Skocz do zawartości

[2000zl] Ulepszenie roweru szosowego


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

przymierzam sie do startu w  triathlonie (ćwiartka - 40km, trzeci raz w zyciu) i jak dotad rower byl zawsze moja najgorsza dyscyplina, dlatego w 2021 postanowilem kupic rower szosowy (Kross Vento 3.0 2020) potem byla pandemia i plany przesuneły sie o 3 lata. Poki co bylem średnio zadowolony z moich osiagów na rowerze dlatego przy oddawaniu do przeglądu zapytałem co warto by zmienić w rowerze. Ortrzymałem sugestie że najlpiej zaczać od kół. jak dobrze przeczytalem specfikacje roweru to obecnie mam taka konfiguracje:

   
 
PIASTA PRZÓD SHIMANO SORA RS300
PIASTA TYŁ SHIMANO SORA RS300
OBRĘCZE ALEXRIMS AT470
OPONY SCHWALBE LUGANO K-GUARD 28-622      

Czy warto rzeczywiście od tego zacząć, czy może coś innego mogłoby również poprawić moje osiagi ?

Wydaje mi się że 2000 to jest kwota maksymalna jaka chce wydac na całkowity upgrejd (wliczajac zapewne zmiane opon), gdyż wyższa kwota mogłaby sugerować, że lepiej wymienic cały rower. Rower służy mi także czasami w jeździe do pracy także wytrzymałość kół też ma dla mnie znaczenie i raczej odpadają karbonowe koła z chin. Myślałem o fulcrum racing 5, Mavic Cosmic Elite albo troche drozej Campagnolo Zonda C17. Czy moglibym prosic o jakas porade w tym temacie ?

Ewentualnie prosilbym takze o wskazanie polecanych sklepow i czy warto kupowac sprzet w sklepach jak bike24.com albo 365rider.com bo mam wrazenie ze zagraniczne sklepy maja lepsze ceny niż rodzime.

 

 

   
   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe gotowe koła

https://szobakbike.com/produkt/dt-swiss-r460-novatec-511-522-straightpull/ tu warto napisać maila i pogadać z człowiekiem. Bardzo responsywna obsługa klienta i dobrze doradzają. 

https://lemonbike.eu/product/dt-rr411-straightpull/#szprychy tu bardziej jak z robotem się rozmawia ale też dobrze doradzają. 

Opony takie sobie, koła chcesz dobre a opony jak do miejskiego (takie opory toczenia). Zamiast tych Schwalbe weź Continental Ultra Sport III, też tanie ale znacznie mniejsze opory toczenia. Koniecznie zwijane. 

Sam zacząłem jeździć na cięższych kołach z oponami pancernymi Schwalbe Durano drutowymi. Po zmianie opon na szybsze było znacznie lepiej, po zmianie kół na takie ~1500g to jest inny rower.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sorze już pomału warto myśleć o upgradzie kół. To zmiana która odczuwalna jest w najbardziej zauważalny sposób. Trochę tak jakbyś wsiadł na nieco inny, lepszy rower. Na Twoim miejscu szedłbym w jakieś gotowe zestawy kół zaplatanych u naszych rodzimych kołodziejów (szobak, lemonbike, fitwheels, daveo). Mają gotowe zestawy, ale mogę też coś zaproponować. Szedłbym w jakąś obręcz dtr460 lub dtr511 i piasty dt lub coś na novatecu. Szukaj zestawu o wadze 1450-1650 gram. Do tego opony conti gp5000, może jakieś veloflexy, z budżetowych duro hypersonic i będzie już lekko i miło.Plus takiego rozwiązania to tańszy i szybszy serwis. Z gotowców szedłbym w fulcrum racing 5 lub novatec jetlfu u2.2 1445 gram (jak fuksem znajdziesz), może spróbowałbym alexrims alx440. Mavici odpuść- serwis drogi, jak usłyszałem kiedyś koszt wymiany obręczy w mavicach crossridach to uznałem , że lepiej trochę dołożyć i....kupić komplet lżejszych i lepszych kół od kołodzieja. Minus gotowców to koszt serwisu i czas.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...