie jeździ. To tylko potwierdza to co pisałem iż z blatem 40 T nie wykorzystuję 6,7,8 biegu. A co dopiero z blatem 48T

Co Ty opowiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Adam55 napisał:

Ja się pytam jaka ty masz kasetę? Nie od 11? I blat 40? A on ma 48 i 14 hmm. 

Moja korba 40/30T, kaseta 11-32 8 przełożeń.

 

13 godzin temu, marvelo napisał:

Co Ty opowiadasz?

No wybacz, ale raczej z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością mogę stwierdzić, że tylko ja wiem jak jeżdżę. Generalnie płaski teren trasy po 20-30km. Zmiana korby to była świadoma decyzja poparta analizowaniem właśnie kadencji i kalkulatorów. Z przodu blat 40T na ogół 4 bieg przy prędkości około dwadzieścia parę / h, , przy 25km/h 5,6 bieg 7,8 praktycznie nigdy.  Jak miałem w starym korbę 48/38/28T  i jakiś tam wolnobieg (pewnie 14-28 lub 14-32 ale głowy sobie teraz nie dam uciąć bo rower sprzedałem ) to na dużym blacie z tyłu zapinałem 2/3 bieg. Na ogół jeździłem na środkowym blacie 38T i wtedy z tyłu 3/4/5 bieg . Dlatego w starym rowerze zapodałem korbę 40/30T, którą potem przełożyłem do nowego roweru. Żona też jeździ na swoim krosie na blacie 38T i z tyło coś sobie dobiera. Tarczy 48T nigdy nie wykorzystuje.

Adam55 poleca korbę 38T za 150PLN Sobek88 podaje filmik gdzie korba też bynajmniej nie wygląda na 48T. Sami dajecie przykłady, że korby 48T są bez sensu. Tylko koniecznie chcecie namówić autora na single speed z przodu nie wiem po co, moda taka czy co?

Najlepiej autor niech zapoda drugi blat z przodu i niech pojeździ kilka dni po okolicy i zobaczy czy mu wystarczy tyle przełożeń czy przypadkiem nie będzie coś kombinował z lewą manetką. A jak się okaże, że jednak brakuje przełożeń, że te podjazdy trochę ciężkawe, to niech kupi sobie taką na kwadrat 42/34/24 za 60PLN i będzie zadowolony. Druga tarcza zawsze się przyda przy jakichś tam górkach, łańcuch się mniej krzyżuje, dłużej wytrzyma. Wolnobieg 14-28 czy tam, 14-32 z jednym blatem z przodu to może być za mało. Co innego kaseta 11- czterdzieści coś tam.

Dalej nie wiem jak autor wątku jeździ, z jakimi kadencjami z jaką szybkością. Niektórzy  faktycznie robią kilka km i cisną na blatach 48T i małych zębatkach z tyłu przy niskiej kadencji. Mi taki styl nie pasuje. Ja robię trasy po 20-30 km na ogół i staram się utrzymywać wysoką kadencję. Mam już swoje lata no i tak mi chyba kolana mniej siadają. Dalej uważam, że 95% cyklistów nie jeździ crossami na blatach 48T z wysoką kadencją i prędkością oscylującą wokół trzydziestu  kilku km/h (gdzie by mogli wykorzystać korbę 48T) tylko raczej koło 20km/h (gdzie sprawdza się mała korba) no chyba, że są już po operacji kolan i mają nowe wstawki tytanowe.

Edytowane przez bob555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...