Skocz do zawartości

[wymiana korby] a wymiana pozostałych części napędu


shiler

Rekomendowane odpowiedzi

W szosie zakładam nową korbę do napędu ( stara idzie do drugiego roweru). Mam 3 łańcuchy z przebiegiem po 1200 km + kasetę która może ma przebieg wcześniejszy 3 tys na jednym łańcuchu + przebieg na tych pozostałych trzech czyli jakieś 6 tys.

Czy przy wymianie tej korby rozsądniejsze będzie:

1. Nowe wszystko

2. Nowa korba + stare łańcuchy + stara kaseta

3. Nowa korba +nowe łańcuchy + stara kaseta

łańcuchy mogę przełożyć z korbą do drugiego roweru + tam będzie nowa kaseta ale z dużo większym stopniowaniem więc kasety nie pasuje koncepcyjnie do drugiego roweru i mogę zostawić ją jako zapaś na kiedyś tam?

Części mam już kupione wszystkie więc bardziej chodzi o to żeby wszystko wystarczyło na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cholera wie :)

Piłujesz krótkie interwałowe podjazdy po szutrowej drodze bo się przygotowujesz do everestingu, masz 400wat i 90kg na dodatek łańcuchy kupiłeś np. sramy 1110... albo kurde ważysz 60kg i jeździsz długie spokojne romantyczne spacery rotując łańcuchami pokroju C9/C10.

Nikt na zadane przez Ciebie pytanie nie udzieli lepszej odpowiedzi niż Ty sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, abdesign napisał:

masz 400wat i 90kg

Wagę prawie zgadłeś, waty niestety trochę mniejsze bo jakieś 340 😞

4 godziny temu, abdesign napisał:

sramy 1110.

W sumie srama też mam ale Red22, do tego Shimano 601 i Kmc x.11. Każdy inny żeby sprawdzić czy poczuje jakąś różnicę.

 

@RabbitHood chyba właśnie tak zrobię i założę wszystko nowe. To nie dość że logiczne to jeszcze jak nowe to wszystko fajnie chodzi, a jeszcze do tego nowa tylna przerzutkę wrzucę i będzie rowerem prawie jak z fabryki 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...