Skocz do zawartości

[do 2500] Cross


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

od jakiegoś czasu przeglądam i poszukuje roweru do dojazdów do pracy i ewentualnych wypady poza miasto. Mam 180 cm i 76 kg.

W oko wpadły mi dwa modele:

https://miastorowerow.pl/rowery-crossowe/41368-rower-28-vellberg-explorer-52-m-cross-czarny-niebieski-19-5907437563762.html

https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-elitary-v3-męski_pid=420

Moje oko nowicjusza podpowiada mi że Vellberg jest lepszy jednak nie mogę znaleźć informacji na temat ewentualnego montażu bagażnika i błotników. No i pozostaje też pytanie czy rama 19 cali będzie dla mnie odpowiednia (nie mogę znaleźć żadnej tabeli z zalecanym wzrostem do danego rozmiaru ramy).

Który z tych dwóch rowerów byście polecili?

Dzięki za pomoc

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wygląda na to że z tych dwóch tylko Lazaro ma na dole mocowanie bagażnika. Aż dziwne. 

Osprzętowo: 

Vellberg ma blokadę amortyzatora na kierownicy, Lazaro na goleni. 

Hamulce w Lazaro lepsze, średnia półka Shimano, w Vellberg jakieś no-name. 

Przerzutki na podobnym poziomie. 

Lepsza korba w Vellberg - ze sztywną osią. 

Więc trudno jednoznacznie powiedzieć, który jest lepszy. 

Ja bym postawił raczej na Lazaro, różnicę z lepszych hamulców odczujesz bardziej niż np. korbę, do tego możesz do roweru zamontować bagażnik - jeśli potrzebujesz. 

Przy 180cm wzrostu 19" jest idealne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz widzę na spokojnie że i Lazaro ma chyba jakieś dekoracyjne otwory po zdjęciach sądząc. 

10660?originalSize=true

Najlepiej dopytać w sklepie, czy dolne otwory mocujące błotnik/bagażnik są dostępne. Jak planujesz jeździć do pracy do błotnik jest dobrym dodatkiem. Choć owszem, idzie zakombinować z jego mocowaniem przy tylnej osi. Ale z bagażnikiem jest już więcej zabawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...