Skocz do zawartości

[3000-3500zł] Rower crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :) Przymierzam się do kupna roweru crossowego którym w większości będę się poruszała rekreacyjnie po mieście. Czasami jakiś mały wypada do lasu/poza ścieżki asfaltowe.

Do tej pory poruszałem się rowerem szosowym, ale nie jeździ mi się nim wygodnie po mieście, więc chcę postawić na rower crossowy.

Zależy mi na tym żeby były małe opory toczenia i żeby zmieścić się w kwocie do 3500 zł.

Mam 180cm wzrostu i 83kg wagi.

Z poszukiwań na ten moment mam cztery typy:

1. Radon Scart Light 8.0 Cross Bike
2. Cube Nature graphite´n´black Cross Bike
3. Dual Sport 2 Gen 4
4. giant roam 3 disc 2022

Pod względem wizualnym najbardziej mi pasuje Radon.

Pytanie do was czy z budżetem do 3500 znajdę coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nigdy nie kupił roweru zza granicy ale jeśli dla ciebie to nie problem Radon wypada najlepiej pod kątem osprzętu rama też całkiem ładna :) . Jeśli chodzi o Gianta jak dobrze poszukasz spokojnie znajdziesz Roama 2 z rocznika 2021/2022 w okolicach albo poniżej 3500.

Edit: https://mistralsport.pl/rower-giant-roam-2-disc-czarny-2022.html

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keltu dziękuję za podesłanie linka, myślę ze jest to pozycja jak najbardziej do rozważenia. Dlaczego nie rozważałbyś zakupu roweru zza granicy, chodzi tutaj o kwestie ewentualnej gwarancji/reklamacji? 

Pytanie czy w cenie do 3500 zł uda się coś znaleźć z amortyzatorem powietrznym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gwarancji, serwisu i ewentualnych uszkodzeń podczas transportu.. o odsyłaniu nie wspominając gdyby coś grubszego wyszło.

Do 3500zł. z powietrzną sprężyną to chyba tylko Riverside 920 obecnie dostępny tylko w rozmiarze S. https://www.decathlon.pl/p/rower-crossowy-riverside-920/_/R-p-300795

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie jednak udało się dokonać zakupu Radon Scart Light 8.0, gdyż pojawił on się ponownie na stanie, a poprzednie zamówienie z Cube Nature zostało anulowane.

Finalna cena to 3400 zł za rower wraz z przesyłką do Polski, ale wydaje mi się ze jest to znacznie lepszy wybór pod względem osprzętu jak i samej wagi roweru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2023 o 18:26, keltu napisał:

Kwestia gwarancji, serwisu i ewentualnych uszkodzeń podczas transportu.. o odsyłaniu nie wspominając gdyby coś grubszego wyszło.

Do 3500zł. z powietrzną sprężyną to chyba tylko Riverside 920 obecnie dostępny tylko w rozmiarze S. https://www.decathlon.pl/p/rower-crossowy-riverside-920/_/R-p-300795

Witam, jestem nowy i zielony i mam pytanie, proszę o pomoc. Do tej pory pomykalem na syna MTP Kandsa Hardstone, lub rowerze miejskim KAndsa, a chcę mieć coś swojego.
Czy na dojazdy do pracy - około 15 km w obie strony, i w weekend po 20-50km, jest sens pchać się w nowy rower crossowy za 300--3500 złotych? Kasę mam, ale znalazłem używanego Riverside 920 zł, 3 sezony jeżdżony, z 2019 roku. Cena okej - trochę ponad 2000 zł. Chyba trzeba serwisować i opony nowe kupić. Ma rozmiar M, ja mam 180 cm, da radę ten rower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.03.2023 o 09:36, ww96 napisał:

Finalnie jednak udało się dokonać zakupu Radon Scart Light 8.0, gdyż pojawił on się ponownie na stanie, a poprzednie zamówienie z Cube Nature zostało anulowane.

Finalna cena to 3400 zł za rower wraz z przesyłką do Polski, ale wydaje mi się ze jest to znacznie lepszy wybór pod względem osprzętu jak i samej wagi roweru :)

@ww96 i jak wrażenia z użytkowania? Też aktualnie rozważam między Radonem i paroma innymi opcjami i trochę mnie zniechęca import z zagranicy, a z drugiej strony osprzęt i waga dużo lepsza w Radonie niż pozostałych modelach (dostępnych lokalnie) które biorę pod uwagę. Dzięki jeśli podzielisz się swoim doświadczeniem! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...