Skocz do zawartości

[Opony] Jakie ciśnienie dobrać?


Mlleko

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś z Decathlonu odebrałem XC100, serwisant doradził abym jeździł na ciśnieniu coś w okolicach 2.2 co wydało mi się trochę dużo. Dopiero zaczynam zagłębiać się we wszystkie sprawy rowerowe, więc z chęcią poznam wasze opinie do jakiego ciśnienia wy pompujecie swoje opony. Oczywiście koła i opony oryginalne z XC100 czyli opony Hutchinson Kraken 2,3" koła Rockrider Boost 29". Moja waga to okolice 73 więc z ciuchami i bidonem kręcę się pewnie w okolicach 75 kg.

W tygodniu będę dojeżdżać do pracy i tutaj jest różnie, bo zazwyczaj do pracy jadę inną drogą (3.5 km leśnymi drogami + 2 km asfaltem), a z pracy wracam inną ( 7 km asfalt ). Na weekendy idzie zazwyczaj ponad 50km i tutaj ponad połowa to drogi leśne. 

W takim razie jakie ciśnienie do takiej jazdy zalecacie? 

Dziękuję za rady

 

Edytowane przez Mlleko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przede wszystkim zależy czy jeździsz z dętkami czy tubeless.

Nie wiem jak spisują się te opony przy niskim ciśnieniu, ale okolice 2.0-2.2 to niezła opcja. Ja na przykład lubię komfortowo przejeżdżać nierówności i pompuję mniej, a opory toczenia nie wzrastają o wiele.

Jak miałem dętki to przy moich 78 kg pompowałem około 1.8, po przejściu na tubeless zszedłem do okolic 1.6, a teraz z szerszymi oponami i obręczami będę testował okolice 1.4-1.5.

Wszystko zależy od stylu jazdy, upodobań i terenu w jakim się poruszasz.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemny jestem jak cholera jeszcze w tych sprawach.

Nie rozumiem co to jest Inner Rim Width, Wheel Diameter i Front, Rear Tire Casting. W sensie wiem co to znaczy, ale gdzie mogę znaleźć te informacje? Pod spodem link do mojego roweru. Dziękuję za wytłumaczenie jak dziecku o co z tym chodzi, o ile ktoś opisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...