Skocz do zawartości

[Hamulce] Shimano BR-MT200 klocki


Kebap

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, tobo napisał:

Zrób zdjęcie z obu stron. 

Serio? Posądzasz mnie o kłamstwo czy o to że mając w ręce tarcze nie odróżniam czy jest wytłaczana czy cięta/szlifowana? Mogę ci nawet zdjęcie pudełka zrobić gdzie pisze made in japan, paragon i cała defoteke 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adam55 napisał:

Sprawdziłem pudełko po mojej rt70. Sklep virtualbike. Pl. Data zakupu 22.08.2022. Pudełko jest w ogóle inne niż typowe. Takie jak na zdjęciu powyżej. Nie ma w nim okienka podgladowego. 

images.jpeg

https://allegrolokalnie.pl/oferta/tarcza-hamulcowa-shimano-smrt70s

Te tu też żywcem wyglądają jak szlifowane i pisze made in japan. 

Serio.  Mam wątpliwości że wiesz co piszesz. 

Podlinkowujesz towar i piszesz o żywcu. Ok, to wchodzę w link, sprawdzam foty i wstawiam w odpowiedzi wycinek zdjęcia z oferty. Jeśli "wyglądają" to znaczy że oceniasz patrząc. Ja widzę że nie wyglądają. 

To jeśli dla ciebie towar nieszlifowany wygląda żywcem na szlifowany, choć nie jest,  to poprosiłem o zdjęcie twojego towaru żeby zobaczyć to co ty widzisz. Bo jeśli u siebie widzisz to co widziałeś w ofercie to pozwala przypuszczać ze nie orientujesz się za bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Poniżej masz zdjęcie tarczy rt70 i rt10, podelka po mojej nowej tarczy i jej zdjęcie z roweru. Akurat rower był tak ustawiony i nie widać na tarczy w rowerze ze jest japan. Ale na rt10 jak but pisze china a na rt70 japan. Zadziwiające jest to że ta tacza wygląda identycznie jak ta ze zdjęcia które Ci podeslalem i też wygląda na zaobloną przy pająku, ale już same ramiona rt70 ma całkiem inne niż rt10. Rt70 ramion i powierzchnię cierną ma ostra z ubu stron. Rt10 widać że cała górę ma obła nawet te okrągłe 

20230319_153835.jpg

20230319_153919.jpg

20230319_154024.jpg

Choć szczerze powiem ze na tych zdjęciach to goofno widać. Za to czuć pod łapami. Ale bezsprzecznie te rt70 są made in japan. I tą na rowerze kupiłem pod koniec tamtego roku. No chyba że made in japan też jednak nie są szlifowane czy tam wycinane. .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też się przyjrzałem temu zdjęciu i widzę że jakby klocek wybierał część tarczy. W ogóle podczas hamowania jak przeciągnę to czuje ze koło wpada w drgania. Z tym ze ostatnio czyściłem tarcze i skaplem się po wyciągnięciu klocków że dałem do zacisku blaszkę z klocka szerokiego a ona ustawia klocek na innej wysokości. 

Edytowane przez Adam55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2023 o 23:06, Dokumosa napisał:

Mi to wygląda na podróbkę, która nie musi być gorsza od chińskiego oryginału.

Swoją drogą coś jest źle z zaciskiem na tym rowerze co podesłałeś tarcze. Pół klocka ma z nią kontakt.

Dziwna sprawa. Dziś wytargałem klocki z zacisku i powierzchnia cierna klocka ma 12 mm a tarcza w najwęższym miejscu 17 mm. Założyłem jeden klocek żeby sprawdzić głębokość i wchodzi minimalnie głębiej niż szczyt tarczy, czyli ok. Przy takich wymiach tarczy i klocka nie ma szans żeby pracowało to cała powierzchnia tarczy. Tarcza rt70, zacisk m6100 a klocek g05s rx. Wszystko pasuje. Czy ktoś wie czy któreś klocki pod zaciski do wąskich tarcz mają większą szerokość cierną niż ten g05s? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sam napisałeś że dziwnie ten ślad wygląda na tarczy. A to dokładnie mierząc suwmiarką jest 12mm tego śladu na tarczy. Czyli fizyczna szerokość klocka. Więc raz piszesz ze dziwnie się klocek odbija a teraz że to normalne? Się pogubiłem 😯

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślad wygląda dziwnie bo u mnie w analogicznej konfiguracji jest widoczny margines ok 1,5mm po zewnętrznej części tarczy.

Wąskie klocki są też fazowane na dole więc wraz z ich zużyciem ślad będzie się poszerzał do wewnątrz - docelowo jeszcze ze 2-3mm przybędzie. Docelowo powinno być jak na tym zdjęciu na którym pierwszy plan to rt10 a na drugim widać prawidłowy ślad po klocku na wąskiej tarczy.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zewnętrznej wygląda jakby klocek szedł niżej niż tarcza z 0.5 mm. Musiałem do okładziny przyłożyć śrubokręt i dopiero wtedy jak pojechałem w stronę tarczy, się zatrzymał, co świadczy że tarcza jest powyżej okładziny. Na dole jest frezowany z 2mm i myślę że to ma minimizowac tarcie długa częścią okładziny  jak się będzie docierać. Nie wgryzie się po kącie prostym tylko po skosie. Ale tu spokojnie na tą powierzchnię wlazł by klocek do tarcz szerokich, to strata powierzchni roboczej. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mogły by na nich siąść klocki do tarcz szerokich z tym że są krótsze i latały by w zacisku. Porównałem z tarcza rt10 to ona ma szerokość ok 20 mm a ta ma 17. Dla mnie klocek g05s jest do tego za wąski i nie wykorzystuje w pełni tarczy. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze rozumieniem to szkoła podstawowa panie SOBEK82. Gdzie ja napisałem o latającym zacisku? Proszę mi wskazać to miejsce. A dla kolegi DOKUMOSA mam znowu jedno zdjęcie. Nie będę go komentował bo kolega uważa że jest mądry i może sam wyciągnie wnioski i przestanie się znowu kompromitować, oraz zrozumie o czym pisałem. 

 

20230324_154316.jpg

Edytowane przez Adam55
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adam55 napisał:

Czytanie ze rozumieniem to szkoła podstawowa panie SOBEK82. Gdzie ja napisałem o latającym zacisku? Proszę mi wskazać to miejsce. A dla kolegi DOKUMOSA mam znowu jedno zdjęcie. Nie będę go komentował bo kolega uważa że jest mądry i może sam wyciągnie wnioski i przestanie się znowu kompromitować, oraz zrozumie o czym pisałem. 

 

20230324_154316.jpg

maxresdefault.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przed chwilą wyśmiałeś tezę ze klocki do tarcz szerokich będę latać w zacisku tarcz wąskich, a teraz nagle odwracasz kota ogonem i mówisz że nikt przecież by na to nie wpadł. Jakieś deja vu? Ale po prostu próbujesz wyjść z twarzą. Ja cie rozumiem... Ale się dalej pogrążasz. A tak ogólnie to wielu ludzi wpada na różne rzeczy. To się nazywa myśl twórcza 🤪

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie odwracam. Próbujesz udowadniać jakieś oczywistości - że nie pasują klocki, które nie są przystosowane do tego typu zacisków 🤣. Może następnym razem udowodnisz, że opona 29" nie pasuje na obręcz przeznaczoną do opon 26"?

Możesz sobie tworzyć różne rzeczy w myślach ale zachowaj to dla siebie. Szczególnie jeśli chodzi o hamulce gdzie bezpieczeństwo ponad wszystko i nie ma tu miejsca na druciarstwo.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. "Klocki do tarcz szerokich latałyby w zacisku? Bardzo interesujące 🤣" 9 na 10 osób w tym zdaniu odczyta że negujesz moje słowa że on tam będzie latać, a nie że sugerujesz że on tam nie powinien być założony. Jeśli to zdanie miało być odzwierciedleniem tej drugiej tezy, to radzę pisać zrozumiale, bo takim Zdaniem zanegował by coś mój 10 letni syn. Jemu to można wybaczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek problemów wielu.

Nikt tutaj obecny, oceniając latanie klocków w zacisku nie wpadł na pomysł, że wsadziłeś złe klocki. 

 

Takie pomysły na przyszłość

łańcuch 9 rz do napędu 2x11

dętka 25 do opon 2.3'

piasty qr do sztywnych osi

tylna przerzutka ss do kasety 11-52

itd.

 

Coś tam pisałeś o 10 letnim synu - nawet on by to ograną lepiej niż ty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dokumosa napisał:

Klocki do tarcz szerokich latałyby w zacisku? Bardzo interesujące 🤣

Dla mnie wygląda to tak: kolega zasugerował że przy zmierzonej szerokości "pióra" tarczy (czyli tego jej elementu o który trze okładzina) wąski klocek b01s stosowany z niższymi modelami hamulców bez problemu pasowałby "wysokością" swojej okładziny do tej tarczy tarczy mimo że jest "narrow type", jednak klocek W TYM PRZYPADKU latałyby w zacisku bo jest krótszy. 

Nie śledzę wszystkich niuansów i detali wątku ale "latałyby" sugeruje że stanie się to gdyby tak zrobić a nie że latają bo zostało tak zrobione. Chyba że to jednak nie gdybanie a wniosek po takim wykombinowaniu. 

 

Edytowane przez tobo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...