Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni] Wybór amortyzatora powietrznego


Rekomendowane odpowiedzi

@Dokumosa Ja nigdy wczesniej nie mialem doczynienia z amortyzatorem powietrznym i mam pytanie. Co sie stanie jak dam do komory niższe ciśnienie niż jest zalecane?

I jeszcze jedno pytanie zależne od gustu, bo sam juz nie wiem, według ciebie  który z tych raidonów lepiej wyglądałby zamontowany w cube analog (żółty 2022) :

1.https://www.centrumrowerowe.pl/amortyzator-rowerowy-sr-suntour-raidon-rl-r-pd15883/?v_Id=90734

2.https://www.centrumrowerowe.pl/amortyzator-rowerowy-sr-suntour-raidon-rl-r-pd15883/?v_Id=188083

(Jeżeli u ciebie sie w ogóle nie  różnią na zdjęciach, bo tam te zdjecia raz pokazują dobrze, a raz nie, jak nie działa to ten 1 to ma być czarny z białym oklejeniem na połysk, a drugi sam czarny bez oklejenia również na połysk)

Edytowane przez Kebap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie za niskie ciśnienie to amortyzator na niewielkich nierównościach będzie wykorzystywał cały skok nominalny, bedzie za bardzo podatny na pedałowanie itd. Dlaretego zwyczajowo pompuje się amortyzator pod uzyskanie np. 20% uguęcia wstępnego i później w miarę potrzeb podnosi się lub obniża ciśnienie.

Odnośnie gustu nie będę sie wypowiadal.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zerknałem jeszcze raz, masz racje nie podejdzie jest pod koło 27,5/29 ale ten tłumik podejdzie na 100% i jest lepszy od tego orginalnego:

https://allegro.pl/oferta/rock-shox-recon-silver-sektor-oneloc-remote-zestaw-12158747668

a ten aktualny w amortyzatorze który jest to wystawię go na sprzedaz najwyzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda na to pieniędzy. Nic się nie zmieni. W MotionControl miałbyś jakiś plus jeśli byłaby regulacja kompresji na goleni. Ale jak masz manetkę to działa to tylko 0/1. Mocno odczuwalna poprawa to dopiero Charger 2.0. Do silverów/RL nie wkręcisz ze względu na różnice w skoku gwintów. 

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dokumosa napisał:

BTW jeśli masz obecnie jakiś niskopółkowy wideł to może jest właśnie w ten sposób osadzony. Widać od spodu korony jaką średnicę ma sterówka.

Mam rockshoxa judy silver TK, potem na niego spojrze. Wiesz może jaką pompkę kupić do raidona (chce żeby była tania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka do amoryzatorów posiadam i działa dobrze. Ktos pisał że jak sie zrzuci powietrze z komory powietrznej to nie idzie potem amortyzator napompować. Jakieś głupoty co niektórzy wypisują

 https://allegro.pl/oferta/pompka-beto-do-amortyzatorow-sp-002ag-400psi-28bar-12065032093?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:query&bi_c=NTgzMDI2NTktMjMxZi00OGYzLTg4NTgtODVkOTM2YTU2ZjY5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=949e2370-66a1-4feb-8eed-1f01dad52a1f

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wersję tej pompki ale z taką głowicą jak tu (oczywiście poszukaj sobie w lepszej cenie): POMPKA DO AMORTYZATORÓW BETO SP-002AG 400PSI ALU - KAT48289 - 13186618759 - Allegro.pl

W tych co pokazał @Thomass13 puszczają mikrooringi w głowicy i trzeba się bawić w dobieranie i regenerację. Dwie takie zamordowałem (nawet bawiąc się w podmianę oringów) w końcu spasowałem i rzuciłem to w kosz. Mam 3 inne pompki w tym tą Beto z prostą głowicą i kilka lat już bezproblemowo działają.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wymianą to raczej pojade do serwisu, bo nie mam jakichś dobrych umiejętności w rozbieraniu i składaniu. Ale jestem ciekaw czy trzeba im powiedziec zeby sprawdzili amortyzator (czy wszystko jest z nim dobrze) czy zrobią to sami przy montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dokumosa napisał:

Proponuję wersję tej pompki ale z taką głowicą jak tu (oczywiście poszukaj sobie w lepszej cenie): POMPKA DO AMORTYZATORÓW BETO SP-002AG 400PSI ALU - KAT48289 - 13186618759 - Allegro.pl

W tych co pokazał @Thomass13 puszczają mikrooringi w głowicy i trzeba się bawić w dobieranie i regenerację. Dwie takie zamordowałem (nawet bawiąc się w podmianę oringów) w końcu spasowałem i rzuciłem to w kosz. Mam 3 inne pompki w tym tą Beto z prostą głowicą i kilka lat już bezproblemowo działają.

Chodzi ci o ta uszczelkę która się znajduje wewnątrz nakrętki która nakręcam na wentyl? Na razie trzyma bezproblemowo. Tylko że ta pompka posiada również druga śrubę u mnie kolor czerwony która zapobiega zbyt dużemu ubytkowi powietrza w komorze. Chyba że ta beto która lunkujesz też to posiada? Jak mi zdechnie beto pewnie kupię pompkę RS 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty. Amortyzator jest tylko przez fabrykę złożony i powiedzmy wstępnie zabezpieczony. Kupiłem nowego rock shox-a recona. Pierwsze co zrobiłem to rozkręcanie i serwis zero. Trzeba przejrzeć dolne golenie czy czasem nie ma tam jakich opiłków. Oleju to tam nie było praktycznie,gąbki suche. Wymagało to porządnego płukania (dolne golenie), smarowania i złożenia. Dopiero wtedy amortyzator zaczął działać jak należy. 

Edytowane przez Thomass13
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...