Skocz do zawartości

[2023] Garmin Etrex SE


KSikorski

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś ogłoszono premierę następca dotychczasowych etrexów - Etrex SE

 

https://www.garmin.com/en-US/p/835742#overview

Na szybko patrząc to będzie miał rozmiar i rozdzielczość ekranu jak Edge 530. Dostał wielozakresowy GNSS. Zostaje zasilanie AA.
Po za tym na razie informacje są dość oszczędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach prehistorycznych miałem bezmapowego Garmina - wtedy można go było portem szeregowym dopiąć do PC. Można było wpisać waypointy. Nadawał się do geocachingu i tego też tak polecają. Ale dziś to skamienielina. Poza jednym: "1,800 hours in expedition mode" jak ktoś jest w prawdziwej dziczy to urządzenie na wymienne baterie i bez map może mieć sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KSikorski napisał:

Podejrzewam że to pierwszy model z odświeżonej gamy.

Etrex 10 to jedyny model, który nie został odświeżony od bardzo długiego czasu.

20 i 30 dostały już po 2 update'y, a w turystykach czas płynie na tyle wolno, że nie widzę dużej różnicy pomiędzy Etrexem 20, którego dostałem 10 lat temu, a Etrexem 32x, którego używam stosunkowo niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie za "dość prymitywne" jak na możliwości Garmina urządzenie w porównaniu do chińskiej konkurencji   nie wróżę sukcesu. Z drugiej strony z kręgów Garmina dochodzą bardzo niepokojące sygnały o powolnym przetasowywaniu gamy modelowej.  Ponoć ma zniknąć linia Edge 5xx ,8xx zastąpiona przez Explorera to ten ruch  z Etrex  wcinającym się na pozycję Edge 130 to tylko potwierdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niezbyt precyzyjnie napisałem . @KSikorski tego etrexa "rozpatruje"😉   w kategorii rowerowej i jako do niej się odnoszę.  Co do "ręczniaków" to GPS Mapowce zwłaszcza nowa 67 nie ma żadnej konkurencji. Zresztą są to tak niszowe "aparaty" dla "twardzieli" ,że raczej nikt nawet nie próbuje  zaistnieć w tej kategorii. Nawet kiedyś potęga na amerykańskim rynku jak Magelan się z tego wycofał i został tylko w off-road.

A co do konkurentów tego nieszczęsnego etrexa - to proszę bardzo kilka tylko bo lista jest przebogata- TwoNaw, Bushnell, Canmore , Beeline , Aqxreight, Dpofirs , Naroote itd.

Cytat

Nie no jak etrex za edge130?

Ostatnio Garmin mocno zaskakuje nawet ludzi "z branży" , więc pewnego dnia można się zdziwić i to bardzo

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzą słuchy - nie wiem na ile wiarygodne ,że  Garmin chce uprościć gamę modelową  urządzeń rowerowych. . Tak jak pisałem wyżej  ma zostać seria 10xx, a zamiast 5xx,8xx ma zostać Explorer oraz najprostsze podstawowe "budżetowe" urządzenie .  Po za tym idą na "wojnę " z jabłuszkiem zatrważając ortodoksów - wielkie larum po niespodziewanej premierze nowych forków 265/965 na amoledach !! Choć z mojej strony Garmin wnikliwie słucha użytkowników którym do szczęścia właśnie brakuje takich ekranów i LTE.  Żeby jeszcze tak słuchali tych co wtopili kasę w poprzedników , gigantyczne bugi w sofcie praktycznie uniemożliwiające korzystanie , połowicznie poprawione po dopiero sześciu miesiącach. A po prawie dziesięciu od premiery dalej jest tyle błędów ,że czasami człowiek ma dość Garmina. Coraz bardziej się rozdrabniają  tworząc kolejne gałęzie w sofcie  co sami przyznali ,że nie wyrabiają i coś z tym muszą zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak   będą dalej premiery.  Wyjdzie nowy gigantyczny (kod wydawniczy IPH-4600 zarejestrowany 10 marca 2023)  Instinct 2x z kopertą 57 mm oraz nowe 540 ,840 oraz 840 w wersji solar . W Nowych Edgach będzie już nowy chip Airoha z SatIQ czyli "elektrycznie " klon 1040 z kastracją funkcji.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z przecieków  co dziś "studiowałem" już powinny być.  Trzeba obserwować ceny 530/830  jak zaczną się promocje to zaraz "wyskoczą" z przedsprzedażą. Ale Garmin lubi grzać atmosferę i zaskakiwać to mogą poczekać na jakąś okazję jak z nowymi forkami na 10 lecie serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W USA są już przeceny 530/830 i zaprezentowano nowe 540/840  , 540 solar/840 solar oraz  ich ceny.  Kiedy zaczną się przedsprzedaże jeszcze nie określono. Ale dla pocieszenia nasz polski rynek jest  bardzo uprzywilejowany przez Garmina na równi z amerykańskim. I jeżeli będzie premiera i przedsprzedaż to najpierw w USA i Polsce a potem reszta świata.

3M82xLE2SKNmwPWfZcazKm-1920-80.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2023 o 19:38, pecio napisał:

USA , ale do oficjalnej premiery jeszcze trochu wody upłynie. Myślę ,że przedsprzedaż w Polsce zacznie  się u schyłku wakacji /początek jesieni.

Tu piszą że dostępny być może od jutra https://the5krunner.com/2023/04/04/garmin-edge-540-840-next-week/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...