Skocz do zawartości

[dętka] Nowa dętka puszcza powietrze


TaZla

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Ostatnio wymieniałam w swoim rowerze dętkę. Założyłam tym razem dętkę firmy Schwalbe z wentylem samochodowym (wcześniej miałam Preste Continentala). Napompowałam, pojeździłam i wszystko było okey. Po dwóch dniach jak rower stał nieruszany, już chciałam wsiąść żeby udać się na kolejną miłą wycieczkę a tu patrzę miękka opona. Ogólnie nie powiem wam ile tych barów ubyło bo nie mam po prostu takiego urządzenia ani specjalnej pompki ,ale na pewno 1/4 powietrza schodzi że jak usiądziesz to jest flak. Za każdym razem muszę koło dopompowywać..no nie powinno tak przecież być. W czasie jazdy nie schodzi ani troszeczkę, tylko gdy rower stoi nieruszany np. przez noc. W innym rowerze też mam dętkę samochodową i również schodzi z niej powietrze o wiele szybciej niż z Presty ,ale nie jest to kwestia jednego dnia. Czy to po prostu może być taka ferelna dętka czy o co chodzi bo ogólnie strasznie mnie wkurza to dopompowywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mogłeś złapać dziurkę małą. Kilka razy mi się tak zdarzyło, po napompowaniu do 3 barów po 2 dniach opona miękka. Dziurkę znaleźć łatwo nie było, osłuchiwanie dętki, jak zwykle robię, nie pomogło,  dopiero zanurzenie w miednicy z wodą dało efekt i w końcu wypatrzyłem. Załatałem i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uszkodziłaś dętkę przy zakładaniu ?Albo po prostu jest wadliwa.Zdarzyło mi się o tym przekonać gdy złapałem kiedyś kapcia w terenie.Z superlekką dętką schwalbe  miałem kiedyś podobny problem,że puszczała powietrze ,a dziurki za nic nie mogłem zlokalizować.Zdemontuj poszukaj uszkodzenia za pomocą wody.jak nie znajdziesz to kup nową.Najlepiej continental :)  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Poprzednią dętkę wymieniłam bo zawór się rozszczelnił i przestał trzymać powietrze. W oponie nic nie było. Zamówię nową z powrotem z prestą a tą wyjmę i zamoczę. Zobaczę czy gdzieś coś nie ucieka.

Bo ogólnie zastanawiające dla mnie jest to że powietrze nie schodzi gdy jeżdżę a jeżdżę dość długo tylko właśnie jak rower postoi przez noc. Gdyby była dziura to już po zakończonej jeździe chyba bym odczuwała brak powietrza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Presta nie trzyma. Weź kombinerki i dokręć zaworek do oporu ale z wyczuciem żeby nie urwać. Jak nie zmieniasz ciśnienia co każdą jazdę to spokojnie przez 2 tygodnie pojeździsz bez pompowania. Ja już zgłupiałem jak po kilka razy zdejmowałem dętkę i żadnej dziury nie znalazłem a powietrze uchodziło. Nawet w wodzie z zaworka nic nie leciało a przez noc prawie do 0 potrafiło zejść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam w rowerze dętkę 700x23c i ubywa mi powietrza, choć bardzo powoli - całkowita utrata powietrza zajmuje około jednego dnia.

Kupiłem nową dętkę, założyłem, nie jeździłem na rowerze i następnego dnia nadal jest płaska. Czy to może być opona lub coś w niej? Nie rozumiem, co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od dokręcania zaworka specjalnym kluczykiem  czarnym z plastyku albo obcążkami ( jeśli jest rozbieralny) . Kolejna przyczyna  zepsucia - przy szczypanie przy pracy łyżką,  ale to już klasyczne szukanie dziurki przy twarzy uchu albo w wannie z wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2023 o 09:57, jabujakan napisał:

Mam w rowerze dętkę 700x23c i ubywa mi powietrza, choć bardzo powoli - całkowita utrata powietrza zajmuje około jednego dnia.

Kupiłem nową dętkę, założyłem, nie jeździłem na rowerze i następnego dnia nadal jest płaska https://vlc.onl/. Czy to może być opona lub coś w niej? Nie rozumiem, co się dzieje.

I got this,..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2023 o 08:29, TaZla napisał:

Zamówię nową z powrotem z prestą a tą wyjmę i zamoczę. Zobaczę czy gdzieś coś nie ucieka.

Ja preferuję wentyl samochodowy. Łatwiej na mieście dopompować niż się  bawić w adaptery. W autach masz wentyle samochodowe i jakoś nic nie ucieka. Tak więc Presta bynajmniej nie jest jedynym słusznym standardem.

W dniu 15.04.2023 o 06:27, jabujakan napisał:

Kupiłem nową dętkę, założyłem, nie jeździłem na rowerze i następnego dnia nadal jest płaska. Czy to może być opona lub coś w niej? Nie rozumiem, co się dzieje.

Wiadro z wodą ci prawdę powie. Jak zdejmuję dętkę, to przed zdjęciem robię na niej znak markerem tam gdzie wentyl. Potem na podstawie dziurawej dętki można sprawdzić dokładnie miejsce na oponie czy nie ma tam kolca.  Jeśli dziura jest w tym samym miejscy co stara dętka, to ma 100% coś w oponie zostało. Poza tym sprawdzam palcami całe wnętrze opony czy tam nic nie ma. Może też być ziarenko piasku lub drobina szkła .

Oponę nakładasz plastikowymi łyżkami czy metalowym śrubokrętem? Kiedyś jak sam na odpierdel reperowałem koło i śrubokrętem zakładałem bo mi się łyżki zgubiły dętka mi się w harmonijkę pozawijała. Co prawda nie pękła od razu, ale po jakimś czasie na harmonijce dziura się zrobiła. No i talku nie żałuj - dętka się łatwiej układa w oponie, trudniej o harmonijki przy pompowaniu koła.

Edytowane przez bob555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja preferuję wentyl samochodowy. Łatwiej na mieście dopompować niż się bawić w adaptery. W autach masz wentyle samochodowe i jakoś nic nie ucieka. Tak więc Presta bynajmniej nie jest jedynym słusznym standardem.

A widziałeś kiedyś szosową dętkę z wentylem samochodowym? Próbowałeś kiedyś przełożyć wentyl samochodowy przez otwór w obręczy szosowej? 

  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...